Statistiky a zajímavosti zápasů s Olomoucí

úterý, 06.04.2021 09:37
Statistiky a zajímavosti zápasů s Olomoucí
olomouc281115.jpg

Slovácko dnes čeká dohrávka 23. ligového kola na půdě Sigmy Olomouc, kde Slovácko dokázalo zvítězit naposledy před deseti lety. Pojďme si připomenout statistiky a zajímavosti ze vzájemných zápasů.

CELKOVÁ LIGOVÁ BILANCE  SLOVÁCKO – SIGMA OLOMOUC  

Celková bilance: 33 zápasů 10 - 11 - 12, 37 : 37
Domácí statistika: 17 zápasů  9 - 6 - 2, 24 : 14
Venkovní statistika: 16 zápasů  1 - 5 - 10, 13 : 23
Nejčastější výsledky: 1:0 (8x), 1:1 a 2:0 (5x)

Nejvíc branek za Slovácko: 4 – Jiří Valenta, 3 – Kerbr, 2 – Abrahám, Blaha, Hofmann, Ivana, Kowalík a Malár
Nejvíc branek za Sigmu: 3 – Hapal, Hubnik, Ordoš, Siegl a Schulmeister

Největší návštěva na Slovácku: 7.547 - 16. srpna 2004 (Slovácko - Sigma 1:0, 1. liga)
Největší návštěva v Olomouci: 7.653 - 21. dubna 2001 (Sigma - Slovácko 3:2, 1. liga)

ZAJÍMAVOSTI:

 • V prvních šestnácti vzájemných duelech nikdy nedokázal zvítězit hostující tým. To se změnilo 18. října 2010, když Sigma zvítězila v Uherském Hradišti 2:0. Ovšem Slovácko se nedalo a stejným výsledkem vyloupilo Andrův stadion již 1. května 2011.
 • Nejvíce vzájemných zápasů Slovácko vs. Sigma odřídil rozhodčí Zelinka a to pět, třikrát rozhodoval Liba. Po dvou odřízených zápasech mají na svém kontě rozhodčí: Jára, Kovařík, Matějek a Šedivý. Dalších šestnáct rozhodčích, mezi nimi i Damková, odřídilo jen po jednom duelu.
 • Ve 33 zápasech bylo uděleno šest červených karet. Hráči Sigmy Dreksa, Rossi a Šindelář je obdrželi pokaždé v jiném duelu. Slovácku na tři vyloučení stačily jen dva zápasy. První byl sehrán 19. srpna 2001 a z hřiště předčasně odešli Vajda (65.) a Homér (87.), které měl na svědomí rozhodčí Jára. I přes oslabení tehdejší Synot dokázal uhrát cennou plichtu 1:1, o kterou se zasloužil v 77. minutě střelec Blaha. Druhý duel byl odehraný 28. září 2019 a z hřiště byl vykázán rozhodčím Berkou v 63. minutě Šimko. Ale i v oslabení dokázalo Slovácko vyrovnat na 2:2 zásluhou pohotového Zajíce. 
 • Na žluté karty vede mírně Slovácko. To obdrželo 81 žlutých karet, na druhé straně byla Sigma napomínána 76x. U Slovácka vidělo žlutou kartu 50 hráčů, trenér Svědík a manažek Šumulikoski. Šumi obdržel žlutou i jako hráč a to dvakrát. U Sigmy vidělo žlutou kartu 44 hráčů a jednou také trenér Látal. Nejvíce žlutých karet obdrželi Daníček a Kubáň ze Slovácka a to po pěti kartách. Na straně Hánáků je nejtrestanějším hráčem Onofrej se čtyřmi napomínáními. Jan Navrátil obdržel celkem čtyři žluté karty. Třikrát byl napomínaný v dresu Sigmy a jednou za Slovácko.
 • Mezi nejlepší střelce Olomouce patří se třemi zásahy Pavel Hapal, Patrik Siegl, Michal Ordoš a Michal Hubnik. První branku vstřelil Hubnik již jako dvacetiletý v dubnu 2000 a byla to jediná branka zápasu. Naposledy se trefil do sítě Slovácka ve svých sedmadvaceti letech v říjnu 2010 a opět to byl vítězný duel pro hanácký klub, tentokrát v poměru 0:2.
 • Slovácko udrželo nejdéle čisté konto 260 minut, a to v období 1. říjen 2006 až 28. únor 2010, ale v tomto období hrálo dva roky jen druhou ligu, takže nedošlo ke vzájemným zápasům. Naopak Sigmě se tato série podařila natáhnout na 299 minut a to od 9. srpna 2009 až do 1. května 2011. V ročníku 2017/18 Slovácko ani jednou neskórovalo. V kalendářním roce 2020 se mužstva nesetkala se střeleckou formou a oba dva zápasy odehrané na hřišti v Uherském Hradišti, skončily nepopulární remírou 0:0.
 • Ve 33 duelech udrželi brankaři celkem 19x čisté konto. Teprve 27. vzájemný duel přinesl plichtu 0:0, takže předchozí vychytaná nula vždy znamenala vítězství. Z těchto devatenácti čistých zápisů si připsal na své konto nejvíce nul Petr Dobisz a to tři. Dvakrát v dresu Slovácka a jednou v hanáckém týmu. Za Slovácko byl také dvakrát úspěšný Filipko, a za hanáckého soupeře pak Vaniak se stejným počtem. Dvě nuly vychytali i olomoucký Buchta a Mandous.
 • Slovácko dokázalo porazit Sigmu dvakrát po sobě jen jednou a přesto tyto dva vítězné duely dělilo více než 28 měsíců! To proto, že Slovácko hrálo dva ročníky druhou ligu.
 • Sigma dokázala hned třikrát zvítězit brankou v poslední minutě, případně v nastaveném čase. Poprvé to bylo brankou Vlčka na jaře 2003, podruhé v dubnu 2004, a to zásahem Hubnika. Naposledy se tak stalo v únoru 2012, když se nešťastně odrazil míč do sítě od domácího Doška. To Slovácko dokázalo vstřelit vítěznou branku v tomto období ve dvou zápasech. Poprvé v říjnu 2003, v prvním duelu na novém stadionu. To se v 90. minutě trefil Abraham a svou druhou brankou rozhodl duel ve prospěch Slovácka 3:2. Druhý zápas rozhodnutý v posledních minutách se odehrál v dubnu 2014. Slovácko rozhodlo v nastaveném čase Liborem Doškem. Protože se nastavovalo vice než osm minut, tak v sedmé minutě nastavení se prosadil Jiří Valenta a uzavřel skóre na konečných 3:1.
 • Patrik Siegl vstřelil tři své branky ve třech zápasech po sobě. Protože to byly jedné branky Sigmy v těchto zápasech, tak přinesly Olomouci jen dva nerozhodné výsledky 1:1 a prohru 1:2.
 • Sigma vstřelila Slovácku v 33 zápasech celkem 37 branek, což je průměr 1,12 branky na utkání. Jednou se jí povedlo vsítit hned tři branky, a to v domácím zápase 21. dubna 2000, když dokázala přehrát 3:2 tehdejší Synot. Stejnou porci 37 branek dokázalo vstřelit i Slovácko. Narozdíl od Sigmy, tři branky vsítilo ve čtyřech zápasech. Třikrát z toho byla výhra 3:1 a jednou 3:2. Vždy se jednalo o domácí utkání. 
 • Ve dvou po sobě jdoucích vzájemných zápasech, se za Slovácko trefil jediný hráč - Milan Kerbr. Vstřelil tři branky, a v obou případech jeho branky rozhodly o dělbě bodů (1:1 a 2:2). Jeho otec odehrál za Sigmu 140 ligových zápasů a vstřelil 35 branek. Jenže nikdy neměl možnost nastoupit proti Slovácku. Odehrál jen dva duely proti Slovácké Slavii Uherské Hradiště, v sezóně 1995/96. Milan Kerbr junior ukončil minulý týden svou profesionální kariéru pro přetrvávající problémy se zády. 
 • V dubnu 2014 porazilo Slovácko Sigmu 3:1 a ukončilo tak čekání na vítězství, které s hanáckým klubem trvalo pět zápasů. V tomto období si Slovácko připsalo jen tři nerozhodné výsledky a dvě prohry.
 • Vzájemné zápasy jsou na vstřelené branky mimořádně vyrovnané. Hráči Slovácka i Sigmy vstřelili 37 branek. Když se podíváme, jak padaly góly v jednotlivých poločasech, pak Slovácko má bilanci 17/20 a Sigma 13/24. Ve srovnání herních čtvrthodin je Slovácko nejgólovější v té poslední (76-90 plus nastavení), kdy vsítilo 11 branek. Naopak Sigma má nejúspěšnější čtvrthodinku hned po přestávce. V rozmezí 46-60 minuty se Hanáci radovali z 10 úpěšných zakončení. Pokud bychom sledovali společnou bilanci, kdy v těchto zápasech padá nejvíc branek, tak je to v závěrečné čtvrthodině. To padlo dohromady 18 branek. Naopak střelecká bída drží oba kluby v rozmezí 16-30 minuty, kdy v 31 zápasech padlo pouhých 5 branek!
 • Pouze v roce 2012 byly, díky losu, sehrány tři duely mezi Slováckem a Sigmou. Slovácko ani jednou nevyhrálo, přestože hrálo dvakrát doma (0:1 a 1:1). V roce 2018 se oba potkali take třikrát. Za Slovácko v tomto roce nastoupili tři různí brankaři. V prvním zápase 3. března 2018 chytal Milan Heča (0:1), v srpnovém duelu strážil branku Michal Daněk (3:1) a v prosincovém zápase byl jedničkou Matouš Trmal (0:1).
 • Slovácko nedokázalo skórovat na Andrově stadionu dlouhých 358 minut. Serie trvala od 26. října 2013, když Milan Kerbr dokázal v 32. minutě otočit svým druhým golem na průběžný stav 2:1 pro Slovácko. Sigma však stačila v 56. minutě srovnat Michalem Ordošem na konečných 2:2. V zápase 28. září 2019 Ondřej Šašinka otevřel gólový účet zápasu v 25. minutě a ukončil tak dlouhý střelecký půst Slovácka na Hané. Utkání skončilo take 2:2. 
 • Ve 33 duelech bylo nařízeno celkem 8 penalt. Dvě nařídil rozhodčí Marada v zápase hraném 21. dubna 2001 v Olomouci. Domácí Sigma vyhrála 3:2, penaltu proměnil hostující Soldán (4.) i domácí Kovář (34.). Dvě penalty nařídil i sudí Zelinka. Ty dělilo šest let. Obě v zápasech hraných na Hané, obě nařízeny za stavu 1:0 pro Sigmu. První byla nařízena v srpnu 2012 a ta druhá byla nařízena v prosinci 2018. Ovšem Nešpor na brankaře Trmala nevyzrál, ani Dvořák nebyl s dorážkou úspěšný. Takže je to jediný pokutový kop, který nebyl využitý. Oba týmy zahrávaly po čtyřech penaltách. Slovácko proměnilo všechny, Sigma jen tři. 

PAMÁTNÝ ZÁPAS:

1. FC Synot - SK Sigma Olomouc 3:2 (1:0)
Hráno v Uherském Hradišti, 18. října 2003

Synot nastoupil k prvnímu ligovému zápasu na svém novém uherskohradišťském stadionu. V otvíracím duelu porazil německou Borussi Mönchengladbach 3:2, takže namlsaní diváci očekávali opět plný bodový zisk. Ovšem Sigma přijela s kvalitním týmem a nehodlala se vzdát bez boje. 

Již ve 3. minutě brankář Vaniak vyrazil bombu Nezmara před velké vápno, odkud nekrytý Abrahám trefil odkrytou bránu. To hráče Sigmy na chvíli zarazilo. Ale domácí se nedokázali dostat k žádné výrazné gólové šanci. Ve 12. minutě po centru Vlčka domácí zadáci v poslední chvíli zachraňovali před nabíhajícím Kučerou. Ve 20. minutě nacentroval znovu zprava Vlček. Na první tyčku si naběhl Babnič, ale hlavou neusměrnil míč přesně, jeho střela šla půl metru vedle. Ve 29. minutě se pak podruhé v prvním poločase ozvali domácí. Hlavička Nezmara proletěla těsně vedle levé tyčky Vaniakovy branky a o malou chvíli později Polách z dvanácti metrů přestřelil. Ve 37. minutě zkusil brankáře Drobisze překvapit střelou z úhlu hostující Špiláček, domácí gólman míč s vypětím všech sil přehodil přes břevno. První poločas tak skončil, domácím vedením 1:0.

Druhou půlku začala Sigma aktivně. Špiláček po průniku ještě nenašel nabíhajícího spoluhráče. Pak utekl domácím zadákům Vlček, přihrál před bránu a Reiterovi chyběl k zakončení jen krok. Ve 48. minutě však bylo vyrovnáno. Kučera nacentroval zleva, Vlček si seběhl z pravé strany zálohy a nikým neatakován nedal ranou z voleje brankáři Drobiszovi nejmenší šanci. Pak to zkoušel dvakrát zdálky Reiter, ale mířil vždy jen do domácího gólmana. Vynahradil si to v 64. minutě. Babnič na půlce ťukl míč do běhu Vlčkovi, ten posadil na zem Palínka a nahrál nabíhajícímu Reiterovi. Reiter si připravil ideální střeleckou pozici a umístěnou bombou k levé tyčce z hranice šestnáctky odsoudil Drobizse podruhé do role diváka. Sigma dokázala stav otočit ve svůj prospěch na 1:2. Domácí hráči nerezignovali a při dvou hlavičkách Nezmara stálo při Sigmě velké štěstí. To hanácký opustilo v závěru zápasu. V 75. minutě přišel střílený centr, který brankář Vaniak neudržel a Malár mu míč ukopl do sítě. Ve zbývajícím čase se oba týmy snažily strhnout výsledek na svoji stranu. Šestnáct sekund před vypršením řádné hrací doby se dostal k propadenému míči na malém vápně Abrahám. Vaniak si na jeho střelu sice šáhnul, ale brance zabránit nedokázal. Domácí fanoušci byli v závěru doslova v tranzu a po utkání odměnili domácí borce dlouhotrvajícím potleskem a domů odcházeli spokojeni s tříbodovou i třígólovou nadílkou.

Branky: 3. a 90, Abrahám, 75. Malár - 48. Vlček, 64. Reiter.
Rozhodčí:Liba - Krátký, Míka.
Žluté karty: Caha, Babnič 
Diváci: 6 543
Sestava Synotu: Drobisz - Němčický, Palínek, Bureš, Čoupek (66.Kaldec) - Petržela, Polách, Abrahám, Kostka (73. Činčala) - Nezmar, Meduna (66. Malár). Trenér Karel Jarolím.
Sestava Sigmy: Vaniak - Randa, R. Hubník, Hudec, Caha - Vlček, Špiláček, Zbožínek, Kučera - Babnič (82. Siegl), Reiter. Trenér Petr Uličný.

Poslední dvě utkání:
1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 0:0 (0:0)

Hráno v Uherském Hradišti, 7. listopadu 2020
Rozhodčí: Zelinka - Vlček, Dresler
Žluté karty:  Bajza - González, Hála
Diváci: bez diváků
Sestava Sigmy: Bajza - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Šimko - Havlík, Daníček - Petržela (88. Kubala), Sadílek, Kohút (69. Rezek) - Kliment (69. Cicilia). Trenér: Svědík.
Sestava Slovácka: Mandous - Hála, Hubník, Beneš, Zmrzlý - Greššák (86. Poulolo) - González (75. Zahradníček), Breite, Chytil (86. Daněk), Falta (90. Radek Látal) - Nešpor (90. Zifčák).

1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 0:0 (0:0)
Hráno v Uherském Hradišti, 26. května 2020
Rozhodčí: Klíma - Moláček, Caletka
Žluté karty:  Hofmann, Daníček, Reinberk, Svědík (trenér) - Breite
Diváci: bez diváků
Sestava Sigmy: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Hála (88. Greššák), Houska, Breite, Chytil (72. Zahradníček), Falta (72. Daněk) - Juliš (85. Yunis). Trenér: Radoslav Látal.
Sestava Slovácka: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Daníček, Havlík - Petržela (79. Zahustel), Sadílek, Navrátil (86. Kalabiška) - Jurečka (70. Zajíc). Trenér: Svědík.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:17
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Peněženka 2020

Peněženka 2020
490 Kč

Baby tepláky Slovácko modré

Baby tepláky Slovácko modré
390 Kč

Fotbalový svět Slovácko

Fotbalový svět Slovácko
690 Kč

Hrnek Slovácko logo

Hrnek Slovácko logo
190 Kč

Multifunkční šátek

Multifunkční šátek
190 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka před EKL s Plovdivem včera, 21:56
VIDEO: Tiskovka před EKL s Plovdivem

FOTO: Trénink před odvetou s Plovdivem včera, 19:27
FOTO: Trénink před odvetou s Plovdivem

Info pro fanoušky k zápasu s Plovdivem pondělí, 26.07.2021 22:00
Info pro fanoušky k zápasu s Plovdivem

Informace k prodeji vstupenek na UECL pondělí, 26.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci pondělí, 26.07.2021 09:00
VIDEO: Milan Petržela po zápase v Liberci

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace