Šumi: Já jsem vlastně nikdy neodešel

pondělí, 8. 4. 2013 09:26
Šumi: Já jsem vlastně nikdy neodešel
sumi080413.jpg

V období sezón 2002/2004 nastoupil v dresu slováckého klubu k 55 ligovým zápasům, ve kterých zaznamenal 7 branek, aby se o deset let později vrátil zpět na Moravu.

Makedonský reprezentant Veliče Šumulikoski odehrál v sobotu poločas přípravného zápasu za rezervu Slovácka proti druholigovému Znojmu. Dnes by měl nastoupit v Juniorské lize proti Příbrami.

„Od října jsem nehrál soutěžní zápas. Sice trénuji, ale přeci jen hrát a trénovat je rozdíl. S vedením klubu jsem domluvený, že do konce sezony budu trénovat a hrát tady a v létě se uvidí,“ říká jednatřicetiletý záložník, který je připravený vypomoct i prvnímu týmu.

„Pokud trenér bude chtít, abych nastoupil i za první mužstvo, tak jsem připravený dát do toho všechno, abych týmu pomohl. Už jsem s trenérem mluvil a shodli jsme se, že nejprve se musím dostat do optimální fyzické kondice,“ pokračuje Veliče, který se na návrat na Slovácko těšil.

„Já jsem vlastně nikdy neodešel. Mám tady přítelkyni, a i když jsem hrál v zahraničí, tak pokaždé když jsem měl volno, tak jsem se vracel sem. Mám tady hodně kamarádů a byl jsem tady častěji jak v Makedonii. Teď se nám navíc narodil syn, tak i z tohoto důvodu jsem rád, že jsem vlastně u rodiny,“ vysvětluje Šumulikoski, který Slovácko sleduje a za těch deset let se podle něj hodně věcí změnilo.

„Tehdy jsem tady startoval kariéru a v té době se zde vše točilo hlavně kolem prvního mužstva. S mládeží se tehdy pracovat teprve začínalo. Teď je to jiné a hodně odchovanců hraje za Slovácko ligu, což je dobře. Když jsem některé mladé kluky viděl, tak si troufám říct, že to můžou dotáhnout daleko,“ říká Šumulikoski, který výsledky mužstva sledoval i v zahraničí.

„Výsledky jsem samozřejmě sledoval, a když jsem byl tady, tak jsem na fotbal i zašel. Na jaře jsem byl jak na Dukle, tak i na Příbrami a to byly smolné zápasy, ve kterých Slovácku chybělo trochu štěstí. Liga je nyní velmi vyrovnaná a los není jednoduchý, ale míč je kulatý a i když teď bylo pár nevydařených výsledků, tak nikde není psané, že se to nemůže otočit,“ věří makedonský navrátilec, který za sebou má angažmá v Rusku, Turecku, Anglii a naposledy oblékal dres klubu z Číny.

„Nejraději vzpomínám na angažmá v Anglii. Tam je to po všech stránkách úplně o něčem jiném než všude jinde. Hrál jsem tam Championship (2. nejvyšší soutěž) za Ipswich, které mělo tehdy velké ambice v podobě postupu, které se však nepodařilo naplnit. Dokonce jsem tehdy měl nabídku z Fulhamu, ale majitel mě nechtěl pustit. To mě do dnes trochu mrzí, protože se má kariéra mohla vyvíjet ještě malinko jinak,“ dodává Šumulikoski.

Dnes od 16:30 hod. by měl Šumulikoski nastoupit v dresu Slovácké juniorky proti Příbrami. Utkání se odehraje na stadionu v Kunovicích.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
sobota, 16. 3. 2019 19:11
> všechna videa
FANSHOP
Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Tričko polo Nike modré

Tričko polo Nike modré
790 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
360 a 440 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

Batoh Nike černý

Batoh Nike černý
590 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Hráči v repre pauze pracovali na kondici včera, 19:34
Hráči v repre pauze pracovali na kondici

Slovácko Plus: Jan Kalabiška včera, 08:30
Slovácko Plus: Jan Kalabiška

VIDEO: Juniorka se připravuje na nadstavbu čtvrtek, 21. 3. 2019 18:57
VIDEO: Juniorka se připravuje na nadstavbu

Hološko: V kabině je perfektní parta středa, 20. 3. 2019 10:04
Hološko: V kabině je perfektní parta

Ženy Slovácka porazily Hradec Králové 4:1 úterý, 19. 3. 2019 08:48
Ženy Slovácka porazily Hradec Králové 4:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace