Statistiky a zajímavosti zápasů s Teplicemi

sobota, 30.03.2019 08:55
Statistiky a zajímavosti zápasů s Teplicemi
teplice010815.jpg

Již za pár hodin se na teplických Stínadlech odehraje utkání 26. ligového kola. V Teplicích Dokázalo Slovácko zvítězit pouze jednou, ale hned v sedmi případech skončilo utkání remízou...

CELKOVÁ BILANCE 1. FC SLOVÁCKO – FK TEPLICE  2000 - 2019

Celková bilance: 33 zápasů  6 - 15 - 12, 37 : 44
Domácí statistika: 17 zápasů  5 - 8 - 4, 20 : 17
Venkovní statistika: 16 zápasů  1 - 7 - 8, 17 : 27

Nejčastější výsledky: 1:1 (7x), 2:0 (6x), 0:0 (5x) a 2:1 (4x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 – Došek a J. Valenta, 2 - Činčala, Diviš, Kaspřák, Košút, Němčický, Švancara a Vajda
Nejvíc branek za Teplice: 5 – Litsingi, 4 – Fillo, Mahmutovič a Verbíř, 3 – Hora a Vaněček

Největší návštěva na Slovácku: 5.582 - 29. října 2005 (Slovácko - Teplice 1:1)
Největší návštěva v Teplicích: 7.233 - 1. října 2000 (Teplice - Slovácko 2:1)

Zajímavosti:

 • Slovácko nevyhrálo s Teplicemi 8 ligových a 2 pohárové zápasy v řadě a to v období od 18. 9. 2004 do 25. 3. 2010. Naopak mezi 14. 10. 2001 až 15. 4. 2006 Slovácko ani jednou s Teplicemi neprohrálo. Mělo bilanci 10 zápasů 2-8-0 9:5.
 • Slovácko nedokázalo v Teplicích vyhrát deset zápasů od roku 2000, i když několikrát k tomu mělo hodně blízko. Nejblíže pak 30. srpna 2003, když vedlo brankou Meduny a v 88. minutě mohl zvýšit z penalty Šumulikoski, ale penaltu neproměnil. Domácí Teplice pak v poslední minutě vyrovnaly brankou Benčíka na konečných 1:1. Pak přišel jedenáctý zápas na Stínadlech a Slovácko se konečně dočkalo dlouho očekávané výhry, navíc rekordně vysoké. Dne 10. března 2013 dokázalo zdolat domácí Teplice 4:0 a zrušit dlouholetou kletbu.
 • Od tohoto teplického zápasu v březnu 2013 brankař Slovácka neudržel čisté konto v devíti zápasech v řadě. Až v utkání 5. května 2018 v Uherském Hradišti vychytal slovácký Milan Heča čisté konto. Jenže stejně úspěšný byl brankař Grigar a tak zápas skončil nepopulární bezbrankovou plichtou.
 • Slovácká legenda, obránce Pavel Němčický dal v lize jen čtyři branky, ale hned dvě do sítě Teplic. Navíc s dnešním soupeřem zaznamenal i jednu vlastní branku.
 • V zápasech těchto soupeřů bylo nařízeno celkem 18 penalt. Slovácko zahrávalo osm a šest proměnilo. Neúspěšnými exekutorem byl v Hradišti Malár (2004) a v Teplicích pak Šumulikoski (2003). Teplice zahrávaly deset pokutových kopů (devět doma a jeden v Hradišti) a proměnily osm pokusů. Všechny proměněné domácí penalty Teplic rozhodovaly o podobě výsledku ve prospěch Teplic, většina pak v závěrech zápasů.
 • Novodobým ligovým rekordem je výkon rozhodčího Příhody, který 13. srpna 2006 nařídil ve prospěch domácích Teplic hned tři penalty! První dvě Petr Drobisz chytil Doležalovi a Jirsákovi (za stavu 0:0, resp. 0:2), na třetí v podání Džeka v 85. minutě byl však krátký. Slovácko zápas nakonec prohrálo 2:3 a to brankou Stožického v 89. minutě. Tři pokutové kopy nařídil i rozhodčí Paták, dvě ve prospěch Slovácka, jednu pro Teplice. Všechny byly proměněny.
 • Teplice dokázaly vsítit branku v poslední minutě hned v pěti zápasech, jednou se to v žlutomodrém dresu podařilo i Liboru Doškovi, pozdější opoře Slovácka. 
 • Libor Došek je jediným hráčem, kterému se podařilo skórovat za oba kluby ve vzájemných duelech. Za Teplice vstřelil branku 25. března 2010 v 90. minutě a za Slovácko 25. srpna 2012 v 71. minutě. Navíc přidal za Slovácko v jarní odvetě 10. března 2013 další dvě branky. Ve všech případech to byly vítězné branky.
 • Téměř každé druhé vzájemné utkání skončilo nerozhodným výsledkem. Ze 33 zápasů nemělo utkání vítěze v 15 případech. Osmkrát se hrálo nerozhodně na Slovácku a sedmkrát v Teplicích.
 • V posledních 18 vzájemných zápasech Slovácko nedokázalo skórovat do teplické sítě sedm krát. Ve zbylých deseti duelech nasázelo Teplicím 23 branek. Naopak Teplice v tomto období vstřelily 29 branek. Statistika posledních jedenácti zápasů je v režii Teplic, které šestkrát vyhrály, čtyřikrát remizovaly a jen jednou prohrály, při celkovém skóre pro Teplice 11:23.
 • Slovácko protrhlo střeleckou nemohoucnost trvající 249 minut 17. března 2015, když se Jirka Valenta trefil z trestného kopu do pravého horního rohu teplické branky. Tato slovácká série 249 minut bez vstřelené branky byla nejdelším úsekem ve vzájemných duelech. V současné době je již tato negativní bilance překonaná a Slovácko čeká na vstřelenou branku 305 minut. Teplice čekaly na vstřelenou branku nejdéle 255 minut v období od 25. listopadu 2002 do 30. srpna 2003, kdy se v poslední minutě utkání trefil Benčík a srovnal tak na konečných 1:1.
 • Souboje odřídilo celkem 24 rozhodčích. Nejvíce duelů odpískali Paták s Jechem a to po třech zápasech. Dvě utkání rozhodovali Ardeleanu, Dvořáček, Jech, Řehoř a Zelinka. Sudí Zelinka rozhodoval oba souboje v loňské sezoně. Ještě Jech a Jílek odřídili dva po sobě jdoucí duely Slovácka a Teplic. Jenže Jech to zvládnul ve dvou sezonách a Jílek měl mezi těmi dvěma duely pauzu dvou a půl let, protože Slovácko hrálo jen 2. ligu. Dnešní duel bude rozhodovat sudí Jan Machálek, který řídil i podzimní vzájemný duel v Hradišti.
 • Ve vzájemných duelech bylo uděleno celkem devět červených karet. V roce 2015 hned tři. Třikrát byli vyloučeni hráči Slovácka a pětkrát hráči Teplic. V prosinci 2015 byli vyloučeni Šumulikoski a Fillo za vzájemnou potyčku v 87. minutě (již v průběhu zápasu byli napomínani žlutou kartou). Kromě teplického Skály, jenž opustil hřiště ve 22. minutě v březnu 2001 (1:1), Čmovše v říjnu 2018, jenž opustil hřiště po druhé žluté v 49. minutě a slováckého Dostálka, který viděl červenou kartu již v 16. minutě domácího duelu v březnu 2005 (0:0), tak ostatní hráči viděli červenou až v posledních deseti minutách utkání. Teplický Skála viděl červenou kartu hned ve dvou zápasech.  
 • Brankař Teplic, Tomáš Poštůlka byl vyloučený v 86. minutě utkání za faul uvnitř pokutového území a na jeho místo nastoupil náhradník Vlasák. Ten čelil pokutovému kopu v 88. minutě, jenže Veliče Šumulikovski přestřelil branku. Domácí Teplice se za stavu 0:1 dostali ještě k protiútoku a v něm dokázaly Benčíkem srovnat na konečných 1:1.
 • V 32 zápasech bylo rozdáno 160 žlutých karet. Slovácko vidělo 82 a Teplice 78. Nejtrestanějším hráčem Slovácka je Šumulikoski s pěti napomínáními a na straně Teplic Ljevakovič se šesti žlutými. Čtyři žluté kartony viděli Košút, Polách, Reinberk ze Slovácka a Sabou z Teplic. 
 • Jan Trousil obdržel s Teplicemi dvě žluté, tyto dvě napomínání dělí téměř 12 let! První kartu obdržel 14. října 2001 a druhou 21. července 2013. Slovácko udrželo dvakrát zápas bez žluté, Teplicím se to povedlo jen jednou. Nejvíce žlutých karet obdržely týmy v sezóně 2014/15. Slovácko obdrželo v podzimním duelu v Teplicích šest žlutých. V jarní odvetě byly Teplice potrestány pěti žlutými a navíc i jednou červenou kartou.
 • Teplický David Vaněček vstřelil Slovácku branku již v 42. sekundě hry, což je nejdříve obdržený gól v historii slováckého týmu. Stalo se tak 20. října 2018 v domácím duelu, který Slovácko prohrálo 0:2.  

Památný duel:

FK Teplice  - 1. FC Slovácko 0:4 (0:1)
odehráno 10. 3. 2013 v Teplicích 

Slovácko vyškolilo Severočechy z efektivity, úvodní dva góly dalo z prvních dvou střel na branku. Dvakrát se trefil Libor Došek, o zbylé dvě branky se podělili Jan Trousil a Jiří Valenta. Slovácko na jaře 2013 poprvé skórovalo, po čtyřech kolech naplno bodovalo a poprvé dokázalo vyhrát na Stínadlech v Teplicích. Podařilo se mu to až na jedenáctý pokus.
Teplice se sice na začátku jara chtěly co nejdříve zbavit potíží se záchranou, ale za předchozí dvě kola získaly jediný bod. Změnu mělo přinést i nové rozestavení – jen s třemi obránci a naopak s třemi útočníky. V úvodu zápasu bylo aktivnější domácí mužstvo. V 17. minutě si Teplice vypracovali první dobrou střeleckou příležitost. Litsingi v brejku nabídnul vpravo míč Mahmutovičovi, ten však špatně zpracoval, postrčil si ho na dlouhou nohu a ve vyložené pozici pak překopl. O dvě minuty později Slovácko využilo hned první vážnou šanci. Kerbr na rohu malého vápna vybojoval míč, prostrčil skrz teplickou hradbu těl k Doškovi, který zblízka doklepl do sítě. První střela Slovácka na bránu a hned gól. Za malou chvíli se dostal k zakončení teplický Rosa, ale ze solidní příležitosti překopl branku. Slovácko si začíná více věřit a hraje sebevědoměji. V 36. minutě se o zvýšení náskoku postaral agilní Valenta. Přímý kop tečoval Trousil tak šikovně, že se dostal napříč vápnem až k volnému Valentovi. Ten na malém vápně poslal míč tvrdou střelou pod břevno. Postaral se tak o dokonalý šok pro domácí hráče a fanoušky. Tohle nikdo nečekal. Druhý poločas začali aktivně domácí a v 50. minutě Litsingi pálil zblízka, Melichárek míč vyrazil. Po rozehraném rohu pak ještě zlikvidaval i Ljevakovovičovu ránu z vápna. V tu chvíli sílil teplický nápor. Jenže poslední šanci na zvrat v tomto zápase zhatil kiks domácího brankaře Grigara. Ten v 53. minutě neudržel centr po rohu, míč se mu od prsou odrazil přímo k Trousilovi a ten už neměl problém se trefit do prázdné branky. Slovácko už vedlo 0:3! Hned vzápětí sice teplický Vondrášek trefil zpoza vápna tyč, to už ale teplický nápor přecházel do křeče. V 56. minutě Slovácko provedlo rychlý kontr do otevřené obrany domácího týmu. Únik tři hráčů Slovácka na jednoho domácího obránce zakončoval Hlúpik. Grigar se však vyznamenal a chytil jasnou šanci. Po 66 minutách bylo definitivně rozhodnuto. Došek dostal do vápna přesný centr, míč si zpracoval a z otočky vsítil svou druhou branku, celkově třetí proti svému bývalému klubu v jednom ročníku ligy. Stanovil tak konečnou podobu výsledku na 0:4. Čímž vyrovnal střelecký rekord Slovácka na hřišti soupeře. Stejného výsledku dosáhlo Slovácko ve 30. kole ročníku 2011-12 v Příbrami a i tehdy měl na této výhře velký podíl Libor Došek, který dokázal vstřelit hattrick a k tomu ještě zahodit penaltu…
Branky:  19. a 66. Došek, 36. Valenta, 53. Trousil
Diváci:  3.390
Žluté karty:  Rosa, Vonášek, Mahmutovič, Ljevakovič - Valenta, Hlúpik
Rozhodčí: Jech - Mencl, Moláček
Sestava Slovácka: Melichárek – Reinberk, Trousil, Mezlík, Kuncl – Hlúpik (78. Hála), Hofmann, Valenta (86. Daníček), Volešák – Kerbr (71. Skalák), Došek. Trenér: Habanec.
Sestava Teplic:  Grigar – Kaufman, Jablonský, Rosa – Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Chovanec (62. Vůch) – Litsingi, Mahmutovič (71. Podaný), Kerič (46. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Poslední dva duely:

1. FC Slovácko -  FK Teplice  0:2 (0:2)
Odehráno: 20. 10. 2018 v Uherském Hradišti
Branky: 1. Vaněček, 30. Krob
Žluté karty: Petr, Havlík - Čmovš, Vaněček, Hora, Hyčka
Vyloučení: 49. Čmovš (Teplice)
Rozhodčí: Machálek - Mokrusch, Kotalík
Diváci: 3192
1. FC Slovácko: Daněk - Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk (56. Kalabiška) - Daníček - Navrátil, Havlík, Janošek (66. Machalík), Petr (56. Kubala) - Kuchta. Trenér: Vlachovský.
FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Čmovš, Král, Krob - Ljevakovič - Moulis (73. Hyčka), Kučera, Trubač (54. Jeřábek), Hora (87. Shejbal) - Vaněček. Trenér: Hejkal.

1. FC Slovácko -  FK Teplice  0:0 (0:0)
Odehráno: 5. 5. 2018 v Uherském Hradišti
Žluté karty: Rezek - Žitný
Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Wilczek
Diváci: 4075
1. FC Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Divíšek (46. Reinberk) - Machalík, Janošek - Navrátil, Sadílek, Petr (82. Jakub Rezek) - Zajíc (53. Kubala). Trenér: Kordula.
FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Ljevakovič, Jeřábek, Krob - Soungole, Kučera - Hora (69. Trubač), Jan Rezek (88. Kodeš), Žitný - Vaněček. Trenér: Šmejkal.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Držák na dudlík Slovácko

Držák na dudlík Slovácko
450 Kč

Dres replika NIKE bílý

Dres replika NIKE bílý
490 a 590 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

Propiska modrá

Propiska modrá
45 Kč

Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 4 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 4 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Dnes naposledy na permanentku pátek, 23.07.2021 11:40
Dnes naposledy na permanentku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace