Svědík: Připravujeme se, jako by se hrálo

čtvrtek, 29.10.2020 08:00
Svědík: Připravujeme se, jako by se hrálo
svedik301020.JPG

I když na Česko dolehl lockdown a byly zastaveny i profesionální soutěže, tak A-tým Slovácka stále trénuje tak, aby byli hráči kdykoliv připraveni nastoupit do ligového zápasu. „Připravujeme se celý týden, jako bychom o víkendu hráli zápas,“ říká trenér Martin Svědík.

„Vzhledem k nějakým pravidlům a vzhledem k tomu, že může trénovat celé mužstvo, tak se snažíme připravovat celý tým. Mikrocyklus probíhá stejně, jako kdybychom hráli o víkendu zápas. Pokud koncem týdne nepřijde informace, že liga opět startuje, tak je pro nás vrcholem týdne modelové utkání – zápas mezi sebou,“ přibližuje Svědík, který je přesvědčen, že profesionální fotbal je ze všech profesí nejméně rizikový.

„Tady si myslím, že je hodně důležité naše testování. Pakliže byl nějaký případ, tak se to okamžitě podchytilo. V sezoně jsme byli testováni každý týden a někdy test proběhl třeba dvakrát nebo i třikrát. Proto jsem v tom začátku moc nepochopil, proč jsme dostali zákaz a nemohli jsme hrát dál, i když bez diváků. Myslím si, že nikdo nebyl pod takovým zdravotním dohledem jako ligové týmy. Jinak mají hráči ve svém volnu nějaké doporučení, ale může nastat situace, že se někdo nakazí. Pokud bude celý tým zodpovědný, také díky testováni, tak věřím, že to v mužstvu nepropukne ve velkém. My jsme měli jeden případ, to už je delší dobu. Musím zaklepat, že se nám nákaza v ligovém týmu zatím vyhýbá,“ pokračuje trenér Slovácka, který však nemoc nepodceňuje.

„Je spousta nakažených lidí, ti mají jiné starosti. Na druhou stranu si myslím, že velkou roli u lidí hraje také psychika. Ten sport by lidem, kteří jsou doma zavření, mohl dát jiné parametry. Lidi by chvilku mohli myslet na něco jiného. Sport by tomu mohl pomoct. Také vím, že situace je vážná. Tu nemoc vůbec nepodceňuji - nic nepodceňuji,“ říká a domnívá se, že jakmile to bude možné, tak se liga rozjede a nebude čas ani na případné přípravné zápasy.

„Je to složité, aktuálně jsme bez zápasů. Hrají jenom pohároví zástupci, i pro ně ta situace není jednoduchá. Podle mě nebude ani čas na přípravný zápas. Tím, že budou scházet termíny, tak se bude muset jet zostra. V podmínkách co máme, se musíme připravit. Nic jiného se s tím nedá dělat,“ krčí rameny trenér ligového mužstva, který výhody pauzy nehledá ani v případném zotavení zraněných.

„Nechci v tom vidět pomoc nebo nějaké plus. Byl bych raději, abychom hráli. Tomič ještě pořád trénuje individuálně. Začal za béčko, pak si přivodil svalové zranění, jeho léčení se trošku protáhlo. Nechceme na něho spěchat, potřebujeme, aby se uzdravil. Jurečka už trénuje s týmem. Uzdravuji se nám hráči, kteří mají lehčí zranění. Nemáme nic, co by bylo na delší dobu. Snad kromě Divíška, u kterého se potvrdil další problém se svalem,“ dodává Svědík. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 23:31
> všechna videa
FANSHOP
Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
360 a 440 Kč

Povlečení Slovácko

Povlečení Slovácko
1150 Kč

Dres replika NIKE bílý

Dres replika NIKE bílý
490 a 590 Kč

Tričko grafitti bílé

Tričko grafitti bílé
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko zvítězilo nad Brnem včera, 16:45
Slovácko zvítězilo nad Brnem

Statistiky a zajímavosti zápasů s Brnem včera, 08:45
Statistiky a zajímavosti zápasů s Brnem

Jan Kliment: Brnu máme co vracet úterý, 20.04.2021 09:30
Jan Kliment: Brnu máme co vracet

VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě neděle, 18.04.2021 22:16
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě

Slovácko podlehlo Spartě 0:1 neděle, 18.04.2021 20:28
Slovácko podlehlo Spartě 0:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace