Svědík: Utkání je odměna za pracovitost

středa, 04.11.2020 18:34
Svědík: Utkání je odměna za pracovitost
svedik031020.jpg

Pokud vše dobře dopadne a Ministerstvo zdravotnictví udělí profesionálnímu fotbalu výjimku, tak již v sobotu odehraje Slovácko utkání 7. ligového kola se Sigmou Olomouc. Utkání, které by se muselo odehrát bez diváků má plánovaný výkop v 16:00 hod.

„Restart ligy je samozřejmě dobrá zpráva. Všichni jsme na to čekali, a i když se bude hrát bez diváků a za přísných podmínek, tak je to pro nás pozitivní zpráva,“ říká trenér Slovácka Martin Svědík. 

Slovácko v posledním měsíci pouze trénovalo a hráči i trenéři vyhlíželi s nadějí restart ligové soutěže. Tým se připravoval celou dobu tak, jako by se o víkendu mělo hrát. 

„Je to samozřejmě otázka motivace. Za tou prací musíte vidět nějaký vrchol týdne a odměnu za tu pracovitost, a to je přesně to víkendové utkání, takže jsme všichni byli plní očekávání, kdy se soutěž začne,“ vysvětluje Svědík.

V Moravském derby přijede na Slovácko hanácká Sigma. Utkání, které by mělo za normálních okolností solidní kulisu, tak čekají prázdné tribuny.

„Výhoda domácího prostředí díky diváckému omezení není tak výrazná, ale minimálně je výhoda v tom, že nemusíme nikam cestovat a hrajeme v prostředí, na které jsme zvyklí. Samozřejmě se nemusíme bavit o tom, že ta divácká kulisa prostě chybí. Víme, že plný stadion dokáže hráče vybičkovat k lepším výkonům až na hranici možností. Je to náš dvanáctý hráč, takže toto nám bude určitě chybět,“ mrzí trenéra Slovácka, podle kterého bude v prvních zápasech znatelná chybějící herní praxe.

„Kondice z hlediska fyziologie a nějakých dat je v pořádku. Máme nastavený tréninkový proces tak, abychom byli připravení, ale všichni víme, že herní praxe týmu prostě chybí, a i když to bude u všech stejné, tak na prvních zápasech se to projeví,“ vysvětluje a prozrazuje, že nad některými hráči přeci jen visí otazník.

„Máme tam několik šrámů. Určitě nebude Josef Divíšek, který se léčí dlouhodoběji se svalovým zraněním. Máme tam pak několik drobnějších zranění, ale ve čtvrtek nás čekají testy na COVID, tak doufejme, že budeme všichni v pořádku,“ přeje si Martin Svědík, který zároveň doufá, že se brzy dohraje i odložené utkání s Příbramí.

„Pokud se vše rozběhne, tak bychom chtěli v reprezentační přestávce dohrát i odložené utkání s Příbramí. I to by nás mohlo dostat rychleji do herní praxe, která nyní chybí,“ dodává.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před hodinou
> všechna videa
FANSHOP
Tepláková souprava 2019

Tepláková souprava 2019
990 a 1090 Kč

Hrnek Slovácko logo pruhy

Hrnek Slovácko logo pruhy
190 Kč

Magnetka Slovácko

Magnetka Slovácko
49 Kč

Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici před 3 hodinami
Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici

Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky včera, 10:04
Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky

Semkli jsme se a ukázali sílu mužstva pondělí, 22.02.2021 07:00
Semkli jsme se a ukázali sílu mužstva

VIDEO: Tiskovka po zápase v Příbrami sobota, 20.02.2021 17:23
VIDEO: Tiskovka po zápase v Příbrami

Slovácko vyhrálo v Příbrami 4:1 sobota, 20.02.2021 16:09
Slovácko vyhrálo v Příbrami 4:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace