Statistiky a zajímavosti zápasů s Hradcem

sobota, 13. 5. 2017 08:02

Dnes od 17:00 čeká Slovácko utkání 28. kola ePojištění ligy na půdě Hradce Králové, kde má Slovácko vyrovnanou bilanci dvou výher, dvou proher a dvou remíz...

CELKOVÁ BILANCE 1. FC SLOVÁCKO – FC HRADEC KRÁLOVÉ 2000 – 2017 V 1. LIZE

Celková bilance: 13 zápasů  5 - 3 - 5    17 : 16
Domácí statistika: 6 zápasů  3 - 1 - 3    11 : 9
Venkovní statistika: 6 zápasů  2 - 2 - 2    6 : 7
Nejčastější výsledky: 1:0, 2:1 a 1:1 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Kowalík, 2- Slončík a Jiří Valenta
Nejvíc branek za Hradec Králové: 3 - Štěpán, 2 - Dvořák
Největší návštěva na Slovácku: 6.302 - 31. července 2010 (1. liga, 2:1)
Největší návštěva v Hradci Králové: 4.325 - 21. listopadu 2010 (1. liga, 0:0)

Zajímavosti:

• Slovácko neprohrálo s Hradcem devět soutěžních utkání v řadě (včetně čtyř zápasů ve 2. lize), až přišel 14. duben 2012 a domácí prohra 0:3 i díky hattricku hostujícího Štěpána (16., 65. a 70. minuta).
  • Všechny čtyři druholigové duely v letech 2007 – 2009 skončily stejným výsledkem a to 1:1. V zápasech odehraných v Hradci dokázal domácí tým pokaždé vyrovnat až v poslední minutě. Pikantní závěr zápasu v Hradci byl 7. října 2007, kdy slovácký Šultés vstřelil vedoucí branku v 89. minutě a stejně to na výhru nestačilo, protože o minutu později srovnal domácí Rezek.
  • Vítězství v poměru 5:0 nad Hradcem 11. května 2003 je nejvyšší prvoligovou výhrou v historii Slovácka, současně se stejnou výhrou nad Plzní na podzim 2000 a vítězstvím nad Zbrojovkou na jaře 2014. Přímým aktérem tohoto vysokého vítězství v roce 2003 byl Veliče Šumulikoski. V současné době je kapitánem slováckého týmu.
  • Nejdelší sérií 210 minut bez inkasované branky mělo Slovácko v období červenec 2010 až duben 2012. Naopak nejdelší období bez vstřelené branky do sítě Hradce trvala do posledního vzájemného duelu v Uherském Hradišti, kdy v 79. minutě skóroval Tomáš Zajíc a snížil na 1:2. Tato negativní série trvala od 5. května 2013 a trvala celkem 168 minut. Tehdy naposledy Slovácko porazilo Hradec v poměru 3:2. Střelcem poslední branky byl Jiří Valenta v 84. minutě tohoto hradeckého utkání.
  • Slovácko vyšlo střelecky naprázdno ve čtyřech duelech a Hradec Králové je na tom stejně.
  • Hradec dokázal ve třinácti prvoligových a ve čtyřech druholigových zápasech dát více než jednu branku jen v pěti zápasech. Ve čtyřech případech to znamenalo jeho prvoligovou výhru nad Slováckem (doma 2:1, 2:0 a v Uh. Hradišti 0:3 a 1:3), ale 5. května 2013 naopak ani dvě vstřelené branky neodvrátily domácí prohru 2:3 a následný sestup Hradce do druhé ligy.
  • V posledních devíti duelech, po návratu Slovácka do 1. ligy, je vzájemná bilance Slovácka s Hradcem následující: 3-2-4, 8:13. V posledních šesti vzájemných zápasech dokázal východočeský soupeř vždy skórovat.
  • V posledních čtyřech domácích zápaech na stadionu Miroslava Valenty se Slovácku nedařilo. Dosáhlo jen na jeden nerozhodný duel 1:1 a hned třikrát Hradec odjížděl se třemi body po výsledcích 0:3, 0:1 a 1:3.

Památný duel:

1.FC Synot – FC Hradec Králové 5:0 (2:0)
ráno 11. května 2003 na Širůchu ve Starém Městě
Předposlední prvoligový duel na hřišti ve Starém Městě přinesl druhé nejvyšší ligové vítězství v historii. Synot rozhodl o svém vítězství mezi 30. a 34. minutou. K odraženému balónu se dostal Slončík a tvrdou střelou z hranice šestnáctky vstřelil úvodní gól zápasu. Za čtyři minuty byl Abrahám dobře připravený na levé straně pokutového území a z celkem ostrého úhlu jeho slabší střela přesto skončila v síti Podhájského a Synot vedl 2:0. Krátce po přestávce zvýšil na 3:0 Polách, když prudce vystřelil kolem Kubeše a Pilného doprostřed branky a brankář neměl šanci. Po vyloučení hostujícího Kubeše se rozhodovalo jen o výši konečného výsledku. Ten stanovil dvěma góly kanonýr Kowalík. Nejprve v 69. minutě dostal Kowalík pěknou přihrávku zleva od Polácha a placírkou zvýšil. Pak v 78. minutě se s Mícou řítili na branku hostí a Kowalík završil debakl Hradce Králové.
Počet diváků: pouhých 1.278 diváků
Žluté karty: Polách - Kubeš a Zemánek
Vyloučení: Kubeš (67.)
Rozhodčí: Řehoř – Pokorný, Kordula
Sestava Synotu: Drobisz - Kadlec, Němčický, Palinek (77. Meduna), Abrahám  - Seman (66. Míca), Šumulikoski, Činčala, Polách - Kowalík (79. Voříšek), Slončík.  Trenér: Radek Rabušic.
Sestava Hradce: Podhájský - Kubeš, Rolko, Zemánek, Pilný (79. Kalousek) - Bouška (46. Moník), Krmaš, Breda, Šmarda - Kučera (62. Mooc), Klapka. Trenér: Petr Uličný.