Štefankův recept na Plzeň

neděle, 7. 4. 2019 11:58
Štefankův recept na Plzeň
stefanko070419.jpg

Slovácko má před sebou v neděli atraktivní a zároveň důležitý zápas, ve kterém se pokusí obrat o body úřadujícího mistra plzeňskou Viktorii. Recept na vítězství by Slovácku mohl přinést bývalý ligový trenér Zlína a Karviné Igor Štefanko, který před dvaceti lety v březnu 1999 právě na lavičce severomoravského klubu slavil s tehdejší Plzní výhru 2:0

„To ale byla jiná Plzeň. Tehdy spíše bojovala o ligovou příslušnost a my jsme jí z pozice ligového outsidera dokázali porazit. Dnes má Viktoria konsolidovaný tým, který těží z ekonomických možností nabytých účastí v Lize mistrů či Evropské lize. V letošní sezóně se sice dívá Slávii na záda, ale to je spíše vzepětím Slávie a zahraničním investicím v pražském klubu. Plzeň je na špici české ligy řadu sezón a určitě tam bude i nadále, přestože ji asi nemine hráčská obměna. Klubový management je však velmi šikovný a dokáže udržet vysokou a stabilní výkonnost týmu ,“ chválí plzeňský klub zkušený trenér a ještě zkušenější manažer, který stál za vzestupem 1.FC SYNOT a pak hlavně u úspěchů AS Trenčín. 

„Dvakrát jsme byli mistry Slovenska, dvakrát zvítězili v poháru a šestkrát za sebou jsme se zúčastnili i bojů o evropské poháry. Naše dnešní priority jsou ale jinde. Stavíme nový nádherný stadion pro deset tisíc diváků a vypadá to, že bychom jej mohli už na podzim otevřít. Letošní sezónu proto dohráváme v myjavském azylu a hrajeme spíše o klid pro další sezónu,“ říká dnešní sportovní ředitel mládeže AS Trenčín. 

Štefanko má však na Slovácko i hráčské vzpomínky. Téměř před padesáti lety oblékal přes hlavu červenobílý dres tehdejší Slovácké Slávie a první trenérské zkušenosti získával v Uherském Hradišti i sousedním Starém Městě. „Trenčín i Slovácko mají k sobě blízko i dnes. A nemyslím jen vzdálenost. Osobně se velmi dobře známe, navštěvujeme se… Podobné si jsou i rolemi regionálních celků v ligách, ve kterých mají daleko větší možnosti mnohem bohatší kluby. Slovácko se u nás inspirovalo a my jsme jim rádi své zkušenosti předali. Teď už si musí jít svojí cestou každý sám. Svoji cestou jde i Slovácko,“ netají velmi přátelské vztahy Štefanko, který vidí i cestu k úspěchu současného Slovácka v nedělním podvečeru proti Plzni. 

„Slovácko určitě může Plzeň i porazit. Nesmí mu ale chybět bojovnost a nasazení. K tomu je potřeba přidat aktivitu, napadání rozehrávky. Cesta, jak porazit silnějšího soupeře je: Nebát se jej! Vezměte zápas naší reprezentace ve Wembley. Na hřiště jsme přišli jako zbabělé mužstvo a to nemělo šanci na úspěch. Utkání s Plzní bude o zdravé agresivitě, presinku, napadání, nenechat technickým hráčům Plzně žádný prostor… Tudy může vést cesta k úspěchu, přestože jsou hráči Plzně individuálně na vyšší úrovni,“ věří přes kvalitu červenomodré Vikrorie slováckým barvám Igor Štefanko.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
úterý, 18. 6. 2019 19:31
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Polštář FCS

Polštář FCS
365 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu včera, 12:50
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu

VIDEO: Ohlasy po zápase se Slovanem včera, 08:20
VIDEO: Ohlasy po zápase se Slovanem

Slovácko remizovalo na půdě Slovanu úterý, 18. 6. 2019 18:58
Slovácko remizovalo na půdě Slovanu

Daníček: Dřina, bez které to nejde neděle, 16. 6. 2019 14:27
Daníček: Dřina, bez které to nejde

Slovácko dnes zahájilo letní připravu pátek, 14. 6. 2019 16:59
Slovácko dnes zahájilo letní připravu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace