Šumi: Já jsem vlastně nikdy neodešel

pondělí, 8. 4. 2013 09:26
Šumi: Já jsem vlastně nikdy neodešel
sumi080413.jpg

V období sezón 2002/2004 nastoupil v dresu slováckého klubu k 55 ligovým zápasům, ve kterých zaznamenal 7 branek, aby se o deset let později vrátil zpět na Moravu.

Makedonský reprezentant Veliče Šumulikoski odehrál v sobotu poločas přípravného zápasu za rezervu Slovácka proti druholigovému Znojmu. Dnes by měl nastoupit v Juniorské lize proti Příbrami.

„Od října jsem nehrál soutěžní zápas. Sice trénuji, ale přeci jen hrát a trénovat je rozdíl. S vedením klubu jsem domluvený, že do konce sezony budu trénovat a hrát tady a v létě se uvidí,“ říká jednatřicetiletý záložník, který je připravený vypomoct i prvnímu týmu.

„Pokud trenér bude chtít, abych nastoupil i za první mužstvo, tak jsem připravený dát do toho všechno, abych týmu pomohl. Už jsem s trenérem mluvil a shodli jsme se, že nejprve se musím dostat do optimální fyzické kondice,“ pokračuje Veliče, který se na návrat na Slovácko těšil.

„Já jsem vlastně nikdy neodešel. Mám tady přítelkyni, a i když jsem hrál v zahraničí, tak pokaždé když jsem měl volno, tak jsem se vracel sem. Mám tady hodně kamarádů a byl jsem tady častěji jak v Makedonii. Teď se nám navíc narodil syn, tak i z tohoto důvodu jsem rád, že jsem vlastně u rodiny,“ vysvětluje Šumulikoski, který Slovácko sleduje a za těch deset let se podle něj hodně věcí změnilo.

„Tehdy jsem tady startoval kariéru a v té době se zde vše točilo hlavně kolem prvního mužstva. S mládeží se tehdy pracovat teprve začínalo. Teď je to jiné a hodně odchovanců hraje za Slovácko ligu, což je dobře. Když jsem některé mladé kluky viděl, tak si troufám říct, že to můžou dotáhnout daleko,“ říká Šumulikoski, který výsledky mužstva sledoval i v zahraničí.

„Výsledky jsem samozřejmě sledoval, a když jsem byl tady, tak jsem na fotbal i zašel. Na jaře jsem byl jak na Dukle, tak i na Příbrami a to byly smolné zápasy, ve kterých Slovácku chybělo trochu štěstí. Liga je nyní velmi vyrovnaná a los není jednoduchý, ale míč je kulatý a i když teď bylo pár nevydařených výsledků, tak nikde není psané, že se to nemůže otočit,“ věří makedonský navrátilec, který za sebou má angažmá v Rusku, Turecku, Anglii a naposledy oblékal dres klubu z Číny.

„Nejraději vzpomínám na angažmá v Anglii. Tam je to po všech stránkách úplně o něčem jiném než všude jinde. Hrál jsem tam Championship (2. nejvyšší soutěž) za Ipswich, které mělo tehdy velké ambice v podobě postupu, které se však nepodařilo naplnit. Dokonce jsem tehdy měl nabídku z Fulhamu, ale majitel mě nechtěl pustit. To mě do dnes trochu mrzí, protože se má kariéra mohla vyvíjet ještě malinko jinak,“ dodává Šumulikoski.

Dnes od 16:30 hod. by měl Šumulikoski nastoupit v dresu Slovácké juniorky proti Příbrami. Utkání se odehraje na stadionu v Kunovicích.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
úterý, 18. 6. 2019 19:31
> všechna videa
FANSHOP
Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

Dres originál Nike bílý 2018/2019

Dres originál Nike bílý 2018/2019
900 Kč

Dres replika modrý

Dres replika modrý
490 a 590 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu včera, 12:50
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu

VIDEO: Ohlasy po zápase se Slovanem včera, 08:20
VIDEO: Ohlasy po zápase se Slovanem

Slovácko remizovalo na půdě Slovanu úterý, 18. 6. 2019 18:58
Slovácko remizovalo na půdě Slovanu

Daníček: Dřina, bez které to nejde neděle, 16. 6. 2019 14:27
Daníček: Dřina, bez které to nejde

Slovácko dnes zahájilo letní připravu pátek, 14. 6. 2019 16:59
Slovácko dnes zahájilo letní připravu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace