Statistiky a zajímavosti zápasů se Zlínem

pátek, 18.05.2018 07:56
Statistiky a zajímavosti zápasů se Zlínem
zlin281117.jpg

Již zítra nás čeká krajské derby mezi Slováckem a Zlínem. Pojďme se společně podívat na statistiky a zajímavosti těchto duelů...

Statistika vzájemných igových utkání mezi Slováckem a Zlínem 

Celková bilance: 15 zápasů  4 - 4 - 7   16 : 21
Domácí statistika: 7 zápasů  3 - 3 - 1    10 : 6
Venkovní statistika: 7 zápasů  1 - 1 - 6   6 : 15

Nejčastější výsledky: 3:1 (4x), 2:1 (4x), 2:0, 1:1 a 0:0 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 4 - Ivana, 3 - Kowalík
Nejvíc branek za Zlín:  3 - Švach, 2 - Diop a Harba

Největší návštěva na Slovácku: 5 905 - 30. dubna 2016 (1. liga, 1:1)
Největší návštěva ve Zlíně: 5 800 - 7. listopadu 2015 (1. liga, 1:2)

Zajímavosti:

 • Nejdelší úsek, kdy Slovácko neinkasovalo branku, byl v délce 165 minut a to v období od 27. července 2006 do 7. listopadu 2015. Tuto neprůstřelnost ukončil v 33. minutě zlínský Poznar.
 • Naopak bez vstřelené branky do sítě Zlína bylo Slovácka celkem 310 minut. Od třetí branky Kowalíka vstřelené v 64. minutě 20. října 2002 se trefil až Pospěch ve 14. minutě utkání, které se odehrálo 30. října 2004.
 • Zlín se vrátil do ligy v sezóně 2015/16 a od té doby bylo sehráno pět derby. Tři ve Zlíně a dvě v Uherském Hradišti. Ani jednou se nestalo, že by některé mužstvo nevstřelilo branku. Nejblíže tomu bylo Slovácko, které vsítilo branku Filipem Kubalou, až v nastaveném čase posledního utkání. Tato branka jen zmírnila prohru Slovácka (1:2).
 • Do derby po devíti letech, hraného 7. listopadu 2015, nastoupilo do zápasů po čtrnácti hráčích na každé straně. Pro třináct z obou klubů to byla premiéra v derby. Jen zlínský Tomáš Janíček si zopakoval derby po 9 letech a slovácký Veliče Šumulikoski dokonce po 12 letech!
 • Makedonský záložník Veliče Šumulikoski je rekordmanem v počtu odehraných minut v dresu Slovácka. První svá derby odehrál ještě v dresu 1.FC Synot. Proto, když obdržel žlutou kartu 11. března 2017, tak ji v derby viděl po dlouhých 14 letech! Předchozí žluté napomínání obdržel již 14. května 2003. Obě karty inkasoval v zápasech, které se odehrály ve Zlíně.
 • K derby nastoupilo celkem 153 hráčů. Na straně Slovácka 86 a za Zlín obléklo dres 73 hráčů. Že ty počty nesedí? Šest hráčů totiž nastoupilo v derby za oba rivaly. Byli to Činčala, Lička, Lukaštík, Malár, Šmahaj a Zbožínek. Unikátem byl do sezóny 2015/16 Václav Činčala, který jako jediný hráč nastoupil ve všech předchozích deseti ligových derby a navíc vždy v základní sestavě. Odehrál 10 utkání a na hřišti pobyl celkem 816 minut. V dresu Zlína se mu podařilo vstřelit jednu branku.
 • Činčala je s odehranými 816 minutami rekordmanem těchto derby, žádný jiný hráč neodehrál větší porci minut. Ve Slovácku vede v počtu odehraných minut středopolař Veliče Šumulikoski, který doposud odehrál porci 717 minut, druhým je brankař Petr Drobisz s 630 minutami a třetí útočník Vladimír Malár s 608 minutami. Tento hráč jako jediný zasáhl v derby na obou stranách a to v jediné sezóně. Stalo se tak v sezóně 2004/05, když na podzim 2004 odehrál derby v dresu Zlína a na jaře 2005 už v barvách Slovácka. Celkem tedy odehrál 698 minut, což ho řadí na páté místo absolutního žebříčku odehraných minut za Činčalu (816), Švacha (810), Šumulikoského (717) a Vidličku (703).  
 • K devíti zápasům nastoupili za Zlín Červenka, Janíček a Švach. Za Slovácko má nejvíce startů Šumulikoski, který odehrál 8 derby. Do sedmi zápasů nastoupili Drobisz, Palinek, Malár a Ivana.  
 • Derby řídilo jedenáct rozhodčích. Pouze Helebrant, Dvořáček, Proske a Příhoda rozhodovali dvakrát. V těchto patnácti duelech byli vyloučeni dva hráči Zlína. Nejprve Lukaštík (28.07.2006, když Zlín doma prohrál se Slováckem 1:2) a po deseti letech Hájek (9.9.2016, když Slovácko prohrálo doma se Zlínem 1:3). Obě tyto utkání s červenou kartou byla zároveň prvním a také posledním domácím utkáním, ve kterém Slovácko a Zlín ztratily všechny body. 
 • V patnácti zápasech bylo vystřeleno 151x na branku (76x se trefilo Slovácko a 75x Zlín). Takže každá 4 střela, která trefila branku, skončila gólem. Střelecké pokusy mimo tyče jsou historicky lepší pro Slovácko, a to v poměru 91:66. Rohových kopů se doposud zahrávalo 143, opět bylo aktivnější Slovácko (84:59).
 • Derby navštívilo celkem 65 757 diváků, domácí průměr na zápasech odehraných ve Starém Městě, nebo v  Uh. Hradišti byl 4 478 fanoušků. Ve Zlíně pak jen o něco horší průměr, 4 301 návštěvníků na jedno derby.
 • V úvodním derby odehraném na staroměstském Širůchu se zrodilo vítězství tehdejšího Synotu v poměru 3:1. Hattrickem se blýsknul Jirka Kowalík a v závěru zápasu se trefil i zlínský Zemánek. Byl to jeho jediný start v derby a přitom vstřelil branku. Podobný počin, kdy někdo nastoupil k jedinému derby a přesto skóroval, se podařil ještě na straně Slovácka Navrátilovi, Czinegemu, Pospěchovi, Doškovi a Kubalovi. Kubalovi k tomu stačily jen čtyři minuty na trávníku. Na zlínské straně to kromě zmiňovaného Zemánka dokázal Babnič, Beauguel, Nehoda, Poznar a Vukadinovič. Zcela mimo tyto počty je pak zlínský Harba, který ve svém jediném derby dokázal vstřelit dvě branky a to ještě na hřišti v Uh. Hradišti.
 • Celkem bylo uděleno 71 žlutých karet. Slovácko vidělo 35 a zlínští hráči obdrželi 36. Největšími slováckými hříšníky byli Civič, Daníček, Kúdela, Palinek, Rajnoch, Reinberk a Šumulikoski se dvěma resty a u Ševců pak 5x Janíček a dvě karty obdrželi Gajič, Lukaštík, Švach, Vidlička, Vrtělka a Vukadinovič. Rekordman Janíček měl mezi svou 3. a 4. žlutou kartou prodlevu dlouhou devět a půl let. 
 • Nejdelší sérii odehraných zápasů v derby mají Palinek a Ivana v sedmi duelech bez přerušení a na druhé straně pak Dobeš s Vrtělkou, kteří nastoupili taky k sedmi derby zápasům v jedné řadě. Z těchto čtyř hráčů jen Jan Palinek, vždy figuroval v základní sestavě.
 • Do patnácti derby vedlo oba týmy celkem 17 hlavních trenérů. Slovácko připravovalo deset a Zlín sedm koučů. Nejvíc startů na lavičce má Stanislav Levý, který vedl Slovácko do tří derby. Ke dvěma utkáním připravovali tým trenéři Habanec, Jarolím a Molnár. Na druhé straně je zlínským rekordmanem Bohumil Páník, který byl u posledních pěti derby. Čtyřikrát vedl Zlín Vlastimil Mareček a dvakrát Lubomír Blaha.
 • Ve třech zápasech padly branky až v třetí minutě nastaveného času.  Ani v jednom případě, neznamenaly změnu bodového stavu. Poprvé takto pozdě skóroval hostující  Kroča. Zmírnil prohru Zlína na 1:3 (v Hradišti 30.10.2004). I druhá branka padla v nastavení hradišťského duelu (9.9.2016), když skóre uzavřel hostující Jordan a Zlín odjel s výhrou 3:1. Poslední branka v nastavení padla v posledním derby ve Zlíně. Mladý slovácký útočník Kubala zmírnil prohru na konečných 1:2.
 • Tato prohra v 15.kole ročníku 2017/18 byla posledním zápasem, ve kterém Slovácko inkasovalo od soupeře dvě branky. V dalších 13 utkáních obdrželo 7x jen jeden gól a 6x udrželo čisté konto. 

Památný duel:

1. FC Slovácko – Tescoma Zlín 3:1 (2:0)
odehráno 30. 10. 2004 v Uherském Hradišti 

Fotbalisté Slovácka vstoupili do utkání s očividnou snahou prolomit mizernou sérii, během níž v posledních třech ligových zápasech neskórovali. Zlín sice vsadil na neprostupnou defenzivní hru, záměr mu ale vydržel necelou čtvrthodinu. Skóre otevřel ve 14. minutě Zbyněk Pospěch, jenž po krátkém sólu poslal míč do sítě pod padajícím brankářem Baránkem. Na obdržený gól reagoval Zlín útočnější hrou. Už o čtyři minuty později Lasotovu střelu tečoval Žemlík, ovšem brankář Drobisz stačil míč vyrazit. Jednobrankový náskok Slovácko vyprovokoval k útočné aktivitě, střeleckým pokusům ale chyběla přesnost. Ve 23. minutě mířil aktivně hrající Ivana vedle. Po půlhodině hry založil Ivana po pravé straně akci, našel volného Pospěcha a v poslední chvíli zachraňoval Vidlička. Ve 40. minutě po odraženém rohovém kopu Ivana těsně minul branku, pak chytrou přihrávkou za obránce našel Pospěcha, jehož střela se otřela o tyčku. Vzápětí Jarolímovu střelu z pravé strany brankář Baránek vyrazil pouze na břevno a odražený míč vrátil hlavou do sítě Filipský, jenž vstřelil svou první ligovou branku.
Výkon Zlína se po změně stran na chvíli zlepšil, ale nepřesná koncovka připravila hostující tým o možnost vyrovnat. V 59. minutě mířil Činčala do Drobisze, vzápětí Zapletal naservíroval míč do vyložené šance Lasotovi, jenž z hranice malého čtverce přestřelil opuštěnou branku. O tři minuty později zahodil další vyloženou šanci po Dobešově ideálním uvolnění Malár, jenž rychlý sólový protiútok zakončil střelou vedle branky. Nejlepší hráč utkání Ivana ukázal své rychlostní i technické kvality v 70. minutě, kdy po úniku z levé strany oklamal dva obránce Zlína, položil si Baránka a vstřelil třetí branku. V závěru už se hrálo zcela pod taktovkou Slovácka, které si z tlaku vypracovalo ještě několik dalších příležitostí, obrana Zlína už ale nekapitulovala. Naopak ve třetí minutě nastavení po zaváhání domácích zadáků zmírnil prohru Kroča, jenž se nejlépe zorientoval a poslal hlavou míč do sítě.
Branky:  14. Zb. Pospěch, 42. Filipský, 70. Ivana - 90. (+3) Kroča
Žluté karty:  Abrahám, Filipský, Pospěch - Vidlička, Činčala, Hubáček, Kroča
Diváci:  5 150
Rozhodčí: Královec - Kordula, Lhoták
Sestava Slovácka: Drobisz -Švejnoha, Rajnoch, Palinek, Kadlec - Jarolím (75. Petržela), Abrahám, Polách, Filipský (71. Čoupek) - Zb. Pospěch (81. Nezmar), Ivana. Trenér: Jarolím.
Sestava Zlína:  Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Malár, Vrtělka, Činčala, Dujka (46. Dobeš) - Žemlík (23. Zapletal), Lasota (76. Bača). Trenér: Palička.

POSLEDNÍ DVA VZÁJEMNÉ DUELY

FC Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Odehráno: 27. 11. 2017
Branky: 16. Traoré, 77. Diop - 90.+3 Kubala
Žluté karty: Džafič, Gajič, Železník - Šimko, Reinberk, Daníček, Hofmann
Rozhodčí: Příhoda - Kubr, Kříž
Divácí: 4 502

Fastav Zlín: Dostál - Matejov, Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai, Traoré, Jiráček, Džafič (69. Diop) - Železník (83. Janíček), Mehanovič (54. Vukadinovič). Trenér: Páník.

1. FC Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk - Šumulikoski - Havlík (72. Rezek), Sadílek, Daníček (85. Hellebrand), Petr - Zajíc (89. Kubala). Trenér: Kordula.

FC Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)
Odehráno: 11. 3. 2017 ve Zlíně
Branky: 41. Beaguel - 16. Navrátil
Žluté karty: Pazdera, Gajič – Civič, Zajíc, Šumulikoski
Rozhodčí: Jílek – Antoníček, Kotalík
Divácí: 5 211
1. FC Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič - Šumulikoski - Navrátil, Machalík (88. Biolek), Daníček, Havlík - Zajíc (90. Rada). Trenér: Levý.

Fastav Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov - Vukadinovič, Živulič, Traoré, Holík (79. Kopečný) - Diop (79. Fantiš), Beauguel. Trenér: Páník.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 18.04.2021 21:31
> všechna videa
FANSHOP
Odznak Slovácko

Odznak Slovácko
49 Kč

Multifunkční šátek

Multifunkční šátek
190 Kč

Tréninkové triko Puma černo-modré

Tréninkové triko Puma černo-modré
790 Kč

Podsedák

Podsedák
330 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Vak na boty bílý

Vak na boty bílý
250 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Jan Kliment: Brnu máme co vracet před 3 hodinami
Jan Kliment: Brnu máme co vracet

VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě neděle, 18.04.2021 22:16
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě

Slovácko podlehlo Spartě 0:1 neděle, 18.04.2021 20:28
Slovácko podlehlo Spartě 0:1

Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou neděle, 18.04.2021 08:07
Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou

Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko sobota, 17.04.2021 14:15
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace