Statistiky a zajímavosti zápasů s Příbramí

sobota, 13. 4. 2019 12:00

Slovácko dnes od 15:30 hod. čeká ligové utkání s Příbramí. V domácím prostředí má Slovácko aktivní bilanci, když z patnácti zápasů vyhrálo hned v deseti zápasech. V podzimním zápase na půdě Příbrami Slovácko zvítězilo 3:0.

Vzájemné duely 1. FC Slovácko a 1. FK Příbram v 1. lize

Celková bilance: 31 zápasů  16 - 6 - 9   39 : 24
Domácí statistika: 15 zápasů  10 - 2 - 3   23 : 10
Venkovní statistika: 16 utkání 6 - 4 - 6   16 : 14
Nejčastější výsledky: 1:0 (12x), 2:0 (5x) a 1:1 (4x)
Nejvíc branek za Slovácko: 6 – Došek, 3 – Ivana
Nejvíc branek za Příbram: 3 - Otépka, 2 – Bednář, Kulič, H. Siegl
Největší návštěva na Slovácku: 5.458 - 9. dubna 2011 (Slovácko - Příbram 2:0)
Největší návštěva v Příbrami: 6.130 - 22. října 2000 (Příbram - Slovácko 4:1)

Zajímavosti:

• V prvních osmi prvoligových zápasech dokázala Příbram vstřelit na Slovácku jen tři branky, a to ještě jedna z těchto branek byla vlastní Rajnocha. Ovšem v posledních šesti zápasech se Příbram prosadila v Uherském Hradišti rovnými sedmi zásahy a ty znamenaly i dvě překvapivé výhry 2:3, 0:1, jednu remízu 1:1 a tři prohry 1:4, 1:2 a 0:1.
  • Slovácko mělo dlouhé roky velký problém vstřelit branku svému soupeři. V 18 zápasech vstřelilo jen 17 branek, což byl průměr méně než jedné branky na zápas. Ovšem v dalších 13 vzájemných utkáních už dosáhlo Slovácko 22 gólů. Například jen v sezóně 2011-12 se dokázalo Slovácko střelecky prosadit hned šestkrát (2:3 a 4:0).
  • V posledních pěti vzájemných zápasech Slovácko vždy vyhrálo a sedm branek z osmi vstřelených, vsítilo až v posledních deseti minutách zápasu. Po domácí výhrách 2:1 a 1:0, přišly tři vítězství U Litávky a to v poměrech 1:0, 1:0 a naposledy 3:0. Branky vstřelili Daníček (80.), Kováč (88.) a Šumulikoski  (83.) doma, Došek (90.+1), Kuchta (90.+3), Ťok (80.) a Sadílek (85.) se prosadili v Příbrami. Jediná branka mimo tuto časovou kategorii padla v 50. minutě v Příbrami a vstřelil ji Zajíc. Navíc byla vítězná, protože další dvě branky Sadílka a Kuchty jen skóre vylepšily.
  • Slovácko dalo v Příbrami v prvních devíti duelech jen čtyři branky, ale i ty přinesly výhru a dva nerozhodné výsledky. Oba nerozhodné zápasy měly stejný scénář. V úvodní desetiminutovce (10. a 11.) se prosadil Milan Ivana a v závěrečných minutách (88. a 90.) srovnával domácí Rudolf Otépka. Pak přišel 12. květen 2012 a to, co Slovácko nasázelo do sítě soupeře dohromady za devět zápasů, dokázalo vsítit hned v jednom duelu.
  • Nejdelší sérii 428 minut bez inkasované branky stále Slovácko drží a to již od 16. srpna 2015, když se v 22. minutě trefil Rezek. Naopak nejdelší střelecký půst mělo Slovácko 197 minut, a to mezi daty 13. září 2003 až 21. května 2005.
  • Slovácko kopalo celkem pět penalt. První tři proměnilo (Soldán, Pavlík a Došek), ty dvě poslední neproměnilo. Nejprve ve 30. kole 2011-12 Libor Došek nedal, ale to nemělo na výsledek vliv, Slovácko venku vyhrálo 4:0. Ta poslední neproměněná penalta, na jaře 2013, znamenala ztrátu aspoň jednoho bodu. Volešák ji zahrával v 85. minutě a kopnul ji špatně. Brankař hostí Hruška se stal hrdinou a svému týmu zachránil výhru (0:1).
  • Příbram měla take pět penaltových příležitostí. Ovšem hned tu první v srpnu 2001 Siegl neproměnil. Také tu další v poslední minutě březnového duelu v roce 2004 Otépka zahodil. Teprve v listopadu 2005 Otépka dokázal z penaltového puntíku skórovat. Stalo se tak v poslední minutě a konečný výsledek zněl 1:1. Další penaltu proti Slovácku zahrával v květnu 2012 příbramský Pilík, ale trefil jen tyč. Bylo to v 35. minutě za stavu 0:0, nakonec Slovácko vyhrálo 0:4, přestože Došek take penaltu neproměnil. Svou druhou penaltu zahodil Tomáš Pilík 14. března 2015, když ho U Litávky vychytal slovácký Heča a Slovácko si odvezlo výhru 1:0.
  • Ve vzájemných duelech v Příbrami byli vyloučeni tři hráči Slovácka. Prvním byl Csaba Horváth (18. 5. 2003) a to již ve 14. minutě, druhým brankař Petr Drobisz (21.11.2004) v 68. minutě. Třetím vyloučeným byl stoper Jan Trousil (14. 9. 2013) Je jistě zajímavé, že i tak oba duely na půdě soupeře skončily výsledkem 0:0 a domácí také nerozhodně, tentokráte 1:1.
  • Výhra 0:4 na půdě soupeře v květnu 2012 znamená historicky nejvyšší výhru Slovácka venku i se stejně vysokou výhrou v Teplicích v sezóně 2012-13. Navíc Libor Došek vstřelil tři branky, což se na hřišti soupeře žádnému hráči Slovácka, do té doby a ani později, nepodařilo.
  • V posledních čtrnácti vzájemných zápasech jen šestkrát vyhrálo domácí mužstvo. Příbram potěšila své fanoušky dvakrát a Slovácko vyhrálo čtyřikrát.
  • Po návratu do nejvyšší soutěže v roce 2009 odehrálo Slovácko v Příbrami devět duelů. Vedlo si skvěle, protože má z těchto osmi zápasů bilanci 6-0-3 se skóre 13:6. Nejvíce branek zaznamenal Libor Došek (4). V šesti zápasech neobdrželo ani jednu branku. Paradoxně v zápase odehraného 30. března 2014 vstřelilo Slovácko hned dvě branky, ale nebralo ani bod, protože soupeř dal o jednu branku více. Přitom dvě vstřelené branky byly druhým nejvyšším počtem vstřelených slováckých branek U Litávky od roku 2009. V tomto období Příbram v Hradišti 2x vyhrála, 1x remizovala a 5x prohrála, se skóre 8:14.
  • Více než třetina vzájemnách duelů skončila výsledkem 1:0. Z celkových 31 zápasů 12 duelů skončilo tímto výsledkem. Soupeři si rozložili těchto jedenáct výher v poměru 7:5. Slovácko vyhrálo tímto poměrem 3x doma a 4x venku. Příbram naopak, 3x doma a 2x venku.
  • V posledních 17 zápasech Slovácka s Příbramí se diváci dočkali pouhého jednoho nerozhodného výsledku! Ten se zrodil v duelu hraného v Uherském Hradišti 14. září 2013. Na úvodní branku hostujícího Pilíka z prvního poločasu, v 69. minutě odpověděl domácí Ondřejka a utkání skončilo nerozhodně 1:1.

Památný duel:

1.FK Příbram  - 1.FC Slovácko 0:4 (0:1)
odehraný 12. května 2012 v Příbrami
V tomto 30. kole už oběma klubům šlo jen o kosmetické vylepšení jejich umístění v konečné tabulce. Za Slovácko poprvé nastoupil v základní sestavě nadějný útočník Kovář. Fotbal v komorní atmosféře, ve které dominovaly hlavně hlasivky hostujících Fanaticos se v první půlhodině dostaly oba celky do nadějných příležitostí. Největší měl domácí Papšys, který však trefil jen břevno. Za pět minut fauloval brankař Melichárek domácího hráče a Pilík mohl otevřít skóre zápasu z penalty. Trefil jen tyč a tak úvodní branku vstřelil až Libor Došek těsně před ochodem do kabin. Ve druhém poločase Slovácko jasně převyšovalo domácí soubor a přidalo Doškem a Volešákem další dvě branky. Došek měl smůlu, protože v 72. neproměnil penaltu a v průběhu druhé půle také trefil při samostatném útoku břevno domácí branky. Přesto se dočkal zaslouženého hattricku, když v 80. minutě uzavřel skóre zápasu na 0:4. Touto výhrou se Slovácko vyšvihnulo na konečné 7. místo.
Branky: 44., 66. a 80. Došek, 60. Volešák
Žluté karty: Melichárek, Volešák
Rozhodčí: Franěk – Zlámal, Nádvorník
Diváků: 1.500

1.FC Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Trousil (87. Košút), Kubáň – Volešák (72. Čtvrtníček), Daníček, Trávník, Lukáš – Došek, Kovář (62. Ondřejka). Trenér: Soukup
1.FK Příbram: Hruška – Brotánek, Krejší, Mišůn, Divíšek – Mareš (73.Kdolský), Pilík, Koukal (73. Pilík), Papšys – Krbeček, Šlapák (81. Dušek). Trenér: Vavruška