Statistiky a zajímavosti zápasů s Olomoucí

sobota, 28.09.2019 10:18
Statistiky a zajímavosti zápasů s Olomoucí
olomouc301115.jpg

Slovácko dnes od 16:30 hod. odehraje utkání 11. ligového kola na půdě olomoucké Sigmy, kde Slovácko v patnácti ligových zápasech dokázalo zvítězit pouze jednou. Pojďme se společně podívat na statistiky a zajímavosti těchto duelů...

CELKOVÁ LIGOVÁ BILANCE  SLOVÁCKO – SIGMA OLOMOUC

Celková bilance: 30 zápasů 10 - 8 - 12, 35 : 35
Domácí statistika: 15 zápasů  9 - 4 - 2, 24 : 14
Venkovní statistika: 15 zápasů  1 - 4 - 10, 11 : 21
Nejčastější výsledky: 1:0 (8x), 1:1 a 2:0 (5x)

Nejvíc branek za Slovácko: 4 – Jiří Valenta, 3 – Kerbr, 2 – Abrahám, Blaha, Hofmann, Ivana, Kowalík a Malár
Nejvíc branek za Sigmu: 3 – Hapal, Hubnik, Ordoš, Siegl a Schulmeister

Největší návštěva na Slovácku: 7.547 - 16. srpna 2004 (Slovácko - Sigma 1:0, 1. liga)
Největší návštěva v Olomouci: 7.653 - 21. dubna 2001 (Sigma - Slovácko 3:2, 1. liga)

ZAJÍMAVOSTI: 

 • V prvních šestnácti vzájemných duelech nikdy nedokázal zvítězit hostující tým. To se změnilo 18. října 2010, když Sigma zvítězila v Uherském Hradišti 2:0. Ovšem Slovácko se nedalo a stejným výsledkem vyloupilo Andrův stadion již 1. května 2011.
 • Nejvíce vzájemných zápasů Slovácko vs. Sigma odřídil rozhodčí Zelinka a to čtyři, třikrát rozhodoval Liba. Po dvou odřízených zápasech mají na svém kontě rozhodčí: Jára, Kovařík, Matějek a Šedivý. Dalších patnáct rozhodčích, mezi nimi i Damková, odřídilo jen po jednom duelu.
 • Ve 30 zápasech byly uděleny čtyři červené karty. Hráči Sigmy Dreksa a Rossi je obdrželi v dvou duelech roku 2012, shodou okolností vždy to bylo v 75. minutě. Slovácku na to stačil jen jeden zápas. Bylo to 19. srpna 2001 a z hřiště předčasně odešli Vajda (65.) a Homér (87.), které měl na svědomí rozhodčí Jára. I přes oslabení tehdejší Synot dokázal uhrát cennou plichtu 1:1, o kterou se zasloužil v 77. minutě střelec Blaha.
 • Mezi nejlepší střelce Olomouce patří se třemi zásahy Pavel Hapal, Patrik Siegl, Michal Ordoš a Michal Hubnik. První branku vstřelil Hubnik již jako dvacetiletý v dubnu 2000 a byla to jediná branka zápasu. Naposledy se trefil do sítě Slovácka ve svých sedmadvaceti letech v říjnu 2010 a opět to byl vítězný duel pro hanácký klub, tentokrát v poměru 0:2.
 • Slovácko udrželo nejdéle čisté konto 260 minut, a to v období 1. říjen 2006 až 28. únor 2010, ale v tomto období hrálo dva roky jen druhou ligu, takže nedošlo ke vzájemným zápasům. Naopak Sigmě se tato série podařila natáhnout na 299 minut a to od 9. srpna 2009 až do 1. května 2011. V ročníku 2017/18 Slovácko ani jednou neskórovalo.
 • Ve 30 duelech udrželi brankaři celkem 15x čisté konto. Teprve 27. vzájemný duel přinesl nepopulární plichtu 0:0, takže předchozí a pozdější vychytaná nula vždy znamenala vítězství. Z těchto čtrnácti čistých zápisů si připsal na své konto nejvíce nul Petr Dobisz a to tři. Dvakrát v dresu Slovácka a jednou v hanáckém týmu. Za Slovácko byl take dvakrát úspěšný Filipko a za hanáckého soupeře pak Vaniak se stejným počtem. Dvě nuly vychytal i olomoucký Buchta.
 • Slovácko dokázalo porazit Sigmu dvakrát po sobě jen jednou a přesto tyto dva vítězné duely dělilo více než 28 měsíců! To proto, že Slovácko hrálo dva ročníky druhou ligu.
 • Sigma dokázala hned třikrát zvítězit brankou v poslední minutě, případně v nastaveném čase. Poprvé to bylo brankou Vlčka na jaře 2003, podruhé v dubnu 2004, a to zásahem Hubnika. Naposledy se tak stalo v únoru 2012, když se nešťastně odrazil míč do sítě od domácího Doška. To Slovácko dokázalo vstřelit vítěznou branku v tomto období ve dvou zápasech. Poprvé v říjnu 2003, v prvním duelu na novém stadionu. To se v 90. minutě trefil Abraham a svou druhou brankou rozhodl duel ve prospěch Slovácka 3:2. Druhý zápas rozhodnutý v posledních minutách se odehrál v dubnu 2014. Slovácko rozhodlo v nastaveném čase Liborem Doškem. Protože se nastavovalo vice než osm minut, tak v sedmé minutě nastavení se prosadil Jiří Valenta a uzavřel skóre na konečných 3:1.
 • Patrik Siegl vstřelil tři své branky ve třech zápasech po sobě. Protože to byly jediné branky Sigmy v těchto zápasech, tak přinesly Olomouci jen dva nerozhodné výsledky 1:1 a prohru 1:2.
 • Sigma vstřelila Slovácku ve 30 zápasech celkem 35 branek, což je průměr 1,17 branky na utkání. Jednou se jí povedlo vsítit hned tři branky, a to v domácím zápase 21. dubna 2000, když dokázala přehrát 3:2 tehdejší Synot.
 • Ve dvou po sobě jdoucích vzájemných zápasech, se za Slovácko trefil jediný hráč - Milan Kerbr. Vstřelil tři branky, a v obou případech jeho branky rozhodly o dělbě bodů (1:1 a 2:2). Jeho otec odehrál za Sigmu 140 ligových zápasů a vstřelil 35 branek. Jenže nikdy neměl možnost nastoupit proti Slovácku. Odehrál jen dva duely proti Slovácké Slavii Uherské Hradiště, v sezóně 1995/96. To se juniorovi může podařit, protože od sezóny 2019/20 hraje po návratu z Kypru, také za Sigmu. 
 • V dubnu 2014 porazilo Slovácko Sigmu 3:1 a ukončilo tak čekání na vítězství, které s hanáckým klubem trvalo pět zápasů. V tomto období si Slovácko připsalo jen tři nerozhodné výsledky a dvě prohry.
 • Vzájemné zápasy jsou na vstřelené branky mimořádně vyrovnané. Hráči Slovácka i Sigmy vstřelili 35 branek. Když se podíváme, jak padaly góly v jednotlivých poločasech, pak Slovácko má bilanci 16/19 a Sigma 13/22. Ve srovnání herních čtvrthodin je Slovácko nejgólovější v té poslední (76-90 plus nastavení), kdy vsítilo 10 branek. Naopak Sigma má nejúspěšnější čtvrthodinku hned po přestávce. V rozmezí 46-60 minuty se Hanáci radovali z 9 úpěšných zakončení. Pokud bychom sledovali společnou bilanci, kdy v těchto zápasech padá nejvíc branek, tak je to v závěrečné čtvrthodině. To padlo dohromady 16 branek. Naopak střelecká bída drží oba kluby v rozmezí 16-30 minuty, kdy v 29 zápasech padly pouhé 4 branky!
 • Pouze v roce 2012 byly, díky losu, sehrány tři duely mezi Slováckem a Sigmou. Slovácko ani jednou nevyhrálo, přestože hrálo dvakrát doma (0:1 a 1:1). V roce 2018 se oba potkali take třikrát. Za Slovácko v tomto roce nastoupili tři různí brankaři. V prvním zápase 3. března 2018 chytal Milan Heča (0:1), v srpnovém duelu strážil branku Michal Daněk (3:1) a v prosincovém zápase byl jedničkou Matouš Trmal (0:1).
 • Slovácko nedokázalo skórovat na Andrově stadionu již 328 minut. Naposledy se to podařilo Milanu Kerbrovi 26. října 2013, když dokázal v 32. minutě otočit svým druhým golem na průběžný stav 2:1 pro Slovácko. Sigma však stačila v 56. minutě srovnat Michalem Ordošem na konečných 2:2.
 • Ve 30 duelech bylo nařízeno celkem 8 penalt. Dvě nařídil rozhodčí Marada v zápase hraném 21. dubna 2001 v Olomouci. Domácí Sigma vyhrála 3:2, penaltu proměnil hostující Soldán (4.) i domácí Kovář (34.). Dvě penalty nařídil i sudí Zelinka. Ty dělilo šest let. Obě v zápasech hraných na Hané a obě nařízeny za stavu 1:0 pro Sigmu. První byla nařízena v srpnu 2012 a ta druhá byla nařízena v prosinci 2018. Ovšem Nešpor na brankaře Trmala nevyzrál, a ani Dvořák nebyl s dorážkou úspěšný. Takže je to jediný pokutový kop, který nebyl využitý. Oba týmy zahrávaly po čtyřech penaltách. Slovácko proměnilo všechny, Sigma jen tři. 

PAMÁTNÝ ZÁPAS

1.FC Synot - SK Sigma Olomouc 3:2 (1:0)
Hráno v Uherském Hradišti, 18. října 2003

Synot nastoupil k prvnímu ligovému zápasu na svém novém uherskohradišťském stadionu. V otvíracím duelu porazil německou Borussi Mönchengladbach 3:2, takže namlsaní diváci očekávali opět plný bodový zisk. Ovšem Sigma přijela s kvalitním týmem a nehodlala se vzdát bez boje. 

Již ve 3. minutě brankář Vaniak vyrazil bombu Nezmara před velké vápno, odkud nekrytý Abrahám trefil odkrytou bránu. To hráče Sigmy na chvíli zarazilo. Ale domácí se nedokázali dostat k žádné výrazné gólové šanci. Ve 12. minutě po centru Vlčka domácí zadáci v poslední chvíli zachraňovali před nabíhajícím Kučerou. Ve 20. minutě nacentroval znovu zprava Vlček. Na první tyčku si naběhl Babnič, ale hlavou neusměrnil míč přesně, jeho střela šla půl metru vedle. Ve 29. minutě se pak podruhé v prvním poločase ozvali domácí. Hlavička Nezmara proletěla těsně vedle levé tyčky Vaniakovy branky a o malou chvíli později Polách z dvanácti metrů přestřelil. Ve 37. minutě zkusil brankáře Drobisze překvapit střelou z úhlu hostující Špiláček, domácí gólman míč s vypětím všech sil přehodil přes břevno. První poločas tak skončil, domácím vedením 1:0.

Druhou půlku začala Sigma aktivně. Špiláček po průniku ještě nenašel nabíhajícího spoluhráče. Pak utekl domácím zadákům Vlček, přihrál před bránu a Reiterovi chyběl k zakončení jen krok. Ve 48. minutě však bylo vyrovnáno. Kučera nacentroval zleva, Vlček si seběhl z pravé strany zálohy a nikým neatakován nedal ranou z voleje brankáři Drobiszovi nejmenší šanci. Pak to zkoušel dvakrát zdálky Reiter, ale mířil vždy jen do domácího gólmana. Vynahradil si to v 64. minutě. Babnič na půlce ťukl míč do běhu Vlčkovi, ten posadil na zem Palínka a nahrál nabíhajícímu Reiterovi. Reiter si připravil ideální střeleckou pozici a umístěnou bombou k levé tyčce z hranice šestnáctky odsoudil Drobizse podruhé do role diváka. Sigma dokázala stav otočit ve svůj prospěch na 1:2. Domácí hráči nerezignovali a při dvou hlavičkách Nezmara stálo při Sigmě velké štěstí. To hanácký opustilo v závěru zápasu. V 75. minutě přišel střílený centr, který brankář Vaniak neudržel a Malár mu míč ukopl do sítě. Ve zbývajícím čase se oba týmy snažily strhnout výsledek na svoji stranu. Šestnáct sekund před vypršením řádné hrací doby se dostal k propadenému míči na malém vápně Abrahám. Vaniak si na jeho střelu sice šáhnul, ale brance zabránit nedokázal. Domácí fanoušci byli v závěru doslova v tranzu a po utkání odměnili domácí borce dlouhotrvajícím potleskem a domů odcházeli spokojeni s tříbodovou i třígólovou nadílkou.

Branky: 3. a 90, Abrahám, 75. Malár - 48. Vlček, 64. Reiter.
Rozhodčí:Liba - Krátký, Míka.
Žluté karty: Caha, Babnič 
Diváci: 6 543
Sestava Synotu: Drobisz - Němčický, Palínek, Bureš, Čoupek (66.Kaldec) - Petržela, Polách, Abrahám, Kostka (73. Činčala) - Nezmar, Meduna (66. Malár). Trenér Karel Jarolím.
Sestava Sigmy: Vaniak - Randa, R. Hubník, Hudec, Caha - Vlček, Špiláček, Zbožínek, Kučera - Babnič (82. Siegl), Reiter. Trenér Petr Uličný.

POSLEDNÍ DVĚ UTKÁNÍ:

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Hráno v Olomouci, 8. prosince 2018
Branka: 7. Nešpor
Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hájek
Žluté karty:  Jemelka, Houska, Plšek – Janošek, Juroška, Kalabiška
Diváci: 2985
Sestava Sigmy: Buchta – Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Vepřek – Falta (90+3. Chvátal), Plšek, Houska, Pilař (89. Lalkovič) – Dvořák, Nešpor (77. Yunis). Trenér: Jílek.
Sestava Slovácka: Trmal – Juroška (81. Petr), Krejčí, Hofmann, Divíšek – Navrátil (62. Rezek), Janošek (46. Kuchta), Daníček, Havlík – Kalabiška, Zajíc. Trenér: Svědík.

1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 3:1 (1:0)
Hráno v Uherském Hradišti, 12. srpna 2018
Branky: 32. a 82. Hofmann, 73. Sadílek – 54. Houska 
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek
Žluté karty:  Machalík, Hofmann, Sadílek – Pilař
Diváci: 4 769
Sestava Slovácka: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec (70. Reinberk) – DaníčekNavrátil (85. Machalík), Sadílek, Havlík, Petr (61. Kalabiška) – Zajíc. Trenér: Kordula.
Sestava Sigmy: Reichl – Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (76. Nešpor), Plšek, Houska, Pilař (61. Texl) – Yunis (65. Falta). Trenér: Jílek.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 11:47
> všechna videa
FANSHOP
Propiska modrá

Propiska modrá
45 Kč

Baby čepička Slovácko růžová

Baby čepička Slovácko růžová
290 Kč

Baby Triko Slovácko modré

Baby Triko Slovácko modré
350 Kč

Plecháček FCS

Plecháček FCS
220 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Informace pro fanoušky před Plovdivem včera, 22:00
Informace pro fanoušky před Plovdivem

VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci včera, 09:00
VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci neděle, 25.07.2021 20:38
VIDEO: Tiskovka po zápase v Liberci

Slovácko veze tři body z Liberce neděle, 25.07.2021 17:50
Slovácko veze tři body z Liberce

Informace k prodeji vstupenek na UECL neděle, 25.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace