Svatopluk Habanec po zápase v Boleslavi

středa, 3. 4. 2013 13:43
Svatopluk Habanec po zápase v Boleslavi
habanec030413.jpg

Slovácko se během pěti dnů dvakrát utkalo s Mladou Boleslaví. V pátečním ligovém zápase tým podlehl svému soupeři 0:2, v úterním utkání nakonec Boleslav zvítězila 3:1, když se o výhře rozhodlo v samotném závěru.

Trenéra Svatopluka Habance dvě inkasované branky v posledních minutách zápasů mrzí jak kvůli odvetnému zápasu, tak kvůli degradaci výkonu samotného.

„Chtěli jsme samozřejmě v Mladé Boleslavi jednak uhrát co možná nejlepší výsledek do domácí odvety a zároveň si po dvou prohraných zápasech trochu zlepšit sebevědomí. Utkání jsme neodehráli špatně, ale domácí nás nakonec udolali dlouhými nakopávanými balóny, a když už jsme si mysleli, že se nám podaří odcestovat s dobrým výsledkem, tak domácí dvakrát udeřili. Výsledek tak neodpovídá průběhu zápasu a našemu výkonu na hřišti,“ vrací se zpět k zápasu trenér Slovácka, který oproti pátečnímu zápasu udělal několik změn v sestavě.

„Několik změn jsme udělali a byl jsem hlavně rád, že Lukáš Kubáň a Michal Kordula nastoupili po dlouhé době, a to co jsme od nich očekávali, splnili po dobu devadesáti minut,“ pokračuje Habanec, který byl již v prvním poločase vykázán na tribunu za kritiku rozhodčího, který měl v zápase hned několik sporných momentů. Hodnotit výkon sudího však trenér Slovácka nechce.

„Od hodnocení rozhodčích je delegát a doufám, že utkání viděl a zhodnotí ho podle svého nejlepšího svědomí. Co se týče mého vykázání, tak jsem se ptal čtvrtého rozhodčího, proč na čtyřicet metrů radí přes mikrofon hlavnímu sudímu, aby odpískal faul (v ten moment by se jednalo o pokutový kop – poznámka redakce), když hlavní sudí byl od inkriminovaného místa vzdálený pět metrů, vše krásně viděl a sám jasně signalizoval, že o faul nešlo. Pak jsem si ulevil slovy, které nebyly mířeny na nikoho z aktérů a už vůbec ne na čtvrtého, nebo hlavního sudího. Tak je to nakonec popsáno i v zápise. Čtvrtý rozhodčí si to však špatně vyložil a na jeho popud mě hlavní sudí vykázal na tribunu,“ vysvětluje Habanec, který se v zápase nemohl spolehnout na nejlepšího střelce týmu Libora Doška, který před zápasem onemocněl.

„Před zápasem ho přepadla nějaká viróza, a tak jsme usoudili ,že ho nevezmeme ani na lavičku. Dostal nějaká antibiotika, tak uvidíme, jestli se to do pátku zlepší. Podobné to bylo i u Martina Kuncla, který sice do zápasu nastoupil, ale rovněž dostal volno. Ostatní hráči jsou v pořádku,“ vysvětluje slovácký lodivod, kterého nyní čeká zápas v Jablonci.

„Víme, že zápasy, které nás nyní provázejí, nejsou jednoduché, a každý získaný bod pro nás bude úspěch. To samé platí o zápase v Jablonci. Budu neskromný, ale chtěli bychom konečně přerušit tu třítýdenní pochmurnou náladu, a proto je mým přáním přivést z Jablonce alespoň bod,“ přeje si Habanec, který i přes odchod Lafaty považuje Jablonce za velmi silné mužstvo.

„Určitě bez Lafaty je to mužstvo v koncovce oslabené. Přeci jen David Lafata je nejlepším střelcem soutěže. Na druhou stranu dali tři branky v Příbrami, kde si však nechali zápas utéct a nakonec remizovali. Nicméně je to tým, který má spoustu osobností. Ať je to Piták, Beneš, Loučka nebo Třešňák. Tito hráči mají kvalitu, a proto vzhledem k síle soupeře by bylo příliš odvážné prohlásit, že jedeme do Jablonce vyhrát, ale jak jsem říkal, chtěli bychom bod,“ dodal Habanec.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
sobota, 19. 8. 2017 21:18
> všechna videa
FANSHOP
Podsedák

Podsedák
330 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Peněženka

Peněženka
490 Kč

Zapalovač piezo-plnitelný

Zapalovač piezo-plnitelný
20 Kč

Zimní čepice se znakem

Zimní čepice se znakem
350 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Ve středu a v pátek předprodej na Olomouc před 5 hodinami
Ve středu a v pátek předprodej na Olomouc

Rozhovor s Patrikem Hellebrandem včera, 18:00
Rozhovor s Patrikem Hellebrandem

U16 a U18: Slovácko s Frýdkem-Místkem nezaváhalo pondělí, 21. 8. 2017 15:28
U16 a U18: Slovácko s Frýdkem-Místkem nezaváhalo

U16 a U18: Slovácko s Opavou úspěšné napůl pondělí, 21. 8. 2017 15:00
U16 a U18: Slovácko s Opavou úspěšné napůl

U17 porazila Bohemku po penaltách pondělí, 21. 8. 2017 14:22
U17 porazila Bohemku po penaltách

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace