Statistiky a zajímavosti zápasů se Zlínem

sobota, 09.02.2019 08:00
Statistiky a zajímavosti zápasů se Zlínem
zlin2.jpg

Krajské derby je tady. Bilance se Zlínem není příznivá, tak snad se podaří ji dneska trochu vylepšit...

Statistika vzájemných ligových utkání mezi Slováckem a Zlínem 

1. LIGA:
Celková bilance: 17 zápasů  4 - 4 - 8   17 : 26
Domácí statistika: 9 zápasů  3 - 4 - 2    11 : 11
Venkovní statistika: 8 zápasů  1 - 1 - 6   6 : 15

Nejčastější výsledky: 3:1 (4x), 2:1 (4x), 1:1 (3x), 2:0 a 0:0 (2x)
Nejvíc branek za Slovácko: 4 - Ivana, 3 - Kowalík
Nejvíc branek za Zlín:  3 – Švach, 2 – Diop, Harba, Poznar a Železník

Největší návštěva na Slovácku: 6 127 - 19. května 2018 (1. liga, 1:1)
Největší návštěva ve Zlíně: 5 800 - 7. listopadu 2015 (1. liga, 1:2)

ZAJÍMAVOSTI:

 • Nejdelší úsek, kdy Slovácko neinkasovalo branku, byl v délce 165 minut a to v období od 27. července 2006 do 7. listopadu 2015. Tuto neprůstřelnost ukončil v 33. minutě zlínský Poznar.
 • Naopak bez vstřelené branky do sítě Zlína bylo Slovácka celkem 310 minut. Od třetí branky Kowalíka vstřelené v 64. minutě 20. října 2002 se trefil až Pospěch ve 14. minutě utkání, které se odehrálo 30. října 2004.
 • Zlín se vrátil do ligy v sezóně 2015/16 a od té doby bylo sehráno sedm derby. Tři ve Zlíně a čtyři v Uherském Hradišti. Jen jednou se stalo, že jedno mužstvo nevstřelilo branku. Stalo se to domácímu Slovácku v srpnu 2018, když prohrálo 0:4. Blízko tomu bylo Slovácko i v zápase ve Zlíně v listopadu 2017. Tehdy vsítilo branku Filipem Kubalou, až v nastaveném čase. Tato branka jen zmírnila prohru Slovácka (1:2).
 • Do derby po pauze dlouhé devět let, hraného 7. listopadu 2015, nastoupilo do zápasů po čtrnácti hráčích na každé straně. Pro třináct z obou klubů to byla premiéra v derby. Jen zlínský Tomáš Janíček si zopakoval derby po 9 letech a slovácký Veliče Šumulikoski dokonce po 12 letech! Jenže tento časově ohraničený opakovaný start v derby 27. srpna 2018 trumfnul slovácký Michal Kadlec, který měl rozdíl mezi jednotlivými derby dokonce 13 let a 10 měsíců.
 • Makedonský záložník Veliče Šumulikoski je rekordmanem v počtu odehraných minut v dresu Slovácka. První svá derby odehrál ještě v dresu 1.FC Synot. Proto, když obdržel žlutou kartu 11. března 2017, tak ji v derby viděl po dlouhých 14 letech! Předchozí žluté napomínání obdržel již 14. května 2003. Obě karty inkasoval v zápasech, které se odehrály ve Zlíně.
 • K derby nastoupilo celkem 163 hráčů. Na straně Slovácka 90 a za Zlín obléklo dres 79 hráčů. Že ty počty nesedí? Šest hráčů totiž nastoupilo v derby za oba rivaly. Byli to Činčala, Lička, Lukaštík, Malár, Šmahaj a Zbožínek. Unikátem byl do sezóny 2015/16 Václav Činčala, který jako jediný hráč nastoupil ve všech prvních deseti ligových derby a navíc vždy v základní sestavě. Odehrál 10 utkání a na hřišti pobyl celkem 816 minut. V dresu Zlína se mu podařilo vstřelit jednu branku.
 • Činčala je s odehranými 816 minutami rekordmanem těchto derby, žádný jiný hráč neodehrál větší porci minut. Ve Slovácku vede v počtu odehraných minut středopolař Veliče Šumulikoski, který odehrál porci 717 minut, druhým je brankař Petr Drobisz s 630 minutami, třetím obránce Jan Palinek a čtvrtým útočník Vladimír Malár s 608 minutami. Tento hráč jako jediný zasáhl v derby na obou stranách a to v jediné sezóně. Stalo se tak v sezóně 2004/05, když na podzim 2004 odehrál derby v dresu Zlína a na jaře 2005 už v barvách Slovácka. Celkem tedy odehrál 698 minut, což ho řadí na páté místo absolutního žebříčku odehraných minut za Činčalu (816), Švacha (810), Šumulikoského (717) a Vidličku (703).  
 • K devíti zápasům nastoupili za Zlín Červenka, Janíček a Švach. Za Slovácko má nejvíce startů Šumulikoski, který odehrál 8 derby. Do sedmi zápasů nastoupili Drobisz, Palinek, Malár a Ivana.  
 • Derby řídilo třináct rozhodčích. Pouze Helebrant, Dvořáček, Proske a Příhoda rozhodovali dvakrát. V těchto šestnácti duelech byli vyloučeni dva hráči Zlína. Nejprve Lukaštík (28.07.2006, když Zlín doma prohrál se Slováckem 1:2) a po deseti letech Hájek (9.9.2016, když Slovácko prohrálo doma se Zlínem 1:3). Obě tyto utkání s červenou kartou byla zároveň prvním domácím utkáním, ve kterém Slovácko a Zlín ztratily všechny body. Slovácku se to podařilo ještě v srpnu 2018.
 • V sedmnácti zápasech bylo vystřeleno 165x na branku (82x se trefilo Slovácko a 83x Zlín). Takže téměř každá čtvrtá střela, která trefila branku, skončila gólem. Střelecké pokusy mimo tyče jsou historicky lepší pro Slovácko, a to v poměru 108:79. Rohových kopů se doposud zahrávalo 159, opět bylo aktivnější Slovácko (94:65).
 • Derby navštívilo celkem 78 470 diváků, domácí průměr na zápasech odehraných ve Starém Městě, nebo v  Uh. Hradišti je 4 895 fanoušků. Ve Zlíně pak jen o něco horší průměr, 4 302 návštěvníků na jedno derby.
 • V úvodním derby odehraném na staroměstském Širůchu se zrodilo vítězství tehdejšího Synotu v poměru 3:1. Hattrickem se blýsknul Jirka Kowalík a v závěru zápasu se trefil i zlínský Zemánek. Byl to jeho jediný start v derby a přitom vstřelil branku. Podobný počin, kdy někdo nastoupil k jedinému derby a přesto skóroval, se podařil ještě na straně Slovácka Czinegemu, Pospěchovi a Doškovi. Na zlínské straně to kromě zmiňovaného Zemánka dokázal Babnič, Nehoda a Vukadinovič. Zcela mimo tyto počty je pak zlínský Harba, který ve svém jediném derby dokázal vstřelit dvě branky a to ještě na hřišti v Uh. Hradišti. Zlínský Poznar taky vstřelil dvě branky, ale potřeboval na to dvě utkání.
 • Celkem bylo uděleno 78 žlutých karet. Slovácko vidělo 38 a zlínští hráči obdrželi 40. Největšími slováckými hříšníkem je Daníček se třemi žlutými. Dvakrát byli napomínáni Civič, Kúdela, Palinek, Rajnoch, Reinberk a Šumulikoski. U Ševců pak pětkrát Janíček a dvě karty obdrželi Gajič, Lukaštík, Švach, Vidlička, Vrtělka a Vukadinovič. Rekordman Janíček měl mezi svou 3. a 4. žlutou kartou prodlevu dlouhou devět a půl let. 
 • Nejdelší sérii odehraných zápasů v derby mají Palinek a Ivana v sedmi duelech bez přerušení a na druhé straně pak Dobeš, Matejov a Vrtělka, kteří nastoupili taky k sedmi derby zápasům v jedné řadě. Z těchto pěti hráčů jen Palinek a Matejov, vždy figurovali v základní sestavě. Navíc Róbert Matejov může svou sérii navýšit na osm zápasů, pokud nastoupí v sobotním derby.
 • Do sedmnácti derby vedlo oba týmy celkem 19 hlavních trenérů. Slovácko připravovalo deset a Zlín devět koučů. Nejvíc startů na lavičce májí Stanislav Levý a Michal Kordula, kteří vedli Slovácko do tří derby. Ke dvěma utkáním připravovali tým trenéři Habanec, Jarolím a Molnár. Na druhé straně je zlínským rekordmanem Bohumil Páník, který byl u pěti derby. Čtyřikrát vedl Zlín Vlastimil Mareček a dvakrát Lubomír Blaha. Již nyní je jisté, že se počet koučů rozroste o další dva. Protože na svou sobotní premiéru čekají trenéři Svědík a Pivarník.
 • Ve třech zápasech padly branky až v třetí minutě nastaveného času.  Ani v jednom případě, neznamenaly změnu bodového stavu. Poprvé takto pozdě skóroval hostující  Kroča. Zmírnil prohru Zlína na 1:3 (v Hradišti 30.10.2004). I druhá branka padla v nastavení hradišťského duelu (9.9.2016), když skóre uzavřel hostující Jordan a Zlín odjel s výhrou 3:1. Poslední branka v nastavení padla v posledním derby ve Zlíně. Mladý slovácký útočník Kubala zmírnil prohru na konečných 1:2.
 • Slovácká prohra 1:2 v 15. kole ročníku 2017/18 byla posledním zápasem, ve kterém Slovácko inkasovalo od soupeře dvě branky. V následujících 14 utkáních obdrželo 8x jen jeden gól a 6x udrželo čisté konto. Až zápas v posledním 30. kole v Jablonci nad Nisou přinesl prohru 0:2 a dva obdržené góly.

PAMÁTNÝ DUEL:

1.FC Slovácko – Tescoma Zlín 3:1 (2:0)
odehráno 30. 10. 2004 v Uherském Hradišti 

Fotbalisté Slovácka vstoupili do utkání s očividnou snahou prolomit mizernou sérii, během níž v posledních třech ligových zápasech neskórovali. Zlín sice vsadil na neprostupnou defenzivní hru, záměr mu ale vydržel necelou čtvrthodinu. Skóre otevřel ve 14. minutě Zbyněk Pospěch, jenž po krátkém sólu poslal míč do sítě pod padajícím brankářem Baránkem. Na obdržený gól reagoval Zlín útočnější hrou. Už o čtyři minuty později Lasotovu střelu tečoval Žemlík, ovšem brankář Drobisz stačil míč vyrazit. Jednobrankový náskok Slovácko vyprovokoval k útočné aktivitě, střeleckým pokusům ale chyběla přesnost. Ve 23. minutě mířil aktivně hrající Ivana vedle. Po půlhodině hry založil Ivana po pravé straně akci, našel volného Pospěcha a v poslední chvíli zachraňoval Vidlička. Ve 40. minutě po odraženém rohovém kopu Ivana těsně minul branku, pak chytrou přihrávkou za obránce našel Pospěcha, jehož střela se otřela o tyčku. Vzápětí Jarolímovu střelu z pravé strany brankář Baránek vyrazil pouze na břevno a odražený míč vrátil hlavou do sítě Filipský, jenž vstřelil svou první ligovou branku.
Výkon Zlína se po změně stran na chvíli zlepšil, ale nepřesná koncovka připravila hostující tým o možnost vyrovnat. V 59. minutě mířil Činčala do Drobisze, vzápětí Zapletal naservíroval míč do vyložené šance Lasotovi, jenž z hranice malého čtverce přestřelil opuštěnou branku. O tři minuty později zahodil další vyloženou šanci po Dobešově ideálním uvolnění Malár, jenž rychlý sólový protiútok zakončil střelou vedle branky. Nejlepší hráč utkání Ivana ukázal své rychlostní i technické kvality v 70. minutě, kdy po úniku z levé strany oklamal dva obránce Zlína, položil si Baránka a vstřelil třetí branku. V závěru už se hrálo zcela pod taktovkou Slovácka, které si z tlaku vypracovalo ještě několik dalších příležitostí, obrana Zlína už ale nekapitulovala. Naopak ve třetí minutě nastavení po zaváhání domácích zadáků zmírnil prohru Kroča, jenž se nejlépe zorientoval a poslal hlavou míč do sítě.

Branky:  14. Zb. Pospěch, 42. Filipský, 70. Ivana - 90. (+3) Kroča
Žluté karty:  Abrahám, Filipský, Pospěch - Vidlička, Činčala, Hubáček, Kroča
Diváci:  5 150
Rozhodčí: Královec - Kordula, Lhoták
Sestava Slovácka: Drobisz -Švejnoha, Rajnoch, Palinek, Kadlec - Jarolím (75. Petržela), Abrahám, Polách, Filipský (71. Čoupek) - Zb. Pospěch (81. Nezmar), Ivana. Trenér: Jarolím.
Sestava Zlína:  Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Malár, Vrtělka, Činčala, Dujka (46. Dobeš) - Žemlík (23. Zapletal), Lasota (76. Bača). Trenér: Palička.

POSLEDNÍ DVA VZÁJEMNÉ DUELY

1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín 0:4 (0:2)
Odehráno: 27. 8. 2018 v Uherském Hradišti
Branky: 18. Poznar z pen., 27. Bartošák, 54. Železník, 63. Matejov.
Žluté karty: Petr - Podio
Rozhodčí: Pechanec - Myška, Fišer
Divácí: 6 586
1.FC Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec - Janošek (76. Rezek) - Navrátil (59. Kalabiška), Daníček, Sadílek, Petr - Zajíc (68. Kubala). Trenér: Kordula.
Fastav Zlín: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Traoré, Jiráček (82. Hronek), Bartošák - Beauguel (72. Džafič), Poznar (51. Železník). Trenér: Bílek.

1.FC Slovácko - FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)

Odehráno: 19. 5. 2018 v Uherském Hradišti
Branky: 25. Sadílek - 79. Železník z pen.
Žluté karty: Daníček, Krejčí - Ekpai, Jiráček, Bačo
Rozhodčí: Marek - Moláček, Kříž
Divácí: 6 127
1.FC Slovácko: Heča - Juroška, Břečka, Krejčí, Reinberk - Janošek (73. Machalík), Daníček - Navrátil, Sadílek, Petr (85. Zajíc) - Kubala. Trenér: Kordula.
Fastav Zlín: Zlámal - Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák - Jiráček, Traoré - Ekpai (90. Bijimine), Hnaníček (66. Vukadinovič), Holzer (76. Džafič) - Železník. Trenér: Petržela.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Kartáček Slovácko

Kartáček Slovácko
190 Kč

Tričko se znakem modré

Tričko se znakem modré
250 a 350 Kč

Trenýrky Nike bílé

Trenýrky Nike bílé
360 a 440 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz
200 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko veze tři body z Liberce před hodinou
Slovácko veze tři body z Liberce

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 9 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 9 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace