Svatopluk Habanec po zápase v Boleslavi

středa, 3. 4. 2013 13:43
Svatopluk Habanec po zápase v Boleslavi
habanec030413.jpg

Slovácko se během pěti dnů dvakrát utkalo s Mladou Boleslaví. V pátečním ligovém zápase tým podlehl svému soupeři 0:2, v úterním utkání nakonec Boleslav zvítězila 3:1, když se o výhře rozhodlo v samotném závěru.

Trenéra Svatopluka Habance dvě inkasované branky v posledních minutách zápasů mrzí jak kvůli odvetnému zápasu, tak kvůli degradaci výkonu samotného.

„Chtěli jsme samozřejmě v Mladé Boleslavi jednak uhrát co možná nejlepší výsledek do domácí odvety a zároveň si po dvou prohraných zápasech trochu zlepšit sebevědomí. Utkání jsme neodehráli špatně, ale domácí nás nakonec udolali dlouhými nakopávanými balóny, a když už jsme si mysleli, že se nám podaří odcestovat s dobrým výsledkem, tak domácí dvakrát udeřili. Výsledek tak neodpovídá průběhu zápasu a našemu výkonu na hřišti,“ vrací se zpět k zápasu trenér Slovácka, který oproti pátečnímu zápasu udělal několik změn v sestavě.

„Několik změn jsme udělali a byl jsem hlavně rád, že Lukáš Kubáň a Michal Kordula nastoupili po dlouhé době, a to co jsme od nich očekávali, splnili po dobu devadesáti minut,“ pokračuje Habanec, který byl již v prvním poločase vykázán na tribunu za kritiku rozhodčího, který měl v zápase hned několik sporných momentů. Hodnotit výkon sudího však trenér Slovácka nechce.

„Od hodnocení rozhodčích je delegát a doufám, že utkání viděl a zhodnotí ho podle svého nejlepšího svědomí. Co se týče mého vykázání, tak jsem se ptal čtvrtého rozhodčího, proč na čtyřicet metrů radí přes mikrofon hlavnímu sudímu, aby odpískal faul (v ten moment by se jednalo o pokutový kop – poznámka redakce), když hlavní sudí byl od inkriminovaného místa vzdálený pět metrů, vše krásně viděl a sám jasně signalizoval, že o faul nešlo. Pak jsem si ulevil slovy, které nebyly mířeny na nikoho z aktérů a už vůbec ne na čtvrtého, nebo hlavního sudího. Tak je to nakonec popsáno i v zápise. Čtvrtý rozhodčí si to však špatně vyložil a na jeho popud mě hlavní sudí vykázal na tribunu,“ vysvětluje Habanec, který se v zápase nemohl spolehnout na nejlepšího střelce týmu Libora Doška, který před zápasem onemocněl.

„Před zápasem ho přepadla nějaká viróza, a tak jsme usoudili ,že ho nevezmeme ani na lavičku. Dostal nějaká antibiotika, tak uvidíme, jestli se to do pátku zlepší. Podobné to bylo i u Martina Kuncla, který sice do zápasu nastoupil, ale rovněž dostal volno. Ostatní hráči jsou v pořádku,“ vysvětluje slovácký lodivod, kterého nyní čeká zápas v Jablonci.

„Víme, že zápasy, které nás nyní provázejí, nejsou jednoduché, a každý získaný bod pro nás bude úspěch. To samé platí o zápase v Jablonci. Budu neskromný, ale chtěli bychom konečně přerušit tu třítýdenní pochmurnou náladu, a proto je mým přáním přivést z Jablonce alespoň bod,“ přeje si Habanec, který i přes odchod Lafaty považuje Jablonce za velmi silné mužstvo.

„Určitě bez Lafaty je to mužstvo v koncovce oslabené. Přeci jen David Lafata je nejlepším střelcem soutěže. Na druhou stranu dali tři branky v Příbrami, kde si však nechali zápas utéct a nakonec remizovali. Nicméně je to tým, který má spoustu osobností. Ať je to Piták, Beneš, Loučka nebo Třešňák. Tito hráči mají kvalitu, a proto vzhledem k síle soupeře by bylo příliš odvážné prohlásit, že jedeme do Jablonce vyhrát, ale jak jsem říkal, chtěli bychom bod,“ dodal Habanec.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 05:44
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika folklórní

Dres replika folklórní
890 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

Hrnek Slovácko vánoční edice

Hrnek Slovácko vánoční edice
190 Kč

Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

Magnetka

Magnetka
20 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Oslavy a ohlasy po Karviné včera, 15:21
VIDEO: Oslavy a ohlasy po Karviné

Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát sobota, 16. 2. 2019 22:48
Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát

VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou sobota, 16. 2. 2019 18:33
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou

Slovácko s přehledem porazilo Karvinou sobota, 16. 2. 2019 17:23
Slovácko s přehledem porazilo Karvinou

Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou sobota, 16. 2. 2019 11:53
Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace