Statistiky a zajímavosti zápasů s Jihlavou

pátek, 4. 8. 2017 15:33

Ve druhém ligovém kole čeká na Slovácko tým Jihlavy. Utkání na Vysočině se odehraje v neděli 6. srpna od 16:00 hod.

CELKOVÁ LIGOVÁ BILANCE SLOVÁCKO – VYSOČINA  JIHLAVA  2005 - 2017

Celková bilance: 12 zápasů 7 - 3 - 2,   17 : 8
Domácí statistika:   6 zápasy  5 - 1 - 0,   12 : 3
Venkovní statistika: 6 zápasů  2 - 2 - 2,   5 : 5

Nejčastější výsledky: 1:0 a 2:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 5 – Došek, 2 – Daníček, Havlík a J. Valenta
Nejvíc branek za Jihlavu: 1 – Marek, Masopust, Šimonek, Tlustý, Vojtíšek a Heča (vlastní)
Největší návštěva na Slovácku: 4.358 - 10. listopadu 2012 (Slovácko - Vysočina 3:0, 1. liga)
Největší návštěva v Jihlavě: 3.056 - 22. května 2013 (Vysočina – Slovácko 1:1, 1. liga)

Zajímavosti

• Slovácko sehrálo s Vysočinou jen dvanáct prvoligových duelů v sezónách 2005-2006, 2012-2013, 2013-2014 až 2016-2017. V prvních vzájemných zápasech 2005-06 zvítězily vždy domácí celky 1:0 a to brankami ve 13. minutě zápasu.
  • Výhra 18. března 2006 brankou Sowunmiho nastartovala zachraňující se Slovácko k výbornému závěru v poslední třetině prvoligové soutěže. Ještě po 20. kole figurovalo na předposlední 15. příčce, ale v posledních deseti kolech prohrálo pod vedením Stanislava Levého pouze jednou v Ostravě. Takže v konečné tabulce skončilo Slovácko na výborném 7. místě. Naopak Vysočina opustila nejvyšší soutěž po ročním účinkování, protože skončila předposlední. Na tomto faktu se výraznou měrou podepsala Sparta, která v posledním kole překvapivě doma podlehla Plzni 1:3 a Viktoria se tak o dva body odpoutala od Jihlavy a slavila záchranu.
  • V sezóně 2007-2008 bojovalo Slovácko o návrat do nejvyšší soutěže, po výborném podzimu, kdy vyhrálo I na půdě Jihlavy 1:0, se jarní část nevydařila. Přispělo k tomu I domácí utkání s Vysočinou, které bylo dramatické, plné zajímavých akcí, ale pro domácí bohužel skončilo nerozhodně 2:2. Také tyto ztracené body později chyběly k dosažení druhé postupové příčky, o kterou Slovácko bojovalo do posledního kola.
  • Nejlepším střelcem ve vzájemných prvoligových duelech je Libor Došek. Ten doma na podzim 2012 a 2014 vstřelil dvě branky a na jaře 2013 v Jihlavě jednu. Celkem tedy v sezóně 2012-2013 dokázal dát soupeři z Vysočiny hned tři branky.
  • Vlastimil Daníček ve své ligové kariéře vstřelil celkem sedm prvoligových branek ve 121 zápasech. Rozhodl o výsledku s Jabloncem 1:0 a i další dvě branky vsítil soupeři z města které má ve znaku ježka. První branku vstřelil Jihlavě v sezóně 2012-13 a Slovácko vyhrálo 3:0. Další přidal ve druhém kole 2013-14 a byla to vítězná trefa v 87. minutě do branky pod informační tabulí. Další své dvě branky vstřelil Plzni a po jedné Příbrami a Teplicím.
  • V zápasech v 1. lize Slovácko neinkasovalo od Jihlavy branku 287 minut. Tuto serii zrušil jihlavský Šimonek v 31. minutě duelu hraného 22.5.2013, kdy Slovácko remizovalo 1:1. Jen o sedm minut kratší serii ukončila vlastní branka gólmana Heči v zápase hraného 22. srpna 2015 v Jihlavě. Zde Slovácko vedlo 2:0, ale nakonec inkasovalo jedinou branku v 49. minutě. Naopak Vysočina udržela nejdelší neprůstřelnost jen 103 minut a to v první sezóně 2005-06.
  • Slovácko dokázalo vždy v zápasech s Vysočinou vždy skórovat. Pouze v tom prvním a v tom posledním vyšlo naprázdno. První zápas se odehrál v Jihlavě 25.9.2005 a domácí Vysočina zvítězila 1:0. Ten poslední skončil na Vysočině 0:0. V těch dalších deseti duelech prohrálo s Vysočinou jen jednou a má s ní bilanci 7 – 2 – 1, 17 : 7. Doma obdrželo v pěti zápasech jen tři branky a to z kopačky Masopusta, Hronka a Ikauniekse. Ve všech třech případech to byly úvodní branky zápasu. Přesto Slovácko dokázalo dva zápasy v posledních minutách ještě zvrátit a zvítězit. V tom posledním domácím 24.9.2016 alespoň remizovalo, když srovnal Havlík na 1:1.

Památný duel

1. FC Slovácko – Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)
odehraný 10. listopadu 2012 v Uherském Hradišti
Poprvé vážněji zahrozilo Slovácko, když v 15. minutě po Doškově přihrávce Kovářova střela těsně minula branku. Vzápětí se ocitl ve slibné příležitosti Valenta, jehož pokus o dloubák však skončil pouze slabou střelou přímo do náruče brankáře Blažka. Po půlhodině se Slovácku podařilo otevřít skóre. Po pravé straně pronikl až k brankové čáře aktivní středopolař Hlúpik a z jeho zpětné přihrávky Došek tvrdou střelou k opačné tyči překonal brankáře Blažka. Za první poločas ohrozil z jihlavského týmu vážněji domácí branku pouze pět minut před přestávkou Vaculík, jeho pohotová střela z otočky ale trefila dobře postaveného brankáře Melichárka. Naopak v závěru poločasu ještě mohli domácí fotbalisté zvýšit svůj náskok. Hlúpik ale nestačil přesně umístit míč a brankář Blažek tuto akci zlikvidoval.
Hned po změně stran se Jihlava pokusila ofenzivní hrou o zvrat. Zahrozila však pouze trestným kopem Vaculíka, který hodně protáhl brankáře Melichárka. Ovšem v 50. minutě po Volešákově centru změnil směr míče levou nohou Došek a brankář Blažek už nestačil reagovat. Po tomto gólu se Slovácko zatáhlo do obrany. Po hodině hry se Slovácko nadechlo k dalšímu náporu. Přes hodně děravou jihlavskou obranu se v 67. minutě ocitli zcela sami před Blažkem Došek s Trousilem. Jihlavský brankář v poslední chvíli stačil míč vyrazit a tím zabránil Doškovi zaznamenat hattrick. V 69. minutě další jihlavskou defenzivní chybu potrestal třetím gólem Daníček, který zůstal po trestném kopu zcela osamocen a hlavou poslal pohodlně míč do sítě. V závěrečných dvaceti minutách už mělo Slovácko utkání zcela ve své režii.
Branky: 30. a 50. Došek, 69. Daníček
Počet diváků: 4.358
Žluté karty: Došek, Kerbr - Karlík, Rada, Jungr
Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Hock
Sestava Slovácka: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Mezlík - Hlúpik, Daníček, Valenta, Volešák (68. Kerbr) - Došek (86. Trávník), Kovář (78. Lukáš). Trenér: Habanec.
Sestava Vysočiny: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Karlík, Rada - Masopust (83. Kosak), Jungr (74. Kučera), Vaculík - Mešanovič (29. Sedláček). Trenér: Komňacký.