Svědík: Utkání je odměna za pracovitost

středa, 04.11.2020 18:34
Svědík: Utkání je odměna za pracovitost
svedik031020.jpg

Pokud vše dobře dopadne a Ministerstvo zdravotnictví udělí profesionálnímu fotbalu výjimku, tak již v sobotu odehraje Slovácko utkání 7. ligového kola se Sigmou Olomouc. Utkání, které by se muselo odehrát bez diváků má plánovaný výkop v 16:00 hod.

„Restart ligy je samozřejmě dobrá zpráva. Všichni jsme na to čekali, a i když se bude hrát bez diváků a za přísných podmínek, tak je to pro nás pozitivní zpráva,“ říká trenér Slovácka Martin Svědík. 

Slovácko v posledním měsíci pouze trénovalo a hráči i trenéři vyhlíželi s nadějí restart ligové soutěže. Tým se připravoval celou dobu tak, jako by se o víkendu mělo hrát. 

„Je to samozřejmě otázka motivace. Za tou prací musíte vidět nějaký vrchol týdne a odměnu za tu pracovitost, a to je přesně to víkendové utkání, takže jsme všichni byli plní očekávání, kdy se soutěž začne,“ vysvětluje Svědík.

V Moravském derby přijede na Slovácko hanácká Sigma. Utkání, které by mělo za normálních okolností solidní kulisu, tak čekají prázdné tribuny.

„Výhoda domácího prostředí díky diváckému omezení není tak výrazná, ale minimálně je výhoda v tom, že nemusíme nikam cestovat a hrajeme v prostředí, na které jsme zvyklí. Samozřejmě se nemusíme bavit o tom, že ta divácká kulisa prostě chybí. Víme, že plný stadion dokáže hráče vybičkovat k lepším výkonům až na hranici možností. Je to náš dvanáctý hráč, takže toto nám bude určitě chybět,“ mrzí trenéra Slovácka, podle kterého bude v prvních zápasech znatelná chybějící herní praxe.

„Kondice z hlediska fyziologie a nějakých dat je v pořádku. Máme nastavený tréninkový proces tak, abychom byli připravení, ale všichni víme, že herní praxe týmu prostě chybí, a i když to bude u všech stejné, tak na prvních zápasech se to projeví,“ vysvětluje a prozrazuje, že nad některými hráči přeci jen visí otazník.

„Máme tam několik šrámů. Určitě nebude Josef Divíšek, který se léčí dlouhodoběji se svalovým zraněním. Máme tam pak několik drobnějších zranění, ale ve čtvrtek nás čekají testy na COVID, tak doufejme, že budeme všichni v pořádku,“ přeje si Martin Svědík, který zároveň doufá, že se brzy dohraje i odložené utkání s Příbramí.

„Pokud se vše rozběhne, tak bychom chtěli v reprezentační přestávce dohrát i odložené utkání s Příbramí. I to by nás mohlo dostat rychleji do herní praxe, která nyní chybí,“ dodává.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 08:56
> všechna videa
FANSHOP
Tepláková souprava 2019

Tepláková souprava 2019
990 a 1090 Kč

Dárkový poukaz

Dárkový poukaz
200 Kč

Sklenice na víno sada 6 ks

Sklenice na víno sada 6 ks
700 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

Tričko Slovácko Navy

Tričko Slovácko Navy
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Marek Havlík po zápase s Opavou včera, 11:14
VIDEO: Marek Havlík po zápase s Opavou

VIDEO: Tiskovka po zápase s Opavou sobota, 28.11.2020 19:43
VIDEO: Tiskovka po zápase s Opavou

Slovácko doma porazilo Opavu sobota, 28.11.2020 17:48
Slovácko doma porazilo Opavu

VIDEO: Václav Jurečka před Opavou pátek, 27.11.2020 07:47
VIDEO: Václav Jurečka před Opavou

Patrik Šimko nejen k Opavě a covidu středa, 25.11.2020 20:24
Patrik Šimko nejen k Opavě a covidu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace