Statistiky a zajímavosti zápasů s Jabloncem

pátek, 30. 10. 2015 15:40

Slovácko má v domácím prostředí s Jabloncem aktivní bilanci, když ze třinácti zápasů šestkrát vyhrálo. V sobotu můžou modrobílí tuto statistiku ještě více vylepšit. Utkání má výkop v 17:00 hod.

Statistika vzájemných prvoligových utkání mezi Slováckem a Jabloncem n. Nisou

Celková bilance: 26 zápasů  7 - 7 – 12,   22 : 32
Domácí statistika: 13 zápasů  6 - 5 – 2,   11 : 7
Venkovní statistika: 13 zápasů  1 - 2 – 10,  11 : 25
Nejčastější výsledky: 1:0 (10x), 1:1 (6x) a 2:1 (5x)
Nejvíc branek za Slovácko: 2 – Ivana a Švancara
Nejvíc branek za Jablonec: 2 – Lafata, Michálek, Pavlík, Šabala a Šenkeřík
Největší návštěva na Slovácku: 4.865 - 28. listopadu 2010 (1. liga, 1:1)
Největší návštěva v Jablonci: 3.410 - 17. března 2002 (1. liga, 1:2)

Zajímavosti:

• Nejdelší série bez vstřelené branky Slovácka je stopáž 284 minut v období od 3. října 2011 do 6. dubna 2013 a naopak nejdéle bez inkasované branky v síti Slovácka byl časový úsek v délce 309 minut v období od 16. srpna 2003 do 7. března 2005.
  • Jablonec  nedokázal vyhrát na Slovácku, ať se hrálo ve Starém Městě nebo v Uherském Hradišti. Tato série trvala až do podzimu 2012. Mezitím docílil v deseti utkáních jen pěti remíz. Vstřelil jen čtyři branky, ale pokaždé při této střelecké události bral po bodu za výsledek 1:1. Vše padlo 22. září 2012, když se trefil do sítě sítě Slovácka Lafata. Druhá domácí prohra přišla 20. února 2015, když se dvakrát trefil Lotyš Šabala.
  • Jablonecký ostrostřelec David Lafata se nemohl dlouho ve vzájemných zápasech prosadit. Poprvé se dočkal v posledním jarním zápase 1. dubna  2012 a jeho branka v 72. minutě rozhodla o konečném výsledku 1:0 pro domácí Jablonec, stejně tak už zmiňovaná branka v 57. minutě na stadionu Miroslava Valenty.
  • Ve třinácti domácích zápasech nedokázalo Slovácko vstřelit branku jen ve dvou zápasech a oba se hrály v měsíci září. Poprvé to bylo 16. září 2001, utkání skončilo bezbrankovou remízou a druhý zápas bez branky se odehrál po dlouhých jedenácti letech 22. září 2012. Jenže to už bylo bez bodu za prohru 0:1.
  • V domácím zápase sezóny 2011/12 porazilo Slovácko Jablonec 1:0 brankou Daníčka. Zápas se hrál 3. října 2011 a byla to první výhra nad severočeským soupeřem po více než pěti a půl letech.
  • V posledních sedmnácti vzájemných zápasech se Slovácko radovalo z výhry jen třikrát a to když se hrálo v Uherském Hradišti. Ve všech případech zaznamenalo výhru 1:0, autory vítězných branek byli Rajnoch, Daníček a Petr.
  • V zápase v Jablonci, hraném 6. dubna 2013 se střelecky prosadil Tomáš Košút. Ovšem nejprve před přestávkou skóroval do vlastní sítě. Do té správné jablonecké, se trefil až 87. minutě, kdy už jen zkorigoval nejvyšší prohru s Jabloncem na konečných 4:1.
  • Slovácku se proti Jablonci nedaří střelecky. Pouze ve dvou zápasech dokázalo vstřelit víc než jednu branku. Poprvé v Jablonci  17. března 2002 a díky brankám Polácha a Meduny odvezlo výhru 2:1. Podruhé se trefilo zásluhou Švancary a Chmelíčka, ale tehdy to na body v severočeském městě nestačilo. Slovácko prohrálo 2:3. Zápas se vůbec nepovedl rozhodčímu Patákovi, který evidentně stranil domácím.
  • Ve vzájemných duelech padá málo branek. Proto rekordem v počtu vstřelených gólů stále je zápas odehraný v Jablonci nad Nisou 3. srpna 2009, kdy domácí Baumit zvítězil 3:2, navíc oba týmy neproměnily další dobré příležitosti.
  • V obou zápasech roku 2013, odehraných na půdě Jablonce se Slovácko dokázalo střelecky prosadit až v závěru. Bylo to vždy v 87. minutě, kdy jen korigovalo vedení soupeře 4:0, resp. 2:0.

Památný duel:
1. FC Slovácko - FK Jablonec ´97 1:0 (1:0), odehraný 13. května 2006 v Uherském Hradišti

Tři body posunuly Slovácko na konečnou skvělou 7. příčku. Přitom ještě kolo předtím v Plzni, hrálo mužstvo s nožem na krku. Až plzeňská výhra přinesla definitivní záchranu v nejvyšší soutěži. Vyrovnanost soutěže a výsledky v posledním kole posunuly mužstvo nakonec ještě výš!
Hned v první minutě se mohli dostat do vedení domácí, Rajnoch se Švejnohou ale nedokázali z bezprostřední blízkosti dotlačit míč za brankovou čáru. Hosté nechtěli zůstat pozadu a po Nulíčkově přízemní střele se musel Drobisz pořádně natahovat, aby ji konečky prstů vytlačil. Ve 12. minutě přece jen uhodilo před Špitovou brankou. Polách poslal svůj rohový kop na přední tyč, kde jej hlavou lehce líznul Rajnoch a Slovácko vedlo 1:0. O chvíli později se chtěl s fanoušky gólem rozloučit do Sparty odcházející Petržela, jeho dělovce ale chyběly dva metry. Útočný fotbal pokračoval i v dalších minutách, akcím ale chyběla přesnější finální fáze.
Druhý poločas začal ve velmi poklidném duchu a na hřišti se dlouho nic nedělo. V hledišti to zahučelo pouze po Weberově trestném kopu, který ale nakonec jen prolétl malým vápnem domácího mužstva. I druhou nebezpečnou akci měli na svědomí hosté, nebezpečná Jindřiškova dělovka ale prosvištěla nad břevnem Drobiszovy branky. Domácí zjistili, že by ještě mohli zaútočit, až deset minut před koncem. Ivana vybojoval míč, Sowunmi jej přiťuknul Ličkovi, který ale podobně jako Jindřišek pálil nad. V závěru se ještě odvážným průnikem prezentoval Sowunmi, jeho nabídku ale další střídající hráč Obal nevyužil, takže zápas skončil hubeným vítězstvím domácího celku.
Branka: 12. Rajnoch
Žlutá karta: Lička
Rozhodčí: Příhoda - Košec, Hojsík.
Počet diváků: 4156
Sestava Slovácka: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Švejnoha - Petržela (64. Sowunmi), Polách (90. Malcharek), Břežný, Lička - Ivana, Malár (84. Obal). Trenér: Stanislav Levý.
Sestava Jablonce: Špit - Laciga, Vrabec, Hušek, Jindřišek - Baranek, Kordula, Lafata, Weber - Nulíček (72. Svojtka), Svátek (82. Musil). Trenér: Petr Rada.