Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou

neděle, 20. 10. 2019 10:20

Slovácko dnes od 15:30 hod. čeká utkání 13. ligového kola na půdě Karviné. V nejvyšší soutěži jsme v Karviné odehráli pouze 3 ligové zápasy s vyrovnanou bilancí. Uvidíme, jak tomu bude po dnešním zápase...

CELKOVÁ LIGOVÁ BILANCE SLOVÁCKO – MFK KARVINÁ  2016 - 2019

Celková bilance: 7 zápasů 3 - 3 - 1, 7 : 3
Domácí statistika:  4 zápasy  2 - 2 - 0,  5 : 1
Venkovní statistika: 3 zápasy 1 -1 - 1, 2 : 2

Nejčastější výsledky: 2:0 a 0:0 (2x), 1:0, 2:1 a 1:1 (1x)
Nejvíc branek za Slovácko: 2 – Daníček a Sadílek, 1 – Havlík, Koné a Navrátil
Nejvíc branek za Karvinou: 1 – Jovanovič, Ba Loua a Wágner
Největší návštěva na Slovácku: 4.127 - 16. února 2019 (Slovácko - Karviná 2:0, 1. liga)
Největší návštěva v Karviné: 3.899 - 8. dubna 2018 (Karviná – Slovácko 0:0, 1. liga)

Zajímavosti:

• Slovácko sehrálo s Karvinou jen sedm prvoligových duelů. Do pátého zápasu padly ve čtyřech duelech jen tři branky. V posledních třech zápasech bylo vstřeleno sedm gólů.

• Na žluté karty vede Karviná 19:9, nikdo nebyl vyloučený. Další statistiky jsou již ve prospěch Slovácka. Na přesné střely vede 39:24 a na střely mimo branku 37:26. I v rozehrávání rohových kopů je aktivnější Slovácko a to v poměru 41:22.

• Slovácko drželo neprůstřelnost v délce 285 minut. Momentálně drží Trmal neprůstřelnost s Karvinou v délce 198 minut. To Karviná v obdobné statistice zaznamenala sérii o délce 332 minut.

• Karviná vstřelila své tři branky vždy ve druhém poločase. To Slovácko bylo v první půli úspěšné čtyřikrát a po přestávce skórovalo třikrát.

• Ve třech duelech sezóny 2018/2019 vedlo mužstva pět trenérů. V záři 2018 seděli na lavičkách karvinský Nádvorník a slovácký Kordula. V únoru 2019 šéfovali Svědík s Hrnčárem. Je jistě zajímavé, že trenéři Svědík a Hrnčár dosedli na lavičky svých klubů ve stejný den a to 24. listopadu 2018, kdy se hrálo 16.kolo. V nádstavbové části, v květnu 2019, zachraňoval domácí Slovácko opět Svědík, ale na lavičce hostů seděl Straka, který vystřídal Hrnčára po prohře s Bohemians 0:3 ve 24. kole. Stejná dvojice Svědík i Straka se potká i nyní.
  • Předchozích sedm duelů pokaždé rozhodoval jiný rozhodčí. Byli to Berka, Cieslar, Proske, Lerch, Příhoda, Franěk a Orel.

Památný duel:
MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Odehráno: 6. 11. 2016 v Karviné
Nováček z Karviné odehrál první třetinu soutěže velmi dobře. Hlavně mu vycházely domácí duely a tak se čekalo, že si poradí i s hostujícím Slováckem, které se krčilo na 13. místě, s pouhými jedenácti body. Ovšem v modrém hrající Slovácko spustilo již od první minuty nebojácnou útočnou hru. Na mokrém hřišti, za vydatného deště, vyráželo k atakům domácí obrany. Již ve čtvrte minutě se vyznamenal domácí gólman  Laštůvka, který vytěsnil střelu Civiče za brankovou čáru.

Slovácko nadále útočilo a po několika závarech před domácí brankou se dočkalo na konci úvodní čtvrthodiny. Po rychlém přechodu do útoku a kvalitní kombinaci se v pokutovém území dostal k míči Šimko. Neotálel a míč poslal mezi domácími obránci před branku. Tam si nabíhal aktivní Koné, který nezaváhal a poslal Slovácko do vedení 0:1.

Již za pět minut mohlo být srovnáno. Karviná pronikla k pokutovému území, zde byl Voltr faulovaný Radou a rozhodčí Berka nařídil přímý kop. Domácí Budínský pěkně obstřelil zeď, ale trefil jen břevno. Nedlouho poté se domácí dostali do další dobré kombinace a Jurčo přiklepnul míč Voltrovi. Ten však střelecky selhal, protože Heča rychle vyběhl a zmenšil mu střelecký úhel. Karviná tak zahrávala pouze rohový kop. V další části první půle se dvakrát vyznamenal domácí Laštůvka, který bravurními zákroky vytěsnil střely Havlíka z přímého kopu a později i střelu po úniku Koného. Poločas tak skončil vedením Slovácka.
Karvinskou ofenzivu po přestávce na chvíli okysličil a rozhýbal příchod Panáka. Aktivnější domácí se málem dočkali vyrovnání. V 50. minutě se do průniku Zeleného ještě stihl sáhnout rukou Heča, ale vyrovnání zabránil stoper Rada, který z brankové čáry pohotově vykopl dorážku Voltra. Tomu gól nebyl souzen a Heča si čtvrthodinu před koncem poradil i s jeho střelou z prostoru šestnáctky. V závěru si Slovácko hlídalo náskok a nedovolilo Karviné vyvinout větší tlak. Naopak mohlo zvýšit své vedení, jenže v poslední minutě utkání Civič trefil jen tyč. Poslední střelu zápasu předvedl domácí Holík, který volejem z velkého vápna těsně minul Hečovu branku.
Slovácko tak ve 13. kole zaznamenalo teprve třetí podzimní vítězství a v tabulce se posunulo o dvě místa na 11. příčku.
Branka: 13. Koné
Žluté karty: Janečka, Budínský - Šumulikoski, Daníček, Reinberk
Rozhodčí: Berka – Arnošt, Vít
Diváci: 2 912
MFK Karviná: Laštůvka - Holík, Košťál, Hošek, Zelený - Janečka, Budínský - Moravec (79. Juřena), Voltr, Eismann (46. Panák) - Jurčo (68. Puchel). Trenér: Weber.
1. FC Slovácko: Slovácko: Heča - Chvátal, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš (85. Reinberk), Daníček, Havlík, Civič (90. +3 Kerbr) - Koné. Trenér: Levý.