Štefankův recept na Plzeň

neděle, 07.04.2019 11:58
Štefankův recept na Plzeň
stefanko070419.jpg

Slovácko má před sebou v neděli atraktivní a zároveň důležitý zápas, ve kterém se pokusí obrat o body úřadujícího mistra plzeňskou Viktorii. Recept na vítězství by Slovácku mohl přinést bývalý ligový trenér Zlína a Karviné Igor Štefanko, který před dvaceti lety v březnu 1999 právě na lavičce severomoravského klubu slavil s tehdejší Plzní výhru 2:0

„To ale byla jiná Plzeň. Tehdy spíše bojovala o ligovou příslušnost a my jsme jí z pozice ligového outsidera dokázali porazit. Dnes má Viktoria konsolidovaný tým, který těží z ekonomických možností nabytých účastí v Lize mistrů či Evropské lize. V letošní sezóně se sice dívá Slávii na záda, ale to je spíše vzepětím Slávie a zahraničním investicím v pražském klubu. Plzeň je na špici české ligy řadu sezón a určitě tam bude i nadále, přestože ji asi nemine hráčská obměna. Klubový management je však velmi šikovný a dokáže udržet vysokou a stabilní výkonnost týmu ,“ chválí plzeňský klub zkušený trenér a ještě zkušenější manažer, který stál za vzestupem 1.FC SYNOT a pak hlavně u úspěchů AS Trenčín. 

„Dvakrát jsme byli mistry Slovenska, dvakrát zvítězili v poháru a šestkrát za sebou jsme se zúčastnili i bojů o evropské poháry. Naše dnešní priority jsou ale jinde. Stavíme nový nádherný stadion pro deset tisíc diváků a vypadá to, že bychom jej mohli už na podzim otevřít. Letošní sezónu proto dohráváme v myjavském azylu a hrajeme spíše o klid pro další sezónu,“ říká dnešní sportovní ředitel mládeže AS Trenčín. 

Štefanko má však na Slovácko i hráčské vzpomínky. Téměř před padesáti lety oblékal přes hlavu červenobílý dres tehdejší Slovácké Slávie a první trenérské zkušenosti získával v Uherském Hradišti i sousedním Starém Městě. „Trenčín i Slovácko mají k sobě blízko i dnes. A nemyslím jen vzdálenost. Osobně se velmi dobře známe, navštěvujeme se… Podobné si jsou i rolemi regionálních celků v ligách, ve kterých mají daleko větší možnosti mnohem bohatší kluby. Slovácko se u nás inspirovalo a my jsme jim rádi své zkušenosti předali. Teď už si musí jít svojí cestou každý sám. Svoji cestou jde i Slovácko,“ netají velmi přátelské vztahy Štefanko, který vidí i cestu k úspěchu současného Slovácka v nedělním podvečeru proti Plzni. 

„Slovácko určitě může Plzeň i porazit. Nesmí mu ale chybět bojovnost a nasazení. K tomu je potřeba přidat aktivitu, napadání rozehrávky. Cesta, jak porazit silnějšího soupeře je: Nebát se jej! Vezměte zápas naší reprezentace ve Wembley. Na hřiště jsme přišli jako zbabělé mužstvo a to nemělo šanci na úspěch. Utkání s Plzní bude o zdravé agresivitě, presinku, napadání, nenechat technickým hráčům Plzně žádný prostor… Tudy může vést cesta k úspěchu, přestože jsou hráči Plzně individuálně na vyšší úrovni,“ věří přes kvalitu červenomodré Vikrorie slováckým barvám Igor Štefanko.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pondělí, 01.03.2021 07:02
> všechna videa
FANSHOP
Odznak Slovácko

Odznak Slovácko
49 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Tréninkové triko Puma černo-modré

Tréninkové triko Puma černo-modré
790 Kč

Kšiltovka Slovácko bílá dětská

Kšiltovka Slovácko bílá dětská
299 Kč

Půllitr hladký

Půllitr hladký
179 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Sadílek: Byl to spíš centr než střela úterý, 02.03.2021 09:15
Sadílek: Byl to spíš centr než střela

VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií pondělí, 01.03.2021 07:00
VIDEO: Michal Kadlec po zápase se Slavií

VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií neděle, 28.02.2021 19:49
VIDEO: Tiskovka po zápase se Slavií

Slovácko podlehlo Slavii 2:3 neděle, 28.02.2021 17:51
Slovácko podlehlo Slavii 2:3

Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií neděle, 28.02.2021 11:34
Statistiky a zajímavosti zápasů se Slavií

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace