Statistiky a zajímavosti zápasů s Ml. Boleslaví

sobota, 22. 9. 2018 10:36

Slovácko dnes od 17:00 hod. čeká utkání na půdě Mladé Boleslavi, kde Moravané ve dvanácti ligových zápasech dokázali zvítězit pouze jednou...

Statistika vzájemných prvoligových utkání mezi Slováckem a Mladou Boleslaví

1. LIGA:
Celková bilance: 24 zápasů  5 - 6 - 13   20 : 37
Domácí statistika: 12 zápasů  4 - 3 - 5    11 : 14
Venkovní statistika: 12 zápasů  1 - 3 - 8   9 : 23
Nejčastější výsledky: 0:2 (6x), 1:0 (5x), 1:1 (4x)
Nejvíc branek za Slovácko: 4 – Ondřejka, 3 – Došek, 2 – Volešák a Zajíc
Nejvíc branek za Boleslav:  4 – Kysela,  3 – Chramosta, 2 – Baroš, Kulič, Řezníček, Ščuk
Největší návštěva na Slovácku: 5.300 - 5. srpna 2006 (1. liga, 0:2)
Největší návštěva v Ml. Boleslavi: 4.035 - 26. listopadu 2006 (1. liga, 2:2)

POHÁR FAČR:

Celková bilance: 6 zápasů  0 - 1 - 5   6 : 14
Domácí statistika: 3 zápasy  0 - 1 - 2    2 : 5
Venkovní statistika: 3 zápasy  0 - 0 - 3    4 : 9
Nejvíc branek za Slovácko: 2 – Diviš a Košút
Nejvíc branek za Boleslav:  3 – Wágner
Největší návštěva na Slovácku: 1.248 - 10. dubna 2013 (čtvrtfinále)
Největší návštěva v Ml. Boleslavi: 477 - 14. dubna 2015 (čtvrtfinále)

Zajímavosti:

• Nejdelší úsek, kdy Slovácko neinkasovalo branku od středočeského klubu, byl v délce 219 minut a to v období  1.  11. 2009 až do 7. 11. 2010. Naopak střelecký půst Slovácka trval celkem 420 minut a tuto střeleckou impotenci zrušil Libor Došek. Branku vstřelil v 30. minutě domácího zápasu, který se odehrál  23. května 2015 a Slovácko v něm jen remizovalo 1:1.
  • Ve čtyřech duelech v rozmezí březen 2013 až listopad 2014 Slovácko odešlo čtyřikrát poraženo a vždy výsledkem 0:2.
  • V prvních sedmi vzájemných zápasech se Slovácku nikdy nepodařilo získat tři body za výhru. I když třeba na podzim 2006 bylo hodně blízko, když dvakrát vedlo. Jenže konečnou remízu 2:2 zařídil boleslavský Jan Rajnoch až v 86. minutě.
  • Podobná bilance byla během osmi odehraných duelech (od března 2013 do září 2016), kdy Slovácko ani jednou nevyhrálo a bod získalo jen jednou. Je to nejhorší série v historii zápasů s Boleslaví. Tato série byla zastavena 18. března 2017, kdy Slovácko zvítězilo 2:1. V nastaveném čase vstřelil Havlík vítěznou branku.
  • Ve čtyřech zápasech v období podzim 2010 až podzim 2012 vstřelilo Slovácko čtyřikrát svou první branku již v úvodní desetiminutovce. Naopak Boleslav v těchto duelech pětkrát skórovala až ve druhé půli a čtyřikrát v prvním poločase.
  • Ve dvacetičtyřech vzájemných zápasech padlo celkem 57 branek. Je zajímavé, že jen dvě byly vstřeleny z pokutových kopů. Jednu proměnil Mareš v zápase odehraném 29. 3. 2013 a Slovácko prohrálo 0:2. Stejným výsledkem skončil zápas odehraný 16. 4. 2016 v Hradišti. V 70. minutě Magera vstřelil druhou branku z penalty.
  • V prvních pěti vzájemných duelech vstřelilo Slovácko pouze dvě branky.  V posledních jedenácti zápasech pak vstřelilo jen pět branek. O tyto góly se zasloužili tři hráči. Dvě branky dal Došek, dvě Zajíc a jednu Havlík. Tyto branky padly ve čtyřech zápasech, takže v sedmi duelech Slovácko nevstřelilo ani jednu branku.
  • Srpnové duely si v Uherském Hradišti užíval Jan Kysela, protože v nich vstřelil po jedné brance. Nejprve 5. srpna 2006 a pak po sedmi letech 10. srpna 2013. V obou případech byl stejný výsledek, Boleslav odjížděla domů s výhrou 0:2.
  • Na jaře 2013 odehrálo Slovácko během dvanácti dnů tři zápasy s Mladou Boleslaví. Jeden ligový a dva pohárové zápasy. Bylo to v období slováckého výkonnostního útlumu a tak Boleslav lehce vyhrála všechny tři duely a stejně tak uspěla i v srpnu 2013 v Uherském Hradišti, kdy zvítězila 0:2.
  • Slovácko se s Mladou Boleslaví utkalo v poháru ve čtvrtfinále ročníku 2012-13. Nejprve podlehlo venku 1:3, když inkasovalo dvě branky až v závěru utkání. V domácí odvetě opět prohrálo, tentokráte brankou Mareše, který oblékal slovácký dres v sezóně 2006-07. Ani v dalším čtvrtfinálovém klání 2014-15 nedokázalo Slovácko postoupit, dokonce nedokázalo ani jednou zvítězit. Po výsledcích 2:2 v Kunovicích a 3:5 v Mladé Boleslavi postoupil středočeský soupeř.
  • V posledních dvanácti ligových duelech Boleslav ani jednou nevyšla střelecky naprázdno. Slovácku dokázala nasoukat 22 branek. V těchto utkáních vytěžila 8 vítězství, 2 nerozhodné výsledeky a 2 prohry. Nejlepším střelcem byl Chramosta se třemi zásahy.
  • Jediná a poslední výhra Slovácka v Boleslavi se zrodila v listopadu 2010. Od té doby zde sehrálo Slovácko dalších sedm zápasů a získalo jediný bod, v tom posledním jarním duelu. Navíc vstřelilo pouze dvě branky Doškem a Zajícem.
  • Ve vzájemných zápasech bylo vyloučeno pět hráčů. Za Slovácko odešli předčasně do kabiny Rajnoch (1.9.2005) a Trousil (15.9.2012). Za Boleslav byl potrestaný Brunclík (30.4.2010) a pak v posledních dvou duelech v Uherském Hradišti nedohráli boleslavští Da Silva (18.3.2017) a Chramosta (16.9.2017).

Památný duel:

Mladá Boleslav - 1.FC Slovácko 2:3 (0:1), odehraný 7. listopadu 2010
Od Slovácka se po sérii čtyř proher mnoho v neoblíbené Boleslavi nečekalo, o to byl konečný výsledek a také předvedená hra velkým překvapením. Již v 10. minutě se dokázak prosadit díky teči obránce Fujerik. Druhou branku přidal v 56. minutě po pěkné individuální akci Švancara. Přestože domácí snížili dalekonosnou střelou Kuliče, tak již o další čtyři minuty později v 72. minutě zvýšil na 1:3 Ondřejka. Domácí vsadili vše na útok a odměnou jim byla korekce stavu v 87. minutě Kyselou, který po zmatku v pokutovém území stanovil konečný výsledek na 2:3.
Branky: 68. Kulič, 87. Kysela - 10. Fujerik, 56. Švancara, 72. Ondřejka
Žluté karty: Opiela
Rozhodčí: Příhoda – Pelikán, Urban
Počet diváků: 3005

Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Mezlík, Starý, Kubáň - Fujerik (85. Hlúpik), V. Valenta, Volešák, J. Valenta - Švancara (79. Szmek) a Ondřejka (89. Nestoroski). Trenér: Soukup.
Sestava Boleslavi: Šeda – Kalina, Rolko, Dimitrovski, Fabián – Mendy, Opiela, Kúdela (59. Sedláček), Táborský (59. Toleski) – Kulič (77. Kysela) a Řezníček. Trenér:  Stanner.