Startuje další ročník e:LIGY

čtvrtek, 29.10.2020 16:00
Startuje další ročník e:LIGY
eliga261020.jpg

Největší akce FIFA komunity pod hlavičkou LFA i v této sezóně! Registrace do e:LIGY odstartovaly

Ligová fotbalová asociace bude i v sezóně 2020/21 aktivní na poli esportu a pokračuje v projektu kompetitivního hraní hry FIFA21. Největší akci české FIFA scény čeká pod hlavičkou LFA druhý ročník. Do e:LIGY se zapojí znovu všechny kluby nejvyšší fotbalové soutěže a jejich esportoví reprezentanti budou bojovat o prize money v celkové hodnotě 150 tisíc korun!

Nejen kvůli pandemii koronaviru a změně v běžných životech lidí získalo hraní počítačových her v Česku v posledních letech a měsících na popularitě. Turnaje a soutěže v nejpopulárnějším fotbalovém simuátoru z dílny EA Sports jsou stále více atraktivní nejen pro českou mládež. V posledních měsících se také řada fotbalových klubů přidala k průkopníkům ze Sparty a Plzně a založila svůj vlastní oficiální esportový tým. Profesionální hráči FIFY tak budou v druhém ročníku e:LIGY reprezentovat mj. pražskou Slavii, Pardubice nebo Sigmu Olomouc. „Splnilo se to, co jsme si předsevzali před loňským ročníkem. Jedním z našich cílů bylo ukázat ligovým klubům, že esportové prostředí má svou budoucnost a že stojí za to, do nej investovat čas a prostředky. Počet klubů, které do naší e:LIGY nasadí své profi hráče, se tak víceméně zdvojnásobil. Samotní profesionální hráči FIFY také ocenili prestiž e:LIGY a sami se chtějí zapojit pod jménem některého z klubů FORTUNA:LIGY,“ všiml si Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel LFA. Oproti minulé sezóně získají navíc profi hráči větší výhodu díky lepšímu systému nasazování do velkého finále e:LIGY, které proběhne na jaře příštího roku.

e:LIGA se uskuteční v nové hře FIFA21 výhradně na platformě Playstation 4 a už od prvních kol celá v herním modu FUT. Soutěž se odehraje podobně jako v minulém ročníku ve třech fázích. V té první se uskuteční celkem 18 onlinových turnajů, do kterých se může přihlásit kdokoliv starší 16 let. Každý turnaj se odehraje pod hlavičkou jednoho z klubů FORTUNA:LIGY. V dalších fázích už budou ti nejlepší reprezentovat své oblíbené kluby nejvyšší fotbalové soutěže a utkají se navzájem v tzv Semifinále na konci března 2021. O mistrovský pohár se bude bojovat na velkém Finále v Praze jen o pár týdnů později. „První ročník se nám po organizační stránce podařil a věřím, že na to navážeme i letos. Nechtěli jsme proto příliš zasahovat do herního formátu, přesto jsme se trochu poučili a pár věcí se změnilo. Online turnajů bude jen osmnáct a celou termínovou listinu více protáhneme, abychom zasáhli delší časový úsek během ligové sezóny. Stejně jako v minulém ročníku očekáváme významnou podporu nejen v komunikaci od samotných ligových klubů a věříme, že společně tento unikátní projekt posuneme zase výš,“ doplnil Daniel Hajný. Pravidla, herní model i kompletní termínová listina jsou podrobně popsány na stránkách www.e-liga.cz, kde jsou dnešním dnem také spuštěny registrace do jednotlivých kvalifikačních turnajů.

Partnery nového ročníku e:LIGY se stanou gamingová agentura Grunex, dodavatel energetických nápojů Monster a společnost Sony/Playstation,. „e:Liga se řadí mezi jedinečné projekty na poli českého esportu. Je skvělé, že po úspěšném prvním ročníku pokračuje i v sezóně 2020/21. Věříme, že stejně jako loni přinese naší herní komunitě i všem fotbalovým fanouškům spoustu neopakovatelných esportových zážitků. Proto nás velice těší, že se i letos můžeme na tomto projektu podílet a znovu být výhradní herní platformou,“ řekl k dlouhodobému partnerství s LFA Petr Škaloud, marketing manager Playstation pro Východní Evropu. Za projektem e:LIGY od jejího samého počátku stojí gamingová agentura Grunex. „e:Liga má pro lokální FIFA hráče nenahraditelnou prestiž díky spojení s prvoligovými týmy. Už první ročník ukázal, že spojení virtuálního fotbalu a tradičních klubů funguje výborně. Navíc je hezké sledovat, jak se obecně lokální FIFA scéna za rok posunula,“ těší se na druhý ročník největší FIFA akce v Česku CEO a majitel agentury Grunex Martin Liberský. Důležitou je pro LFA i spolupráce se společností Deloitte, která se podílí na rozvoji e:LIGY. „Jsme rádi, že se s námi všechny značky spojily v oblasti esportu a věřím, že spolupráce bude prospěšná pro obě strany. V tomto ohledu to pro nás nekončí a jsme připraveni dál posouvat celý projekt i po obchodní stránce,“ uzavřel Daniel Hajný s tím, že LFA je v úzkém kontaktu i se samotným výrobcem hry EA Sports.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 08:56
> všechna videa
FANSHOP
Propiska bílá

Propiska bílá
45 Kč

Fotbalový svět Slovácko

Fotbalový svět Slovácko
690 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

Šortky Puma tmavě modré

Šortky Puma tmavě modré
490 a 590 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Funkční čepice Puma

Funkční čepice Puma
290 a 350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Marek Havlík po zápase s Opavou včera, 11:14
VIDEO: Marek Havlík po zápase s Opavou

VIDEO: Tiskovka po zápase s Opavou sobota, 28.11.2020 19:43
VIDEO: Tiskovka po zápase s Opavou

Slovácko doma porazilo Opavu sobota, 28.11.2020 17:48
Slovácko doma porazilo Opavu

VIDEO: Václav Jurečka před Opavou pátek, 27.11.2020 07:47
VIDEO: Václav Jurečka před Opavou

Patrik Šimko nejen k Opavě a covidu středa, 25.11.2020 20:24
Patrik Šimko nejen k Opavě a covidu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace