Statistiky a zajímavosti zápasů se Zlínem

neděle, 26.08.2018 14:57
Statistiky a zajímavosti zápasů se Zlínem
zlin281117.jpg

Již zítra se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti odehraje krajské derby mezi Slováckem a Zlínem. Pojďme se společně podívat na statistiky a zajímavosti vzájemných utkání... 

STATISTIKA VZÁJEMNÝCH LIGOVÝCH ZÁPASŮ 

Celková bilance: 16 zápasů  4 - 4 - 7   17 : 22
Domácí statistika: 8 zápasů  3 - 4 - 1    11 : 7
Venkovní statistika: 8 zápasů  1 - 1 - 6   6 : 15

Nejčastější výsledky: 3:1 (4x), 2:1 (4x), 1:1 (3x), 2:0 a 0:0 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 4 - Ivana, 3 - Kowalík
Nejvíc branek za Zlín:  3 – Švach, 2 - Diop a Harba

Největší návštěva na Slovácku: 6 127 - 19. května 2018 (1. liga, 1:1)
Největší návštěva ve Zlíně: 5 800 - 7. listopadu 2015 (1. liga, 1:2)

ZAJÍMAVOSTI:

 • Nejdelší úsek, kdy Slovácko neinkasovalo branku, byl v délce 165 minut a to v období od 27. července 2006 do 7. listopadu 2015. Tuto neprůstřelnost ukončil v 33. minutě zlínský Poznar.
 • Naopak bez vstřelené branky do sítě Zlína bylo Slovácka celkem 310 minut. Od třetí branky Kowalíka vstřelené v 64. minutě 20. října 2002 se trefil až Pospěch ve 14. minutě utkání, které se odehrálo 30. října 2004.
 • Zlín se vrátil do ligy v sezóně 2015/16 a od té doby bylo sehráno šest derby. Tři ve Zlíně a tři v Uherském Hradišti. Ani jednou se nestalo, že by některé mužstvo nevstřelilo branku. Nejblíže tomu bylo Slovácko, které vsítilo branku Filipem Kubalou, až v nastaveném čase v listopadu 2017. Tato branka jen zmírnila prohru Slovácka (1:2).
 • Do derby po devíti letech, hraného 7. listopadu 2015, nastoupilo do zápasů po čtrnácti hráčích na každé straně. Pro třináct z obou klubů to byla premiéra v derby. Jen zlínský Tomáš Janíček si zopakoval derby po 9 letech a slovácký Veliče Šumulikoski dokonce po 12 letech!
 • Makedonský záložník Veliče Šumulikoski je rekordmanem v počtu odehraných minut v dresu Slovácka. První svá derby odehrál ještě v dresu 1.FC Synot. Proto, když obdržel žlutou kartu 11. března 2017, tak ji v derby viděl po dlouhých 14 letech! Předchozí žluté napomínání obdržel již 14. května 2003. Obě karty inkasoval v zápasech, které se odehrály ve Zlíně.
 • K derby nastoupilo celkem 158 hráčů. Na straně Slovácka 88 a za Zlín obléklo dres 76 hráčů. Že ty počty nesedí? Šest hráčů totiž nastoupilo v derby za oba rivaly. Byli to Činčala, Lička, Lukaštík, Malár, Šmahaj a Zbožínek. Unikátem byl do sezóny 2015/16 Václav Činčala, který jako jediný hráč nastoupil ve všech předchozích deseti ligových derby a navíc vždy v základní sestavě. Odehrál 10 utkání a na hřišti pobyl celkem 816 minut. V dresu Zlína se mu podařilo vstřelit jednu branku.
 • Činčala je s odehranými 816 minutami rekordmanem těchto derby, žádný jiný hráč neodehrál větší porci minut. Ve Slovácku vede v počtu odehraných minut středopolař Veliče Šumulikoski, který odehrál porci 717 minut, druhým je brankař Petr Drobisz s 630 minutami a třetí útočník Vladimír Malár s 608 minutami. Tento hráč jako jediný zasáhl v derby na obou stranách a to v jediné sezóně. Stalo se tak v sezóně 2004/05, když na podzim 2004 odehrál derby v dresu Zlína a na jaře 2005 už v barvách Slovácka. Celkem tedy odehrál 698 minut, což ho řadí na páté místo absolutního žebříčku odehraných minut za Činčalu (816), Švacha (810), Šumulikoského (717) a Vidličku (703).  
 • K devíti zápasům nastoupili za Zlín Červenka, Janíček a Švach. Za Slovácko má nejvíce startů Šumulikoski, který odehrál 8 derby. Do sedmi zápasů nastoupili Drobisz, Palinek, Malár a Ivana.  
 • Derby řídilo dvanáct rozhodčích. Pouze Helebrant, Dvořáček, Proske a Příhoda rozhodovali dvakrát. V těchto šestnácti duelech byli vyloučeni dva hráči Zlína. Nejprve Lukaštík (28.07.2006, když Zlín doma prohrál se Slováckem 1:2) a po deseti letech Hájek (9.9.2016, když Slovácko prohrálo doma se Zlínem 1:3). Obě tyto utkání s červenou kartou byla zároveň prvním a také posledním domácím utkáním, ve kterém Slovácko a Zlín ztratily všechny body. 
 • V šestnácti zápasech bylo vystřeleno 157x na branku (79x se trefilo Slovácko a 78x Zlín). Takže každá 4 střela, která trefila branku, skončila gólem. Střelecké pokusy mimo tyče jsou historicky lepší pro Slovácko, a to v poměru 101:71. Rohových kopů se doposud zahrávalo 151, opět bylo aktivnější Slovácko (90:61).
 • Derby navštívilo celkem 71 884 diváků, domácí průměr na zápasech odehraných ve Starém Městě, nebo v  Uh. Hradišti je 4 684 fanoušků. Ve Zlíně pak jen o něco horší průměr, 4 302 návštěvníků na jedno derby.
 • V úvodním derby odehraném na staroměstském Širůchu se zrodilo vítězství tehdejšího Synotu v poměru 3:1. Hattrickem se blýsknul Jirka Kowalík a v závěru zápasu se trefil i zlínský Zemánek. Byl to jeho jediný start v derby a přitom vstřelil branku. Podobný počin, kdy někdo nastoupil k jedinému derby a přesto skóroval, se podařil ještě na straně Slovácka Navrátilovi, Czinegemu, Pospěchovi, Doškovi a Kubalovi. Kubalovi k tomu stačily jen čtyři minuty na trávníku. Na zlínské straně to kromě zmiňovaného Zemánka dokázal Babnič, Beauguel, Nehoda, Poznar a Vukadinovič. Zcela mimo tyto počty je pak zlínský Harba, který ve svém jediném derby dokázal vstřelit dvě branky a to ještě na hřišti v Uh. Hradišti.
 • Celkem bylo uděleno 76 žlutých karet. Slovácko vidělo 37 a zlínští hráči obdrželi 39. Největšími slováckými hříšníkem je Daníček se třemi žlutými. Dvakrát byli napomínáni Civič, Kúdela, Palinek, Rajnoch, Reinberk a Šumulikoski. U Ševců pak pětkrát Janíček a dvě karty obdrželi Gajič, Lukaštík, Švach, Vidlička, Vrtělka a Vukadinovič. Rekordman Janíček měl mezi svou 3. a 4. žlutou kartou prodlevu dlouhou devět a půl let. 
 • Nejdelší sérii odehraných zápasů v derby mají Palinek a Ivana v sedmi duelech bez přerušení a na druhé straně pak Dobeš s Vrtělkou, kteří nastoupili taky k sedmi derby zápasům v jedné řadě. Z těchto čtyř hráčů jen Jan Palinek, vždy figuroval v základní sestavě.
 • Do šestnácti derby vedlo oba týmy celkem 18 hlavních trenérů. Slovácko připravovalo deset a Zlín osm koučů. Nejvíc startů na lavičce má Stanislav Levý, který vedl Slovácko do tří derby. Ke dvěma utkáním připravovali tým trenéři Habanec, Jarolím a Molnár. Na druhé straně je zlínským rekordmanem Bohumil Páník, který byl u pěti derby. Čtyřikrát vedl Zlín Vlastimil Mareček a dvakrát Lubomír Blaha.
 • Ve třech zápasech padly branky až v třetí minutě nastaveného času.  Ani v jednom případě, neznamenaly změnu bodového stavu. Poprvé takto pozdě skóroval hostující  Kroča. Zmírnil prohru Zlína na 1:3 (v Hradišti 30.10.2004). I druhá branka padla v nastavení hradišťského duelu (9.9.2016), když skóre uzavřel hostující Jordan a Zlín odjel s výhrou 3:1. Poslední branka v nastavení padla v posledním derby ve Zlíně. Mladý slovácký útočník Kubala zmírnil prohru na konečných 1:2.
 • Slovácká prohra 1:2 v 15. kole ročníku 2017/18 byla posledním zápasem, ve kterém Slovácko inkasovalo od soupeře dvě branky. V dalších 14 utkáních obdrželo 8x jen jeden gól a 6x udrželo čisté konto. Až zápas v posledním 30. Kole v Jablonci přinesl prohru 0:2 a dva obdržené góly.

PAMÁTNÝ DUEL:

1. FC Slovácko – Tescoma Zlín 3:1 (2:0)
odehráno 30. 10. 2004 v Uherském Hradišti 

Fotbalisté Slovácka vstoupili do utkání s očividnou snahou prolomit mizernou sérii, během níž v posledních třech ligových zápasech neskórovali. Zlín sice vsadil na neprostupnou defenzivní hru, záměr mu ale vydržel necelou čtvrthodinu. Skóre otevřel ve 14. minutě Zbyněk Pospěch, jenž po krátkém sólu poslal míč do sítě pod padajícím brankářem Baránkem. Na obdržený gól reagoval Zlín útočnější hrou. Už o čtyři minuty později Lasotovu střelu tečoval Žemlík, ovšem brankář Drobisz stačil míč vyrazit. Jednobrankový náskok Slovácko vyprovokoval k útočné aktivitě, střeleckým pokusům ale chyběla přesnost. Ve 23. minutě mířil aktivně hrající Ivana vedle. Po půlhodině hry založil Ivana po pravé straně akci, našel volného Pospěcha a v poslední chvíli zachraňoval Vidlička. Ve 40. minutě po odraženém rohovém kopu Ivana těsně minul branku, pak chytrou přihrávkou za obránce našel Pospěcha, jehož střela se otřela o tyčku. Vzápětí Jarolímovu střelu z pravé strany brankář Baránek vyrazil pouze na břevno a odražený míč vrátil hlavou do sítě Filipský, jenž vstřelil svou první ligovou branku.

Výkon Zlína se po změně stran na chvíli zlepšil, ale nepřesná koncovka připravila hostující tým o možnost vyrovnat. V 59. minutě mířil Činčala do Drobisze, vzápětí Zapletal naservíroval míč do vyložené šance Lasotovi, jenž z hranice malého čtverce přestřelil opuštěnou branku. O tři minuty později zahodil další vyloženou šanci po Dobešově ideálním uvolnění Malár, jenž rychlý sólový protiútok zakončil střelou vedle branky. Nejlepší hráč utkání Ivana ukázal své rychlostní i technické kvality v 70. minutě, kdy po úniku z levé strany oklamal dva obránce Zlína, položil si Baránka a vstřelil třetí branku. V závěru už se hrálo zcela pod taktovkou Slovácka, které si z tlaku vypracovalo ještě několik dalších příležitostí, obrana Zlína už ale nekapitulovala. Naopak ve třetí minutě nastavení po zaváhání domácích zadáků zmírnil prohru Kroča, jenž se nejlépe zorientoval a poslal hlavou míč do sítě.

Branky:  14. Zb. Pospěch, 42. Filipský, 70. Ivana - 90. (+3) Kroča
Žluté karty:  Abrahám, Filipský, Pospěch - Vidlička, Činčala, Hubáček, Kroča
Diváci:  5 150
Rozhodčí: Královec - Kordula, Lhoták

Sestava Slovácka: Drobisz -Švejnoha, Rajnoch, Palinek, Kadlec - Jarolím (75. Petržela), Abrahám, Polách, Filipský (71. Čoupek) - Zb. Pospěch (81. Nezmar), Ivana. Trenér: Jarolím.

Sestava Zlína:  Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Malár, Vrtělka, Činčala, Dujka (46. Dobeš) - Žemlík (23. Zapletal), Lasota (76. Bača). Trenér: Palička.

POSLEDNÍ DVA VZÁJEMNÉ DUELY

FC Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Odehráno: 27. 11. 2017 ve Zlíně
Branky: 16. Traoré, 77. Diop - 90.+3 Kubala
Žluté karty: Džafič, Gajič, Železník - Šimko, Reinberk, Daníček, Hofmann
Rozhodčí: Příhoda - Kubr, Kříž
Divácí: 4 502

Fastav Zlín: Dostál - Matejov, Bačo, Gajič, Holzer - Ekpai, Traoré, Jiráček, Džafič (69. Diop) - Železník (83. Janíček), Mehanovič (54. Vukadinovič). Trenér: Páník.
1. FC Slovácko: Heča - Juroška, Hofmann, Šimko, Reinberk - Šumulikoski - Havlík (72. Rezek), Sadílek, Daníček (85. Hellebrand), Petr - Zajíc (89. Kubala). Trenér: Kordula.

1. FC Slovácko - FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)
Odehráno:
19. 5. 2018 v Uherském Hradišti
Branky: 25. Sadílek - 79. Železník z pen.
Žluté karty: Daníček, Krejčí - Ekpai, Jiráček, Bačo
Rozhodčí: Marek - Moláček, Kříž
Divácí: 6 127

1. FC Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Reinberk - Janošek (73. Machalík), Daníček - Navrátil, Sadílek, Petr (85. Zajíc) - Kubala. Trenér: Kordula.
Fastav Zlín: Zlámal - Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák - Jiráček, Traoré - Ekpai (90. Bijimine), Hnaníček (66. Vukadinovič), Holzer (76. Džafič) - Železník. Trenér: Petržela.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 07.06.2021 04:06
> všechna videa
FANSHOP
Multifunkční šátek

Multifunkční šátek
190 Kč

Tepláky Puma tmavě modré

Tepláky Puma tmavě modré
1890 Kč

Samolepka Slovácko

Samolepka Slovácko
89 Kč

Zimní čepice tmavě modrá

Zimní čepice tmavě modrá
350 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
360 a 440 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Tamara Morávková hráčkou Slovácka včera, 12:49
Tamara Morávková hráčkou Slovácka

Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece pondělí, 07.06.2021 16:00
Podpořte NF KRTEK a získejte dres Kadlece

Informace k letní přípravě A-TÝMU pondělí, 07.06.2021 10:20
Informace k letní přípravě A-TÝMU

Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní neděle, 06.06.2021 22:00
Ženy nedaly šance a prohrály s Plzní

Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů! středa, 02.06.2021 10:09
Po nejlepší sezóně vzhůru do pohárů!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace