Statistiky a zajímavosti zápasů s Bohemkou

sobota, 19. 3. 2016 08:39

Slovácko dnes čeká utkání 22. kola Synot ligy na půdě Bohemians 1905, kde budou chtít svěřenci trenéra Habance navázat na bodovou šňůru z posledních ligových zápasů.

Statistika vzájemných prvoligových utkání mezi Slováckem a Bohemians 1905
Celková bilance: 17 zápasů 9 - 5 – 3, 26 : 17
Domácí statistika: 9 zápasů 6 - 2 – 1, 17 : 9
Venkovní statistika: 8 zápasů 3 - 3 – 2, 9 : 8
Nejčastější výsledky: 1:0 a 1:1 (4x), 2:1 a 3:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 7 – Došek, 5 – Kowalík, 2 - Kordula, Malár a Šumulikoski
Nejvíc branek za Bohemians: 2 – Bartek, Hartig, Kisel a Štohanzl
Největší návštěva na Slovácku: 5.492 - 17. dubna 2010 (1. liga, 1:1)
Největší návštěva v Praze: 5.748 - 18. října 2009 (1. liga, 0:1)

Zajímavosti:

• Domácí vzájemný duel 10. března 2012 byl prvním zápasem trenéra Jozefa Webera na lavičce Klokanů., když vystřídal odvolaného kouče Medynského. Zápas vyhrálo Slovácko 3:2. Přestože Bohemians v té sezoně sestoupili, trenér Weber zůstal a s mužstvem se opět vrátil do nejvyšší soutěže.
  • Lukáš Hartig se dokázal trefit do sítě Slovácka dvakrát a tyto dvě trefy dělí téměř deset let. Nejprve skóroval 27. srpna 2000, když konečný výsledek zněl 1:1. Druhou branku přidal 7. srpna 2010 a byla to branka vítězná. Hrálo se v Edenu a Bohemians vyhráli touto brankou Hartiga 1:0.
  • V sezoně 2008/09 se oba kluby potkaly ve druhé lize. Bohemka ji vyhrála a v obou vzájemných zápasech neinkasovala ani jednu branku. Naopak Škoda dal dvě a jednu přidal Ibragimov. Za výhry 2:0 v Hradišti a 1:0 v Praze bral pražský klub šest bodů. Jarní duel hraný 9. května 2009 sledovala nejvyšší návštěva ve vzájemných zápasech. V Dolíčku se sešlo celkem 8094 fanoušků a slavili postup svého týmu do 1. ligy.
  • Hráči Bohemians nikdy nezahrávali proti Slovácku pokutový kop. Naopak Slovácko mělo tuto výhodu hned v pěti případech a ve všech bylo úspěšné. Dvakrát proměnil penaltu Kowalík a Došek, jednou Malár. Na vlastní branky je historická statistika 1:1. Za Slovácko si dal vlastence Meduna (1. 6. 2003) a za Bohemians skóroval do vlastní sítě Žižka (10. 3. 2012).
  • Nejdelší série Slovácka bez vstřelené branky byla od 17. 4. 2010 do 26. 2. 2011 a trvala celkem 224 minut. Naopak čisté konto se slováckému týmu podařilo držet 234 minut v období 19. 8. 2013 až do 2. 8. 2014.
  • Slovácko dokázalo vyhrát tři venkovní zápasy s pražskými Klokany. Ovšem ten první se hrál na neutrálním hřišti v Pardubicích 1. 6. 2003, protože hráči Bohemians měli zavřený stadion za inzultaci rozhodčího fanouškem v utkání se Spartou Praha. Druhý vítězný duel se povedl už v Dolíčku a to 18. 10. 2009 a třetí pak 29. 11. 2014, kdy po trefách Doška a Břečky vyhrálo Slovácko 2:1.
  • Michal Kordula dal ve své české prvoligové kariéře celkem čtyři prvoligové branky. Jednu v dresu Jablonce a tři za Slovácko. Přitom hned dvě byly do sítě Bohemians. Jedna rozhodla o výhře v Praze 1:0 a druhá jen zmírnila domácí prohru 1:3.
  • V posledních sedmi vzájemných zápasech nebylo Slovácko poraženo. V Praze jednou vyhrálo a dvakrát remizovalo a všechny domácí zápasy dovedlo do vítězného konce. V těchto zápasech vstřelil Libor Došek celkem sedm branek z celkového počtu čtrnácti branek, které Slovácko nasázelo do sítě Klokanů.
  • Veliče Šumulkoski vstřelil Bohemians dvě branky, které od sebe dělilo dlouhých 134 měsíců! První branky dosáhl 1. června 2003 v 68. minutě a druhý gól vstřelil 2. srpna 2014 v 54. minutě. V obou zápasech svou brankou upravil průběžný stav utkání na 2:0 pro Slovácko.

Památný duel:
FC Bohemians 1905 - Slovácko 0:1 (0:0)
odehraný 17. října 2009 v Praze
První zajímavá situace v zápase byla k vidění až v 37. minutě, kdy se hráči Slovácka dožadovali penalty. Švancara poslal přihrávku na Racka, a ten po kontaktu se Štohanzlem spadl vně pokutového území. Rozhodčí pokutový kop nepískl. V závěru půle měli šanci domácí Klokani, Jindřišek nahrával v pokutovém území Škodovi a ten střílel. Jeho ránu ale zablokoval na roh Němčický a do šaten se tak šlo za stavu 0:0. V 55. minutě byly k vidění dvě nebezpečné akce Bohemians. Nejprve po několikerém přiťuknutí se Štohanzlem střílel zpoza vápna Rychlík, ovšem jen doprostřed brány. Poté už napřahoval v pokutovém území ke střele Hrdlička, ale míč mu od nohy skluzem sebral Randa.

V 69. minutě mělo Slovácko dvě velké šance.  Nejprve Kordula z místa penaltového puntíku trestuhodně netrefil branku, poté vydařenou Valentovu ránu zpod břevna bravurně vytáhl brankář Sňozík. Slovácko kopalo jen roh. V 71. minutě své zaváhání Kordula s Valentou napravili. Po rohu Valenta hlavou prodloužil na zadní tyč, kde čekal Kordula, a střelou do prázdné brány rozhodl o cenné výhře Slovácka 1:0.

Branka: 71. Kordula
Žluté karty: Škoda - Urbánek
Rozhodčí:  Zelinka - Filípek, Čecháček
Počet diváků: 5 748

Bohemians: Sňozík – Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík – Bartek (78. L. Zelenka), Hrdlička, I. Hašek (65. Ibragimov), Štohanzl – Škoda, Kaufman (72. Dian). Trenér: Hoftych.
Slovácko: Vašek – Randa, Struhár, Němčický, Urbánek – Racko, L. Zelenka (27. V. Valenta), Kordula, Cléber - Chmelíček (58. Ondřejka), Švancara (86. T. Abrahám). Trenér Mazura.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------