Statistiky a zajímavosti zápasů s Příbramí

pátek, 30. 9. 2016 20:00

K velmi důležitému utkání cestuje Slovácko v 9. kole ePojištění ligy. Svěřenci trenéra Stanislava Levého zamíří do Příbrami, tedy na půdu posledního týmu soutěže...

Vzájemné duely 2000/01 – 2015/16  1. FC Slovácko vs. 1. FK Příbram v 1. lize
Celková bilance: 28 zápasů  13 - 6 - 9   34 : 24
Domácí statistika: 14 zápasů  9 - 2 - 3   22 : 10
Venkovní statistika: 14 utkání 4 - 4 - 6   12 : 14
Nejčastější výsledky: 1:0 (10x), 2:0 (5x) a 1:1 (4x)
Nejvíc branek za Slovácko: 6 – Došek, 3 – Ivana
Nejvíc branek za Příbram: 3 - Otépka, 2 – Bednář, Kulič, H. Siegl
Největší návštěva na Slovácku: 5.458 - 9. dubna 2011 (Slovácko - Příbram 2:0)
Největší návštěva v Příbrami: 6.130 - 22. října 2000 (Příbram - Slovácko 4:1)

Zajímavosti:

• V prvních osmi prvoligových zápasech dokázala Příbram vstřelit na Slovácku jen tři branky a to ještě jedna byla vlastní Rajnocha. Ovšem v posledních pěti zápasech se Příbram prosadila v Uherském Hradišti rovnými sedmi zásahy a ty znamenaly dvě překvapivé výhry 2:3, 0:1, jednu remízu 1:1 a dvě prohry 1:4 a 1:2.
  • Slovácko mělo dlouhé roky velký problém vstřelit branku svému soupeři. V 18 zápasech vstřelilo jen 17 branek, což byl průměr méně než jedné branky na zápas. Ovšem v sezóně 2011-12 se dokázalo Slovácko střelecky prosadit hned šestkrát (2:3 a 4:0).
  • Slovácko dalo v Příbrami v prvních devíti duelech jen čtyři branky, ale i ty přinesly výhru a dvě plichty. Oba nerozhodné výsledky měly stejný scénář. V úvodní desetiminutovce (10. a 11.) se prosadil Milan Ivana a v závěrečných minutách (88. a 90.) srovnával domácí Rudolf Otépka. Pak přišel 12. květen 2012 a to, co nasázelo do sítě soupeře dohromady za devět zápasů, nyní dokázalo hned v jednom zápase.
  • Nejdelší sérii 397 minut bez inkasované branky absolvovalo Slovácko v období od 17. února 2002 do 21. března 2004. Naopak nejdelší střelecký půst mělo Slovácko 197 minut, a to mezi daty 13. září 2003 až 21. května 2005.
  • Slovácko kopalo celkem pět penalt. První tři proměnilo (Soldán, Pavlík a Došek), ty dvě poslední neproměnilo. Nejprve ve 30.kole 2011-12 Libor Došek nedal, ale to nemělo na výsledek vliv, Slovácko venku vyhrálo 4:0. Ta poslední neproměněná penalta, na jaře 2013, znamenala ztrátu aspoň jednoho bodu. Volešák ji zahrával v 85. minutě a kopnul ji špatně. Brankař hostí Hruška se stal hrdinou a svému týmu zachránil výhru 0:1.
  • Příbram měla tři penaltové příležitosti. Ovšem hned tu první v srpnu 2001 Siegl neproměnil. V listopadu 2005 druhou penaltou Otépka srovnal v poslední minutě stav utkání na 1:1 a poslední penaltu proti Slovácku zahrával v květnu 2012 příbramský Pilík, ale trefil jen tyč. Bylo to v 35. minutě za stavu 0:0, nakonec Slovácko vyhrálo 0:4, přestože Došek nabídnutým pokutovým kopem také pohrdl.
  • Ve vzájemných duelech v Příbrami byli vyloučeni tři hráči Slovácka. Prvním byl Csaba Horváth (18. 5. 2003) a to již ve 14. minutě, druhým brankař Petr Drobisz (21.11.2004) v 68. minutě. Třetím vyloučeným byl stoper Jan Trousil (14. 9. 2013) Je jistě zajímavé, že i tak oba duely na půdě soupeře skončily výsledkem 0:0 a domácí také nerozhodně, tentokráte 1:1.
  • Výhra 0:4 na půdě soupeře v květnu 2012 znamená historicky nejvyšší výhru Slovácka venku i se stejně vysokou výhrou v Teplicích v sezóně 2012-13. Navíc Libor Došek vstřelil tři branky, což se na hřišti soupeře žádnému hráči Slovácka, do té doby a ani později, nepodařilo.
  • V posledních dvanácti vzájemných zápasech jen pětkrát vyhrálo domácí mužstvo. V Příbrami Slovácko 4x vyhrálo a 2x prohrálo při skóre 9:4. Příbram v Hradišti 2x vyhrála, 1x remizovala a 3x prohrála, se skóre 7:11.
  • Více než třetina vzájemnách duelů skončila výsledkem 1:0. Z celkových 28 zápasů 10 duelů skončilo tímto výsledkem. Soupeři si rovnoměrně rozložili těchto deset výher v poměru 5:5. Slovácko vyhrálo 2x doma a 3x venku. Příbram naopak, 3x doma a 2x venku.

Památný duel:
1. FK Příbram  - 1. FC Slovácko 0:4 (0:1)
odehraný 12. května 2012 v Příbrami

V tomto 30. kole už oběma klubům šlo jen o kosmetické vylepšení jejich umístění v konečné tabulce. Za Slovácko poprvé nastoupil v základní sestavě nadějný útočník Kovář. Fotbal v komorní atmosféře, ve které dominovaly hlavně hlasivky hostujících Fanaticos se v první půlhodině dostaly oba celky do nadějných příležitostí. Největší měl domácí Papšys, který však trefil jen břevno. Za pět minut fauloval brankař Melichárek domácího hráče a Pilík mohl otevřít skóre zápasu z penalty. Trefil jen tyč a tak úvodní branku vstřelil až Libor Došek těsně před ochodem do kabin. Ve druhém poločase Slovácko jasně převyšovalo domácí soubor a přidalo Doškem a Volešákem další dvě branky. Došek měl smůlu, protože v 72. neproměnil penaltu a v průběhu druhé půle také trefil při samostatném útoku břevno domácí branky. Přesto se dočkal zaslouženého hattricku, když v 80. minutě uzavřel skóre zápasu na 0:4. Touto výhrou se Slovácko vyšvihnulo na konečné 7. místo.

Branky: 44., 66. a 80. Došek, 60. Volešák
Žluté karty: Melichárek, Volešák
Rozhodčí: Franěk – Zlámal, Nádvorník
Diváků: 1.500
Sestava Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Trousil (87. Košút), Kubáň – Volešák (72. Čtvrtníček), Daníček, Trávník, Lukáš – Došek, Kovář (62. Ondřejka). Trenér: Soukup
Sestava Příbram: Hruška – Brotánek, Krejší, Mišůn, Divíšek – Mareš (73.Kdolský), Pilík, Koukal (73. Pilík), Papšys – Krbeček, Šlapák (81. Dušek). Trenér: Vavruška