Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií

pátek, 21. 4. 2017 08:52
slavia241016.JPG

Slovácko dnes od 20:15 hod čeká atraktivní střetnutí s pražskou Slavií, se kterou má náš klub v domácím prostředí aktivní bilanci, kterou budou chtít svěřenci trenéra Stanislava Levého potvrdit i v dnešním zápase...

CELKOVÁ BILANCE SLOVÁCKA - SLAVIA PRAHA 2000 – 2017
Celková bilance: 29 zápasů 9 - 8 - 12  30: 35
Domácí statistika: 14 zápasů  6 - 4 - 4   22 : 14
Venkovní statistika: 15 zápasů  3 - 4 - 8   8 : 21
Nejčastější výsledky: 0:0 (6x), 3:1 a 2:0 (5x), 3:0 a 1:0 (4x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Volešák , 2 - Blaha, Činčala, Došek, Meduna, Ondřejka, Ordoš a Trávník
Nejvíc branek za Slavii: 3 – Piták, 2 – Barák, Janda, Škoda a Zmrhal
Největší návštěva na Slovácku: 6.951 - 24. září 2010 (Slovácko - Slavia 3:0)
Největší návštěva v Praze: 12.382 - 31. srpna 2009 (Slavia – Slovácko 3:0)

Zajímavosti:

• Slavia Praha byla prvním soupeřem Slovácka v 1. lize v ročníku 2000/01, na Širůchu ve Starém Městě skončilo utkání 1:1, když se o obě branky postarali hráči tehdejšího Synotu Blaha a Němčický (vlastní) v úvodní desetiminutovce.
  • Slovácko se Slavií celkem osmkrát remizovalo, z toho šestkrát utkání skončilo výsledkem 0:0.
  • Do 30. 5. 2015 Slovácko vstřelilo v Praze ve dvanácti zápasech pouhé čtyři branky (Blaha, Kordula a Trousil). Blahova a Kordulova branky znamenaly tři body za dvě výhry 1:0. V prvním případě se tak stalo na Strahově 23. 9. 2001 a druhý zápas se hrál 22. 4. 2012 v novém Edenu. Pak přišel květen 2015 a v jediném zápase dokázali hráči FCS vstřelit hned tři branky. Podělili se o ně Došek, Trávník a Valenta.
  • Ve vzájemných zápasech bylo v Praze vyloučeno celkem kvarteto hráčů Slovácka, naposledy se to podařilo Filipu Hlúpikovi 18. dubna 2011 v 87. minutě, kdy dostal druhou žlutou kartu a musel opustit hřiště. Dalšími hříšníky byli Šumulikovski, Polách a Palinek.
  • Slovácko sehrálo se Slavií take tři zápasy v Českém poháru. V osmifinále 2000/01 prohrálo na Strahově v zajimavém utkání 3:5, když ještě v 81. minutě byl stav 3:3. Naopak v semifinále 2008/09 dokázalo druholigové Slovácko Slavii dvakrát porazit (1:0 a 2:1) a postoupilo do finále.
  • V období jaro 2005 až jaro 2010 nedokázalo Slovácko vstřelit Slavii ligovou branku dlouhých 470 minut. Střeleckou nemohoucnost protrhl až Lukáš Fujerik v 15. minutě domácího duelu hraného 22. března 2010, kdy Slovácko nakonec zvítězilo 3:1, ač prohrávalo brankou Trappa z 8. minuty.
  • Slovácko dokázalo nejdéle udržet čisté konto v zápasech se Slavií v období od 6. 11. 2005 do 31. 8. 2009, kdy série dělala celkem 356 minut.
  • V květnu 2014 remizovalo Slovácko v Praze 1:1. Byl to po devíti zápasech v řadě, první nerozhodný výsledek od posledního nerozhodného výsledku z 15. dubna 2007 v Uherském Hradišti. Od té doby skončila utkání výhrou jednoho, nebo druhého týmu.
  • V posledních sedmi zápasech odehraných v Uherském Hradišti, se v pěti případech vítězící mužstvo radovalo ze tří vstřelených branek. Čtyřikrát to bylo domácí Slovácko (třikrát vyhrálo 3:0 a jednou 3:1) a jednou zvítězila Slavia (1:3). Až v posledních dvou duelech, hraných v červenci 2014 a listopadu 2015, stačily Slavii na výhru v Uherském Hradišti dvě branky.
  • V duelu hraného 8.5.2016 prohálo Slovácko 1:5, což je největší prohra ve vzájemných zápasech. V předchozích 13 pražských zápasech obdrželo Slovácko 15 branek a v tomto květnovém zápase třetinu tohoto počtu.
  • V posledních šesti duelech nedokázalo Slovácko se Slavií Praha udržet čisté konto, inkasovalo celkem dvanáct branek. Naopak Slavii dokázalo vstřelit jen šest gólů a v tomto období byl nejlepším střelcem středopolař Michal Trávník, který vsítil dvě branky. Na straně soupeře se v tomto období radovali ze dvou gólů Barák, Škoda a Zmrhal.

Památný duel:
Slovácko - Slavia 3:0 (1:0), odehraný 24. září 2010 v Uherském Hradišti
Před zápasem 10. kola se domácí Slovácko vyhouplo po výhře v Příbrami na skvělou 5. příčku a na utkání, které bylo v TV, přišlo sedm tisíc fanoušků. Do vedení se dostalo Slovácko již ve 13. minutě, kdy rozhodčí Adam přísně potrestal penaltou dotyk míče a Koubského ruky, kterou jistě proměnil kanonýr Švancara. Do poločasu se stav i přes šance před oběma brankami nezměnil. Po sérii neproměněných šancí v poslední půlhodině se nakonec prosadil v 79. minutě ex-slavista Volešák, který byl včas u tyče po přesném centru Fujerika. Závěrečnou branku vsítil v 89. minutě Szmek, který byl v tu chvíli minutu na hřišti. Protáhl se mezi obránci a nedal Vaniakovi žádnou šanci - 3:0!
Branky: 13. Švancara (penalta), 79. Volešák, 89. Szmek
Žluté karty: Švancara – Jarolím, Vomáčka
Rozhodčí: Adam – Pospíšil, Szarowski
Diváci: 6 951

Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk - Fujerik (84. Kubáň),  Kordula, Volešák, J. Valenta - Švancara (88. Szmek), Nestoroski (59. Ondřejka). Trenér: Soukup.
Sestava Slavie: Vaniak – Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Hubáček – Janda (70. Belaid), Jarolím (77. Requed), Dembélé (66. Jaroslav Černý), Kisel, Milan Černý - Vyhnal. Trenér: Jarolím.