Šumi: Já jsem vlastně nikdy neodešel

pondělí, 8. 4. 2013 09:26
Šumi: Já jsem vlastně nikdy neodešel
sumi080413.jpg

V období sezón 2002/2004 nastoupil v dresu slováckého klubu k 55 ligovým zápasům, ve kterých zaznamenal 7 branek, aby se o deset let později vrátil zpět na Moravu.

Makedonský reprezentant Veliče Šumulikoski odehrál v sobotu poločas přípravného zápasu za rezervu Slovácka proti druholigovému Znojmu. Dnes by měl nastoupit v Juniorské lize proti Příbrami.

„Od října jsem nehrál soutěžní zápas. Sice trénuji, ale přeci jen hrát a trénovat je rozdíl. S vedením klubu jsem domluvený, že do konce sezony budu trénovat a hrát tady a v létě se uvidí,“ říká jednatřicetiletý záložník, který je připravený vypomoct i prvnímu týmu.

„Pokud trenér bude chtít, abych nastoupil i za první mužstvo, tak jsem připravený dát do toho všechno, abych týmu pomohl. Už jsem s trenérem mluvil a shodli jsme se, že nejprve se musím dostat do optimální fyzické kondice,“ pokračuje Veliče, který se na návrat na Slovácko těšil.

„Já jsem vlastně nikdy neodešel. Mám tady přítelkyni, a i když jsem hrál v zahraničí, tak pokaždé když jsem měl volno, tak jsem se vracel sem. Mám tady hodně kamarádů a byl jsem tady častěji jak v Makedonii. Teď se nám navíc narodil syn, tak i z tohoto důvodu jsem rád, že jsem vlastně u rodiny,“ vysvětluje Šumulikoski, který Slovácko sleduje a za těch deset let se podle něj hodně věcí změnilo.

„Tehdy jsem tady startoval kariéru a v té době se zde vše točilo hlavně kolem prvního mužstva. S mládeží se tehdy pracovat teprve začínalo. Teď je to jiné a hodně odchovanců hraje za Slovácko ligu, což je dobře. Když jsem některé mladé kluky viděl, tak si troufám říct, že to můžou dotáhnout daleko,“ říká Šumulikoski, který výsledky mužstva sledoval i v zahraničí.

„Výsledky jsem samozřejmě sledoval, a když jsem byl tady, tak jsem na fotbal i zašel. Na jaře jsem byl jak na Dukle, tak i na Příbrami a to byly smolné zápasy, ve kterých Slovácku chybělo trochu štěstí. Liga je nyní velmi vyrovnaná a los není jednoduchý, ale míč je kulatý a i když teď bylo pár nevydařených výsledků, tak nikde není psané, že se to nemůže otočit,“ věří makedonský navrátilec, který za sebou má angažmá v Rusku, Turecku, Anglii a naposledy oblékal dres klubu z Číny.

„Nejraději vzpomínám na angažmá v Anglii. Tam je to po všech stránkách úplně o něčem jiném než všude jinde. Hrál jsem tam Championship (2. nejvyšší soutěž) za Ipswich, které mělo tehdy velké ambice v podobě postupu, které se však nepodařilo naplnit. Dokonce jsem tehdy měl nabídku z Fulhamu, ale majitel mě nechtěl pustit. To mě do dnes trochu mrzí, protože se má kariéra mohla vyvíjet ještě malinko jinak,“ dodává Šumulikoski.

Dnes od 16:30 hod. by měl Šumulikoski nastoupit v dresu Slovácké juniorky proti Příbrami. Utkání se odehraje na stadionu v Kunovicích.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
před 5 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Batoh Nike černý

Batoh Nike černý
790 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub

Mikina Slovácko Jeden kraj - Jeden klub
990 Kč

Magnetka

Magnetka
20 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

Slovácké baňky

Slovácké baňky
75 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Pozvánky do U20 obdrželi tři hráči včera, 12:44
Pozvánky do U20 obdrželi tři hráči

U19: Slovácko veze tři body z Mladé Boleslavi pondělí, 21. 5. 2018 08:59
U19: Slovácko veze tři body z Mladé Boleslavi

Sadílek: Z výsledku jsme zklamaní pondělí, 21. 5. 2018 07:00
Sadílek: Z výsledku jsme zklamaní

Juniorka remizovala s Libercem 2:2 neděle, 20. 5. 2018 14:53
Juniorka remizovala s Libercem 2:2

Slovácko remizovalo se Zlínem 1:1 sobota, 19. 5. 2018 19:34
Slovácko remizovalo se Zlínem 1:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace