čtvrtek, 31. 3. 2016 10:22

V sobotu od 17:00 hod. čeká Slovácko velmi atraktivní bitva. Na Moravu přijede pražská Sparta. Pojďme se společně podívat na statistiky a zajímavosti těchto zápasů.

CELKOVÁ BILANCE 1. FC SLOVÁCKO – AC SPARTA PRAHA 2000 – 2016
Celková bilance: 27 zápasů 4 - 1 – 22, 17 : 56
Domácí statistika: 13 zápasů 4 - 0 – 9,  9 : 16
Venkovní statistika: 14 zápasů 0 - 1 – 13,  8 : 40

Nejčastější výsledky: 1:0 a 2:0 (7x), 4:0 a 3:1 (3x)
Nejvíc branek za Slovácko: 3 - Malár
Nejvíc branek za Spartu: 6 -  V. Kadlec, 3 – Krejčí, Sionko a Wilfried

Největší návštěva na Slovácku: 8.121 - 13. listopadu 2010 (1. liga, 0:2)
Největší návštěva v Praze: 8.849 - 5. května 2010 (1. liga, 4:0)

Zajímavosti:

• První vzájemný duel vyhrál Synot 2:1, poté dalších šest zápasů Sparta. V kalendářních letech 2004 a 2005 Slovácko třikrát vyhrálo a jednou remizovalo. Slovácko obdrželo, pouze jednu branku.
  • Posledních šestnáct duelů vyhrála Sparta. Slovácko v nich vstřelilo pouhých šest branek Brožíkem, Divišem, Košútem, Trousilem, Kerbrem a Trávníkem. Je to jasně nejhorší bilance Slovácka ve vzájemných zápasech s některým z prvoligových soupeřů.
  • V zápase odehraném 18. února 2012 v Praze vyhrála Sparta 1:0 brankou Keriče z první minuty hry, což je historicky nejrychleji inkasovaná branka do sítě Slovácka.
  • Nejlepším střelcem Slovácka je proti letenskému soupeři Vladimír Malár. Dokázal vstřelit tři branky. Všechny tři v posledních deseti minutách zápasů a všechny branky pomohly k domácím výhrám Slovácka.
  • Oba soupeři si v 27 duelech vstřelili jen po jedné vlastní brance. Za Spartu se trefil hned v tom prvním vzájemném duelu na Širůchu (2:1) Jiří Novotný. Naopak v tom posledním zápase (4:0) se střelecky zaskvěl Jaroslav Diviš, který vlastencem zvýšoval na 2:0 před odchodem na poločasovou přestávku.
  • Slovácko v Praze Spartu nikdy neporazilo. Bodovalo na Letné pouze jednou. Bylo to v zápase sezóny 2004-05, kdy Slovácko začínalo soutěž s odečtenými body. Utkání na Spartě hrané 7. srpna 2004 skončilo smírně 1:1. Za Slovácko otevřel brankový účet Pavlík v 48. minutě z pokutového kopu. Za domácí pak srovnal v 67. minutě Homola.
  • Ve druhém kole 24. července 2010 spělo Slovácko na Spartě ke svému druhému nerozhodnému výsledku vzájemných duelů v Praze. Ovšem proti byl Václav Kadlec, který ve druhé minutě nastaveného času prostřelil brankaře Filipka a upravil na konečných 2:1 pro Spartu. Byl to Kadlecův první gól do sítě Slovácka. Později dal Slovácku ještě pěti a v současné době je tak nejlepším sparťanským kanonýrem proti Slovácku.
  • Nejdelší série Slovácka bez vstřelené branky je na hodnotě 383 minut (2001-2003), na podzim 2012 vstřelil Jan Trousil Spartě branku ve 24. minutě, takže se negativní série zastavila na čísle 322 minut bez vstřelené branky. Naopak Sparta se střelecky neprosadila v nejdelší sérii čítající 272 minut (2004-2005).
  • Sparta v dosavadních 27 vzájemných zápasech nevstřelila Slovácku branku jen ve třech utkáních (v letech 2004 až 2005), zato Slovácko drželo střelecký půst hned patnáctkrát!
  • Oba zápasy Slovácka se Spartou v sezoně 2012-13 řídil hlavní rozhodčí Radek Příhoda.
  • Sparta vyhrála na Slovácku celkem devětkrát, z toho pět duelů skončilo výsledkem 0:1 pro Spartu, třikrát 0:2 a 12. srpna 2012 vyhrála Sparta nejvýrazněji a to 1:4. Nejvíce branek inkasovalo Slovácko 15. května 2015, když prohrálo v Praze 2:5. Hned ten další vzájemný duel, opět hraný na podzim v Praze, přinesl další pohromu pro brankaře Heču. Ten inkasoval hned čtyřikrát a Slovácko si tak v kalendářním roce odvezlo z Letné hned devět obdržených branek.

PAMÁTNÝ DUEL:
1. FC Synot - Sparta Praha 2:0 (1:0), odehraný 27. března 2004 v Uherském Hradišti

První duel Sparty na novém stadionu před téměř vyprodanými ochozy. Za Spartu nenastoupila jeho největší hvězda Karel Poborský, který byl zraněný a do Hradiště vůbec nepřicestoval. Domácí Synot začal zakřiknutě. V 10. minutě Jun centroval z levé strany, Palinek ve vápně chyboval, k míči se dostal Rezek, ale míč poslal ze tří metrů vedle, ale po čtvrthodině se Synot začal zvedat a udávat tempo hry. Po půlhodině hry se dočkal i první branky. Kostka z pravé strany nacentroval do pokutového území a Nezmar už ve druhé šanci nezaváhal. Naběhl si, míč měl čas zpracovat a přesnou střelou k protější tyči vstřelil gól. Dvě minuty po přestávce bylo rozhodnuto. Brankař Kouba si naskočil na centr z levé strany, míč ztlumil, ale ten mu z náruče vypadl. Přihlížející Ivana ho v poklidu doklepnul do prázdné branky, 2:0! V druhé polovině zápasu měla obě mužstva po jedné brankové šanci, ale ani jedna nebyla proměněna.

Branky:  29. Nezmar, 47. Ivana
Žluté karty: Pavlík, Palinek – Jun, Baranek, Gluščevič
Rozhodčí: Helebrant – Hruška, Míka
Diváci: 7777
Sestava Synotu: Drobisz - Kostka, Rajnoch, Palinek, Bureš, Ivana (89. Petržela), Abrahám, Polách, Pavlík, Nezmar (73. Malár), Meduna (79. Činčala). Trenér: Karel Jarolím.
Sestava Sparta: Kouba – Pergl, Hübschman, Johana, Labant – Štajner (77. Gluščevič), Kováč, Sivok (52. Voříšek), Michalík – Jun, Rezek (46. Baranek). Trenér: Jiří Kotrba.

Diváci: 7 108
Sparta Praha: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Frýdek - Fatai (84. Juliš), Matějovský (66. Hušbauer), Dočkal, Jiráček, L. Krejčí - Lafata (76. Konaté). Trenér: Ščasný.
1. FC Slovácko: Heča - Kuncl, Hofmann, Břečka, Reinberk - Sadílek, Šumulikoski, Havlík, Hlúpik (84. Kubala), Civič (73. T. Rada) - Diviš.  Trenér: Habanec.

Sparta Praha-1. FC Slovácko 5:2 (4:2)
Odehráno: 15. 5. 2015 v Praze
Branka: 5. Kadeřábek, 11. Lafata, 19. Vácha, 21. a 59. V. Kadlec – 14. Trávník, 42. Diviš
Žluté karty: Vácha - Došek
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Peřina
Diváci: 5 507
1. FC Slovácko: Heča - Kuncl (87. Prajza), T. Rada, Košút, Reinberk - Diviš (73. Galuška), Valenta, Trávník, Havlík, Kerbr (58. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.
Sparta Praha: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha (84. Shala), Matějovský (70. Mareček) - Kadlec, Dočkal, L. Krejčí (58. Konaté) - Lafata. Trenér: Ščasný.

úterý, 17. 10. 2017 13:28

Slovácko čeká utkání s Duklou Praha včera, 18:00