Tisková konference před začátkem jara

úterý, 18. 2. 2014 16:17
Tisková konference před začátkem jara
tiskovka180214.jpg

Udržet se v lepší polovině tabulky, zlepšit herní pojetí i výsledky před domácím publikem, takové jsou cíle Slovácka před startem jarní části Gambrinus ligy.

I když v zimní přestávce doznal kádr pouze minimálních změn, tak by to dle slov ředitele klubu Vladimíra Krejčího, měla být výhoda. „Se sportovním vedením jsme se dohodli, že budeme pokračovat v určité stabilizaci jak kádru, tak i herního projevu a systému, který od začátku nové sezony praktikujeme. Z toho vyplynulo, že těch změn v kádru nebylo příliš,“ vysvětluje Krejčí.

„Máme pocit, že je v týmu dostatek kvalitních hráčů, kteří mají potenciál svého rozvoje ještě před sebou. Proto jsme se rozhodli, že žádné dramatické změny nebudeme realizovat a jsme přesvědčeni, že to bude přínosem jak pro kvalitu předváděné hry, tak i pro výsledky,“ pokračuje Vladimír Krejčí, který by rád viděl Slovácko v první polovině tabulky.

„Cíl vyplývá ze stávajícího stavu. To znamená, že bychom rádi skončili v první polovině ligové tabulky, což momentálně potvrzujeme svým osmým místem, které bychom rádi udrželi, a pokud by se nám ho podařilo vylepšit, tak by to bylo jenom do plusu,“ přeje si ředitel slováckého klubu, který věří, že se Slovácku podaří zatraktivnit herní pojetí.

„Dalším cílem je zvýšit maximálně atraktivitu hry na domácím hřišti a tuto atraktivitu potvrdit i výsledky. Cítíme, že v tomto jsou mezery pro celkově lepší výsledek. Hrajeme především pro diváky a chceme, aby to lidi bavilo. Takovým mým veřejným přáním je, aby diváci k fotbalu přistupovali tak, že je to zábava, a aby se na stadion chodili bavit. Já jsem přesvědčený, že hráči jim za to budou odvádět kvalitní výkony,“ dodává Krejčí.

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec se při tiskové konferenci vrátil k zimní přípravě, která dle jeho slov proběhla tak, jak měla.

„Příprava měla tři bloky. Tím prvním byla příprava v domácích podmínkách, kde jsme odehráli i některá utkání, ale hlavně jsme měli větší objemy v trénincích a v této fázi se připravoval širší kádr mužstva včetně hráčů z juniorské kategorie, kteří mají směr k A-mužstvu,“ říká Habanec.

„Druhý blok byl v Turecku, kam jsme jeli za lepším terénem v duchu, že ubereme od objemu a budeme se věnovat technicko-taktickým záležitostem spojených se třemi utkáními, která jsme tam sehráli s kvalitními soupeři,“ vrací se Habanec zpět k soustředění v Turecku.

„Třetí, závěrečný blok, jsme absolvovali opět v domácích podmínkách a nesl se v duchu přípravy na premiéru s Jabloncem. Odehráli jsme generálku s Českými Budějovicemi, a i když toto utkání nepatřilo k těm povedenějším, tak nemá cenu z toho dělat úplný závěr, protože jsem viděl několik generálek, které byly obdobné,“ dodává k přípravě Habanec, který si je vědom, že až liga skutečně ukáže, jak na tom jeho svěřenci jsou.

„Všechny ty fráze, že jsme dobře připravení, jsou řekl bych nucené, protože jsme prakticky všichni spokojení, ale až první zápas ukáže, jak jsme na soutěž připravení. Z posledních osmi nebo desíti půlroků se snad povedly dva zápasy, které se vyhrály a já bych byl rád, kdybychom tuto bilanci úspěšně rozšířili a mohli už tím prvním zápasem ukázat ten směr, že nehrajeme o záchranu,“ přeje si trenér Slovácka, který se v závěru vrátil ke změnám v kádru.

„Jak již zaznělo, tak jsme chtěli tým především stabilizovat. Posilou se stal Jaroslav Diviš, který splňuje naše požadavky na rychlostní typ hráče, který má za sebou nějakou historii ve slovenské lize. Očekávám však od něj ještě přeřazení jednoho rychlostního stupně, co se týče výkonnosti. Na druhou stranu Jarda se tady s tím naším systémem srovnává a pevně věřím, že to, co předvedl v některých zápasech přípravy, jako například v zápase s ruskou Volhou, tak bude předvádět i v lize, protože tak si asi představujeme jeho herní pojetí, které nám bude ku prospěchu.“ dodává Svatopluk Habanec.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 05:44
> všechna videa
FANSHOP
Osuška plážová

Osuška plážová
595 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Kšiltovka Nike bílá

Kšiltovka Nike bílá
390 Kč

Trenýrky Nike světle modré

Trenýrky Nike světle modré
700 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Oslavy a ohlasy po Karviné včera, 15:21
VIDEO: Oslavy a ohlasy po Karviné

Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát sobota, 16. 2. 2019 22:48
Daníček: Všichni musí vědět, co mají hrát

VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou sobota, 16. 2. 2019 18:33
VIDEO: Tiskovka po zápase s Karvinou

Slovácko s přehledem porazilo Karvinou sobota, 16. 2. 2019 17:23
Slovácko s přehledem porazilo Karvinou

Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou sobota, 16. 2. 2019 11:53
Statistiky a zajímavosti zápasů s Karvinou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace