Svědík: Připravujeme se, jako by se hrálo

čtvrtek, 29.10.2020 08:00
Svědík: Připravujeme se, jako by se hrálo
svedik301020.JPG

I když na Česko dolehl lockdown a byly zastaveny i profesionální soutěže, tak A-tým Slovácka stále trénuje tak, aby byli hráči kdykoliv připraveni nastoupit do ligového zápasu. „Připravujeme se celý týden, jako bychom o víkendu hráli zápas,“ říká trenér Martin Svědík.

„Vzhledem k nějakým pravidlům a vzhledem k tomu, že může trénovat celé mužstvo, tak se snažíme připravovat celý tým. Mikrocyklus probíhá stejně, jako kdybychom hráli o víkendu zápas. Pokud koncem týdne nepřijde informace, že liga opět startuje, tak je pro nás vrcholem týdne modelové utkání – zápas mezi sebou,“ přibližuje Svědík, který je přesvědčen, že profesionální fotbal je ze všech profesí nejméně rizikový.

„Tady si myslím, že je hodně důležité naše testování. Pakliže byl nějaký případ, tak se to okamžitě podchytilo. V sezoně jsme byli testováni každý týden a někdy test proběhl třeba dvakrát nebo i třikrát. Proto jsem v tom začátku moc nepochopil, proč jsme dostali zákaz a nemohli jsme hrát dál, i když bez diváků. Myslím si, že nikdo nebyl pod takovým zdravotním dohledem jako ligové týmy. Jinak mají hráči ve svém volnu nějaké doporučení, ale může nastat situace, že se někdo nakazí. Pokud bude celý tým zodpovědný, také díky testováni, tak věřím, že to v mužstvu nepropukne ve velkém. My jsme měli jeden případ, to už je delší dobu. Musím zaklepat, že se nám nákaza v ligovém týmu zatím vyhýbá,“ pokračuje trenér Slovácka, který však nemoc nepodceňuje.

„Je spousta nakažených lidí, ti mají jiné starosti. Na druhou stranu si myslím, že velkou roli u lidí hraje také psychika. Ten sport by lidem, kteří jsou doma zavření, mohl dát jiné parametry. Lidi by chvilku mohli myslet na něco jiného. Sport by tomu mohl pomoct. Také vím, že situace je vážná. Tu nemoc vůbec nepodceňuji - nic nepodceňuji,“ říká a domnívá se, že jakmile to bude možné, tak se liga rozjede a nebude čas ani na případné přípravné zápasy.

„Je to složité, aktuálně jsme bez zápasů. Hrají jenom pohároví zástupci, i pro ně ta situace není jednoduchá. Podle mě nebude ani čas na přípravný zápas. Tím, že budou scházet termíny, tak se bude muset jet zostra. V podmínkách co máme, se musíme připravit. Nic jiného se s tím nedá dělat,“ krčí rameny trenér ligového mužstva, který výhody pauzy nehledá ani v případném zotavení zraněných.

„Nechci v tom vidět pomoc nebo nějaké plus. Byl bych raději, abychom hráli. Tomič ještě pořád trénuje individuálně. Začal za béčko, pak si přivodil svalové zranění, jeho léčení se trošku protáhlo. Nechceme na něho spěchat, potřebujeme, aby se uzdravil. Jurečka už trénuje s týmem. Uzdravuji se nám hráči, kteří mají lehčí zranění. Nemáme nic, co by bylo na delší dobu. Snad kromě Divíška, u kterého se potvrdil další problém se svalem,“ dodává Svědík. 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 14 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Dres replika Puma White

Dres replika Puma White
790 a 990 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Podtácek Slovácko

Podtácek Slovácko
99 Kč

Dres replika NIKE bílý

Dres replika NIKE bílý
490 a 590 Kč

Aroma do auta

Aroma do auta
69 Kč

Tričko grafitti bílé

Tričko grafitti bílé
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Marek Havlík po zápase s Opavou před 12 hodinami
VIDEO: Marek Havlík po zápase s Opavou

VIDEO: Tiskovka po zápase s Opavou včera, 19:43
VIDEO: Tiskovka po zápase s Opavou

Slovácko doma porazilo Opavu včera, 17:48
Slovácko doma porazilo Opavu

VIDEO: Václav Jurečka před Opavou pátek, 27.11.2020 07:47
VIDEO: Václav Jurečka před Opavou

Patrik Šimko nejen k Opavě a covidu středa, 25.11.2020 20:24
Patrik Šimko nejen k Opavě a covidu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace