Statistiky a zajímavosti zápasů s Dynamem

sobota, 30.01.2021 09:55

Slovácko dnes od 16:00 hod. přivítá na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti tým budějovického Dynama. Slovácko v posledním domácím zápase s Českými Budějovicemi prohrálo 0:2, a tak mají svěřenci trenéra Martina Svědíka Jihočechům co vracet…

CELKOVÁ BILANCE SLOVÁCKA – DYNAMO ČESKÉ BUĚJOVICE 2000 – 2020

Celková bilance: 22 zápasů 9 - 8 - 5  27 : 16
Domácí statistika: 11 zápasů  8 - 1 - 2   17 : 4
Venkovní statistika: 11 zápasů  1 - 7 - 3   10 : 12

Nejčastější výsledky: 2:0 (8x), 1:0, 2:2 a 0:0 (3x)

Nejvíc branek za Slovácko: 4 - Došek, 2 - Kowalík, Polách a Soldán
Nejvíc branek za Č. Budějovice: 1 - dvanáct hráčů (mj. Poborský, Kulič, Otépka, Sivok ...)

Největší návštěva na Slovácku: 5.621 - 31. března 2007 (Slovácko - Budějovice 0:1)
Největší návštěva v Č. Budějovicích: 4.080 - 27. srpna 2006 (Budějovice - Slovácko 1:0)

ZAJÍMAVOSTI:

• Dynamo České Budějovice se nedokázalo střelecky prosadit proti Slovácku dlouhých 541 minut. Střelecké prokletí Jihočechů zrušil až ve 14. minutě Klesa, v zápase hraném 18. března 2012 v Budějovicích.
  • Naopak Slovácko se střelecky trápilo v období 16. 4. 2005 do 28. 3. 2010 a to 366 minut. Branka Ondřejky znamenala konec série, a hlavně tři body, protože byla jedinou brankou zápasu. V současné době je Slovácko na střeleckém deficitu čítající 183 minut. Posledním střelcem byl v březnu 2015 Libor Došek, který se trefil v 83. minutě domácího duelu a uzavřel skóre zápasu na 3:1. V loňském ročníků Budějovice dvakrát vyhrály 2:0.
  • Slovácko po návratu do 1. ligy v létě 2009 neodešlo poraženo v prvních deseti odehraných duelů s Budějovicemi. Doma pětkrát zvítězilo a venku pětkrát uhrálo remízu. Dynamo bylo na jaře 2012 blízko výhře, ale ani vedení 2:0 v 88. minutě mu nestačilo na plný bodový zisk. V úplném závěru Hlúpik a Čtvrtníček vstřelili branky a Slovácko uhrálo nerozhodný výsledek 2:2. Prvních výher od března 2007 se Dynamo jako nováček dočkalo v sezoně 2019/20.
  • Dynamo vstřelilo na Slovácku v jedenácti zápasech pouhé čtyři branky, ale i tak za tři bralo šest bodů. V sestupové sezóně 2006-07 Slovácko doma prohrálo 0:1 a branku vstřelil v 13. minutě Jaroslav Černý. Druhá domácí prohra přišla ve 2. kole 2019/20, kdy Dynamo vyhrálo brankami Provoda a Táborského.
  • Největší vítězství dosáhlo Slovácko dne 10. dubna 2004 na domácí půdě, kdy za silného deště porazilo Budějovice 3:0 brankami Kostky, Polácha a Abraháma. Zápasu přihlíželo téměř pět tisíc diváků.
  • V zápase na jihu Čech, hraného 23. března 2003, se kopaly během tří minut hned dvě penalty. Na každé straně jedna. Nejprve ve 40. minutě srovnal Kowalík na 1:1 a za další dvě minuty byla podobná příležitost nabídnuta domácímu Sedláčkovi, který z penalty nezaváhal a překonal Drobisze. Tato branka byla v zápase poslední a Dynamo tak vyhrálo, 2:1.
  • V duelech s Dynamem nikdy nebyl vyloučen hráč Slovácka. Za Dynamo byl vyloučen pouze Plocek, když v září 2002 uviděl z ruky rozhodčího Šedivého druhou žlutou a v 58. minutě musel opustit hřiště Na Širůchu.
  • Z odehraných 22 vzájemných duelech dokázalo Slovácko hned ve dvanácti případech udržet čisté konto, Dynamu se to povedlo osmkrát.
  • Až v 16. vzájemném duelu přivedl na hřiště rozhodčí, který odřídil alespoň jeden z předchozích vzájemných zápasů. Byl to rozhodčí Tomáš Kocourek, který je se třemi nominacemi nečastějším sudím společných soubojů. Rozhodčí Tomáš Adámek a Miroslav Zelinka řídili dva duely, dalších 15 rozhodčích si připsalo po jednom zápase.
  • Ve 22 zápasech bylo uděleno celkem 101 žlutých karet. Slovácko obdrželo 42 a Dynamo 59. Nejvíce žlutých karet v jednom zápase udělili rozhodčí Milan Šedivý (1. září 2002) a Tomáš Adámek (27. dubna 2013). V obou případech to bylo sedm karet a Slovácko bylo domácím mužstvem.

pondělí, 01.03.2021 07:02