Střípky ze sprch po zápase v Plzni

sobota, 15. 5. 2010 21:42
Střípky ze sprch po zápase v Plzni
radost_plzen.jpg
Petr Švancara se gólově prosadil v úvodu sezóny. Po dlouhé odmlce si gólový apetit zchladil až v posledním zápase, když dvěma brankami rozhodl o cenné remíze. Především první branka byla ódou na fotbalovou radost, jak ji dokáže napsat jen fotbalový básník, kterým Švancara určitě je.

„Jsem rád, že vezeme bod a že jsem dokázal vstřelit branky. Rád jsme hlavně za ten první, který byl můj typický. Hlavně jsem ale rád, že pomohl k bodu. Dál bych to ale nerozebíral.“

Před utkáním jste sliboval nějakou Brazílii nebo Ronaldinhovku. Byla první branka podle tohoto scénáře?

To ne, když jsem o tom mluvil po posledním zápase, tak jsem měl na mysli, že budeme hrát trochu klidněji a ne v takové hektice, jako v dalších zápasech. Trochu mě mrzí první poločas. Jsem i trochu naštvaný na ten neuznaný gól, ale ještě jsem jej ze záznamu neviděl. Rozhodčí jsou ale také jenom lidi. Myslím ale, že jsme v Plzni předvedli sympatický výkon jako tým. Možná, že kdybychom k záchraně ten bod potřebovali, tak proto jsem rád, že jsme ho dovezli.“

Do velké šance jste se dostal už v páté minutě, kdy jste byl zcela sám před Daňkem, ale střeleckou šanci jste prováhal.

„Musím se přiznat, že jsem před utkáním přemýšlel, jestli mám vůbec hrát. Mám podezření na streptokokoka. Ležel jsem do čtvrtka doma a vůbec mi nebylo dobře. Doktor říkal, že musím na výtěry. Nemocná je celá rodina. Manželka a co mě nejvíc mrzí i syn. Byl jsem celý osypaný a na devadesát procent to mám já taky. Do patnácté minuty jsem uvažoval o tom, že se nechám i vystřídat. Nakonec jsem to nějakým způsobem rozdýchal a dopadlo to dobře. Možná je dobře, když hraju s nějakými problémy.

Není to náhodou gólový streptokok?

(Smích) Určitě ano. Největší radost mám ale z toho, že i sem za námi přijelo na stopadesát fanoušků, kteří jsou teď šťastní a my jsme šťastní, že jsme jim mohli udělat radost. Devět hodin, co pojedou zpátky teď mohou slavit. Bod z Plzně je hodně cenný. Já ji osobně hodně fandím, přeju jim a nepřekvapilo mě, že to skončilo 2:2. Vždyť i první zápas skončil 2:3. S nimi se hraje vždycky dobrá partie.

Vy jste vůbec specialista na Plzeň. Vždyť jste jí letos nastřílel všechny čtyři branky, což je více jak polovina vašich letošních střeleckých zásahů. Jak padli ty poslední dva?

Při první brance jsem obehrál nejdříve ve středu jednoho hráče, přešel jsem přes něj. Pak mně naznačil pohyb obránce, tak jsem udělal kličku. Míč mi chtěl vzít Venca Ondřejka, ale myslím, že byl v ofsajdu. Brankář zůstal dobře stát, tak jsem mu naznačil jednou a rozhodl se trochu riskantně pro dloubáček a vyšlo to. Druhý gól se musím přiznat, že mi spadl trochu na ruku. Nečekal jsem, že to propadne. Čekal jsem, že to Limberský nadzvedne a já to dorazím hlavou. Spadlo mně to ale na tu ruku, která byla ale u stehna, takže to nebyl důvod k pískání. Pak už to bylo do prázdné brány a nebyl to žádný problém dorazit.

Tomáš Košút nedohrál kvůli zranění. „Chtěl jsem zabránit šanci a s Mirem Filipkem jsme se srazili. Narazil jsem se do holenní kosti nebo do kolene a mám asi něco s kyčlí. Půjdu na rentgen a sono a uvidíme.

Bod není nikdy dobrý. Chtěli jsme tady vyhrát a to se nám nepodařilo. Doufám, že to nebyl poslední zápas za Slovácko a doufám, že tady zůstanu. Já jsem ale pro to udělal všechno. Teď je to na vedení.
Lukáš Zelenka: „Konečně jsme si zahráli fotbal. Plzeň byla v prvním poločase lepší v šancích, byla fotbalovější. Nám ale neuznali podle mě regulérní branku. Mohlo to být 1:1. Ve druhé půli jsme se o to porvali a oni to možná i trochu vypustili. Zahrál,i jsme ale solidní zápas a jsme rádi za bod.

Miroslav Filipko tentokrát tolik práce neměla před první inkasovanou brankou to i malinko zaskřípalo v komunikaci. „S Abrcem jsme se špatně domluvili. Špatně jsme to vyhodnotili. Jinak to ale byl nudný zápas, ve kterém bylo vidět, že už o nic nejde. Podle toho to taky vypadalo. Bod nás ale potěšil.

Tomáš Abrahám: „Snažil jsem se odstavit Rezka tělem, ale on tam stačil ještě strčit nohu. Kdyby to skočilo na zem, tak by to Mira vzal normálně do koše. Pak ještě na to nezareagovali stopeři a nechali sed předskočit a Střihavka to dával do prázdné. S Mirou jsme si ani jeden nekřikli a byla to naše chyba. V 50. Minutě to vypadalo na střídání. Mám tam velký výron na holeni a doktor říkal, abych střídal. Je to ale poslední zápas, tak jsem to stáhl a šel hrát. Kdyby se to roztrhlo, tak by to problém byl, ale nestalo se a já mohl zápas dohrát.“

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 11:24
> všechna videa
FANSHOP
Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Kalabiška: Výhru na Spartě musíme potvrdit včera, 10:30
Kalabiška: Výhru na Spartě musíme potvrdit

Ve středu a v pátek na permanentky středa, 17. 7. 2019 10:30
Ve středu a v pátek na permanentky

Petržela: Je to krásný start do soutěže pondělí, 15. 7. 2019 11:31
Petržela: Je to krásný start do soutěže

VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě neděle, 14. 7. 2019 22:08
VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě

Slovácko veze tři body ze Sparty neděle, 14. 7. 2019 21:01
Slovácko veze tři body ze Sparty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace