Svědík: Připravujeme se, jako by se hrálo

čtvrtek, 29.10.2020 08:00
Svědík: Připravujeme se, jako by se hrálo
svedik301020.JPG

I když na Česko dolehl lockdown a byly zastaveny i profesionální soutěže, tak A-tým Slovácka stále trénuje tak, aby byli hráči kdykoliv připraveni nastoupit do ligového zápasu. „Připravujeme se celý týden, jako bychom o víkendu hráli zápas,“ říká trenér Martin Svědík.

„Vzhledem k nějakým pravidlům a vzhledem k tomu, že může trénovat celé mužstvo, tak se snažíme připravovat celý tým. Mikrocyklus probíhá stejně, jako kdybychom hráli o víkendu zápas. Pokud koncem týdne nepřijde informace, že liga opět startuje, tak je pro nás vrcholem týdne modelové utkání – zápas mezi sebou,“ přibližuje Svědík, který je přesvědčen, že profesionální fotbal je ze všech profesí nejméně rizikový.

„Tady si myslím, že je hodně důležité naše testování. Pakliže byl nějaký případ, tak se to okamžitě podchytilo. V sezoně jsme byli testováni každý týden a někdy test proběhl třeba dvakrát nebo i třikrát. Proto jsem v tom začátku moc nepochopil, proč jsme dostali zákaz a nemohli jsme hrát dál, i když bez diváků. Myslím si, že nikdo nebyl pod takovým zdravotním dohledem jako ligové týmy. Jinak mají hráči ve svém volnu nějaké doporučení, ale může nastat situace, že se někdo nakazí. Pokud bude celý tým zodpovědný, také díky testováni, tak věřím, že to v mužstvu nepropukne ve velkém. My jsme měli jeden případ, to už je delší dobu. Musím zaklepat, že se nám nákaza v ligovém týmu zatím vyhýbá,“ pokračuje trenér Slovácka, který však nemoc nepodceňuje.

„Je spousta nakažených lidí, ti mají jiné starosti. Na druhou stranu si myslím, že velkou roli u lidí hraje také psychika. Ten sport by lidem, kteří jsou doma zavření, mohl dát jiné parametry. Lidi by chvilku mohli myslet na něco jiného. Sport by tomu mohl pomoct. Také vím, že situace je vážná. Tu nemoc vůbec nepodceňuji - nic nepodceňuji,“ říká a domnívá se, že jakmile to bude možné, tak se liga rozjede a nebude čas ani na případné přípravné zápasy.

„Je to složité, aktuálně jsme bez zápasů. Hrají jenom pohároví zástupci, i pro ně ta situace není jednoduchá. Podle mě nebude ani čas na přípravný zápas. Tím, že budou scházet termíny, tak se bude muset jet zostra. V podmínkách co máme, se musíme připravit. Nic jiného se s tím nedá dělat,“ krčí rameny trenér ligového mužstva, který výhody pauzy nehledá ani v případném zotavení zraněných.

„Nechci v tom vidět pomoc nebo nějaké plus. Byl bych raději, abychom hráli. Tomič ještě pořád trénuje individuálně. Začal za béčko, pak si přivodil svalové zranění, jeho léčení se trošku protáhlo. Nechceme na něho spěchat, potřebujeme, aby se uzdravil. Jurečka už trénuje s týmem. Uzdravuji se nám hráči, kteří mají lehčí zranění. Nemáme nic, co by bylo na delší dobu. Snad kromě Divíška, u kterého se potvrdil další problém se svalem,“ dodává Svědík. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 21:02
> všechna videa
FANSHOP
Baby triko Slovácko růžové

Baby triko Slovácko růžové
350 Kč

Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Baby čepička Slovácko modrá

Baby čepička Slovácko modrá
290 Kč

Čelenka Slovácko

Čelenka Slovácko
99 Kč

Otvírák na přívěsku

Otvírák na přívěsku
49 Kč

Tričko grafitti tmavě modré

Tričko grafitti tmavě modré
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko veze tři body z Liberce před 11 minutami
Slovácko veze tři body z Liberce

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem před 8 hodinami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

Ženy porazily Austrii Vídeň před 8 hodinami
Ženy porazily Austrii Vídeň

Daníček: První ligová kola bývají ošemetná včera, 17:22
Daníček: První ligová kola bývají ošemetná

Informace k prodeji vstupenek na UECL pátek, 23.07.2021 16:00
Informace k prodeji vstupenek na UECL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace