Statistiky a zajímavosti zápasů s Teplicemi

sobota, 4. 11. 2017 08:02

Slovácko v sobotu zajíždí na půdu Teplic, kde se od 15:00 hod. utká s místním FK...

CELKOVÁ BILANCE 1. FC SLOVÁCKO – FK TEPLICE

Celková bilance: 30 zápasů 6 - 14 - 10,  37 : 39
Domácí statistika: 15 zápasů 5 - 7 – 3, 20 : 15
Venkovní statistika: 15 zápasů 1 - 7 – 7, 17 : 24
Nejčastější výsledky: 1:1 (7x), 2:0 (5x), 0:0 a 2:1 (4x) a 2:2 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 – Došek a Jiří Valenta, 2 - Činčala, Diviš, Kaspřák, Košút, Němčický, Švancara, Vajda a Volešák.
Nejvíc branek za Teplice: 5 – Litsingi, 4 - Mahmutovič a Verbíř, 3 – Hora a Fillo
Největší návštěva na Slovácku: 5.582 - 29. října 2005 (Slovácko - Teplice 1:1)
Největší návštěva v Teplicích: 7.233 - 1. října 2000 (Teplice - Slovácko 2:1)

Zajímavosti:

• Slovácko nevyhrálo s Teplicemi 8 ligových a 2 pohárové zápasy v řadě a to v období od 18. 9. 2004 do 25. 3. 2010.
  • Slovácko nedokázalo v Teplicích vyhrát deset zápasů od roku 2000, i když několikrát k tomu mělo hodně blízko. Nejblíže asi 30. srpna 2003, když vedlo brankou Meduny a v 88. minutě mohl zvýšit z penalty Šumulikoski, ale nedal. Domácí Teplice pak v poslední minutě vyrovnaly brankou Benčíka na konečných 1:1. Pak přišel jedenáctý zápas na Stínadlech a Slovácko se konečně dočkalo dlouho očekávané výhry, navíc rekordně vysoké. Dne 10. března 2013 dokázalo zdolat domácí Teplice 4:0 a zrušit dlouholetou kletbu.
  • Slovácká legenda Pavel Němčický dal v lize jen čtyři branky, ale hned dvě do sítě Teplic, navíc se severočeským dnešním soupeřem zaznamenal i jednu vlastní branku.
  • V zápasech těchto soupeřů bylo nařízeno celkem 18 penalt. Slovácko zahrávalo osm a šest proměnilo. Teplice zahrávaly deset (devět doma a jednu v Hradišti) a proměnily osm pokusů. Všechny domácí penalty Teplic rozhodovaly o změně výsledku ve prospěch Teplic, většina pak v závěrech zápasů.
  • Novodobým ligovým rekordem je výkon rozhodčího Příhody, který 13. srpna 2006 nařídil ve prospěch domácích Teplic hned tři penalty! První dvě Petr Drobisz chytil Doležalovi a Jirsákovi (za stavu 0:0, resp. 0:2), na třetí v podání Džeka v 85. minutě byl však krátký. Slovácko zápas nakonec prohrálo 2:3 a to brankou Stožického v 89. minutě.
  • Teplice dokázaly vsítit branku v poslední minutě hned v pěti zápasech, jednou se to podařilo i pozdější střelecké ikoně Slovácka Liboru Doškovi.
  • Libor Došek je jediným hráčem, kterému se podařilo skórovat za oba kluby ve vzájemných duelech. Za Teplice vstřelil branku 25. března 2010 v 90. minutě a za Slovácko 25. srpna 2012 v 71. minutě. Navíc přidal za Slovácko v jarní odvetě 10. března 2013 další dvě branky. Ve všech případech to byly vítězné branky.
  • Téměř každé druhé vzájemné utkání skončilo nerozhodným výsledkem. Z 30 zápasů nemělo utkání vítěze v 14 případech. Sedmkrát se hrálo nerozhodně na Slovácku a sedmkrát v Teplicích.
  • V posledních 8 vzájemných zápasech Slovácko nedokázalo skórovat do teplické ve třech zápasech. To Teplice byly střelecky úspěšné ve všech duelech. Poměr branek je 11:18 ve prospěch Severočechů. Bilance je následující: jedno vítězství Slovácka, tři nerozhodné výsledky a čtyři plné zisky Teplic.
  • Slovácko protrhlo střeleckou nemohoucnost trvající 249 minut 17. března 2015, když se Jiří Valenta trefil z trestného kopu do pravého horního rohu teplické branky. Tato neslavná slovácká serie 249 minut bez vstřelené branky je nejdelším úsekem ve vzájemných duelech. Teplice čekaly na vstřelenou branku nejdéle 255 minut a to v období od 25. listopadu 2002 do 30. srpna 2003, kdy se v poslední minutě utkání trefil Benčík a srovnal tak na konečných 1:1.

Památný duel:

FK Teplice  - 1. FC Slovácko 0:4 (0:1), odehráno 10. 3. 2013 v Teplicích
Slovácko vyškolilo Severočechy z efektivity, úvodní dva góly dalo z prvních dvou střel na branku. Dvakrát se trefil Libor Došek, o zbylé dvě branky se podělili Jan Trousil a Jiří Valenta. Slovácko na jaře 2013 poprvé skórovalo, po čtyřech kolech naplno bodovalo a poprvé dokázalo vyhrát na Stínadlech v Teplicích. Podařilo se mu to až na jedenáctý pokus.

Teplice se sice na začátku jara chtěly co nejdříve zbavit potíží se záchranou, ale za předchozí dvě kola získaly jediný bod. Změnu mělo přinést i nové rozestavení – jen s třemi obránci a naopak s třemi útočníky. V úvodu zápasu bylo aktivnější domácí mužstvo. V 17. minutě si Teplice vypracovali první dobrou střeleckou příležitost. Litsingi v brejku nabídnul vpravo míč Mahmutovičovi, ten však špatně zpracoval, postrčil si ho na dlouhou nohu a ve vyložené pozici pak překopl. O dvě minuty později Slovácko využilo hned první vážnou šanci. Kerbr na rohu malého vápna vybojoval míč, prostrčil skrz teplickou hradbu těl k Doškovi, který zblízka doklepl do sítě. První střela Slovácka na bránu a hned gól. Za malou chvíli se dostal k zakončení teplický Rosa, ale ze solidní příležitosti překopl branku. Slovácko si začíná více věřit a hraje sebevědoměji. V 36. minutě se o zvýšení náskoku postaral agilní Valenta. Přímý kop tečoval Trousil tak šikovně, že se dostal napříč vápnem až k volnému Valentovi. Ten na malém vápně poslal míč tvrdou střelou pod břevno. Postaral se tak o dokonalý šok pro domácí hráče a fanoušky. Tohle nikdo nečekal. Druhý poločas začali aktivně domácí a v 50. minutě Litsingi pálil zblízka, Melichárek míč vyrazil. Po rozehraném rohu pak ještě zlikvidaval i Ljevakovovičovu ránu z vápna. V tu chvíli sílil teplický nápor. Jenže poslední šanci na zvrat v tomto zápase zhatil kiks domácího brankaře Grigara. Ten v 53. minutě neudržel centr po rohu, míč se mu od prsou odrazil přímo k Trousilovi a ten už neměl problém se trefit do prázdné branky. Slovácko už vedlo 0:3! Hned vzápětí sice teplický Vondrášek trefil zpoza vápna tyč, to už ale teplický nápor přecházel do křeče. V 56. minutě Slovácko provedlo rychlý kontr do otevřené obrany domácího týmu. Únik tři hráčů Slovácka na jednoho domácího obránce zakončoval Hlúpik. Grigar se však vyznamenal a chytil jasnou šanci. Po 66 minutách bylo definitivně rozhodnuto. Došek dostal do vápna přesný centr, míč si zpracoval a z otočky vsítil svou druhou branku, celkově třetí proti svému bývalému klubu v jednom ročníku ligy. Stanovil tak konečnou podobu výsledku na 0:4. Čímž vyrovnal střelecký rekord Slovácka na hřišti soupeře. Stejného výsledku dosáhlo Slovácko ve 30. kole ročníku 2011-12 v Příbrami a i tehdy měl na této výhře velký podíl Libor Došek, který dokázal vstřelit hattrick a k tomu ještě zahodit penaltu…
Branky:  19. a 66. Došek, 36. Valenta, 53. Trousil
Diváci:  3.390
Žluté karty:  Rosa, Vonášek, Mahmutovič, Ljevakovič - Valenta, Hlúpik
Rozhodčí: Jech - Mencl, Moláček
Sestava Slovácka: Melichárek – Reinberk, Trousil, Mezlík, Kuncl – Hlúpik (78. Hála), Hofmann, Valenta (86. Daníček), Volešák – Kerbr (71. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.
Sestava Teplic:  Grigar – Kaufman, Jablonský, Rosa – Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Chovanec (62. Vůch) – Litsingi, Mahmutovič (71. Podaný), Kerič (46. Jindráček). Trenér: Ščasný.