Statistiky a zajímavosti zápasů s Dynamem

pátek, 19.07.2019 20:46

Slovácko čeká v sobotu od 17:00 hod. první domácí utkání v nové sezoně. Po výhře na Spartě bude chtít Slovácko potvrdit vítězný vstup do sezony i v zápase s Českými Budějovicemi...

CELKOVÁ BILANCE:

Celková bilance: 20 zápasů 9 - 8 - 3  27: 12
Domácí statistika: 10 zápasů  8 - 1 - 1   17 : 2
Venkovní statistika: 10 zápasů  1 – 7 - 2   10 : 10

Nejčastější výsledky: 2:0 (6x), 0:0 (4x), 1:0 a 2:2 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 4 - Došek, 2 - Kowalík, Polách a Soldán
Nejvíc branek za Č. Budějovice: 1 - deset hráčů (mj. Poborský, Kulič, Otépka ...)

Největší návštěva na Slovácku: 5.621 - 31. března 2007 (Slovácko - Budějovice 0:1)
Největší návštěva v Č. Budějovicích: 4.080 - 27. srpna 2006 (Budějovice - Slovácko 1:0)

ZAJÍMAVOSTI:

• Dynamo České Budějovice se nedokázalo střelecky prosadit proti Slovácku dlouhých 541 minut. Střelecké prokletí Jihočechů zrušil až ve 14. minutě Klesa, v zápase hraném 18. března 2012 v Budějovicích.
  • Naopak Slovácko se střelecky trápilo v období 16. 4. 2005 do 28. 3. 2010 a to 366 minut. Branka Ondřejky znamenala konec série a hlavně tři body, protože byla jedinou brankou zápasu.
  • Slovácko po návratu do 1. ligy v létě 2009 neodešlo poraženo v žádném z deseti odehraných duelů. Doma pětkrát zvítězilo a venku pětkrát uhrálo remízu. Dynamo bylo na jaře 2012 blízko výhře, ale ani vedení 2:0 v 88. minutě mu nestačilo na plný bodový zisk. V úplném závěru Hlúpik a Čtvrtníček vstřelili branky a Slovácko uhrálo nerozhodný výsledek 2:2.
  • Dynamo vstřelilo na Slovácku v deseti zápasech pouhé dvě branky, ale i tak za jednu bralo tři body. V sestupové sezóně 2006-07 Slovácko doma prohrálo 0:1 a branku vstřelil v 13. minutě Jaroslav Černý.
  • Největší vítězství dosáhlo Slovácko dne 10. dubna 2004 na domácí půdě, kdy za silného deště porazilo Budějovice 3:0 brankami Kostky, Polácha a Abraháma. Zápasu přihlíželo téměř pět tisíc diváků.
  • V zápase na jihu Čech, hraného 23. března 2003, se kopaly během tří minut hned dvě penalty. Na každé straně jedna. Nejprve ve 40. minutě srovnal Kowalík na 1:1 a za další dvě minuty byla podobná příležitost nabídnuta domácímu Sedláčkovi, který z penalty nezaváhal a překonal Drobisze. Tato branka byla v zápase poslední a Dynamo tak vyhrálo, 2:1.
  • V duelech s Dynamem nebyl nikdy vyloučen hráč Slovácka.
  • Z odehraných 20 vzájemných duelech dokázalo Slovácko hned ve dvanácti případech udržet čisté konto, Dynamu se to povedlo jen šestkrát.

PAMÁTNÝ ZÁPAS:

SK Dynamo Č. Budějovice - 1.FC Slovácko 2:2 (1:0)
odehraný na Střeleckém ostrově 18. 3. 2012

Slovácko nastoupilo bez tří stabilních hráčů základní sestavy - brankáře Filipka, obránce Kubáně a především útočníka Doška, který v předchozím kole svými góly rozhodl o vítězství nad Bohemians.
Domácí začali v ofenzivním tempu a prakticky z první příležitosti skórovali. Ve 14. minutě se po Krajčíkově centru dostal míč až ke Klesovi a ten překonal Heču. Českobudějovický záložník se trefil ve třetím domácím zápase za sebou. Jihočeši po gólu ještě víc ožili, dařily se jim kombinační akce, ale žádnou z nich nedotáhli do konce a elán jako by z nich postupně vyprchal. Slovácko se po rozpačitém úvodu osmělilo k útočným výpadům. Ale Volešákovu střelu Daněk vyrazil a zkrotil i následný Valentův poskakující míč.
Po přestávce se domácí vrátili k ofenzivě. V 60. minutě přesně hlavičkoval Řezníček, publikum se už pomalu radovalo z gólu, ale Heča vyrazil. Vzápětí se po Sandrově střele míč zastavil o Kordulu, rozhodčí Kocourek ukázal, že kapitán Slovácka zasáhl rukou, a nařídil penaltu, kterou Otepka proměnil. Slovácko předvedlo nevídaný finiš. V 72. minutě se po rohu prosadil povedenou ranou Trousil, ale Daněk jeho pokus ještě zlikvidoval. V samotném závěru byl Hlúpik úspěšnější a střelou po zemi vykřesal naději. A v posledních vteřinách utkání propadl po autu míč až ke Čtvrtníčkovi, jenž pohodlně vyrovnal ve druhé minutě nastavení!

Branky: 14. Klesa , 66. Otepka (z penalty) - 88. Hlúpik , 90.+2 Čtvrtníček
Žluté karty: Rýdel, Otepka - Kordula, Reinberk, Trousil
Rozhodčí: T. Kocourek - G. Santarius ml., J. Moláček
Diváci: 3621
České Budějovice: M. Daněk - M. Krajčík , T. Řepka , R. Lengyel , J. Machovec - M. Klesa (90. P. Novák ), R. Otepka , F. Rýdel , P. Javorek , J. Sandro - J. Řezníček (86. F. Němec ). Trenér: F. Cipro.
Slovácko: M. Heča - P. Reinberk , R. Mezlík , J. Trousil , O. Franta - L. Volešák (71. M. Trávník), M. Kordula , D. Pavelka , V. Valenta (55. M. Kovář ), F. Hlúpik - J. Lukáš (66. J. Čtvrtníček ). Trenér: M. Soukup.