Tisková konference před začátkem jara

úterý, 18.02.2014 16:17
Tisková konference před začátkem jara
tiskovka180214.jpg

Udržet se v lepší polovině tabulky, zlepšit herní pojetí i výsledky před domácím publikem, takové jsou cíle Slovácka před startem jarní části Gambrinus ligy.

I když v zimní přestávce doznal kádr pouze minimálních změn, tak by to dle slov ředitele klubu Vladimíra Krejčího, měla být výhoda. „Se sportovním vedením jsme se dohodli, že budeme pokračovat v určité stabilizaci jak kádru, tak i herního projevu a systému, který od začátku nové sezony praktikujeme. Z toho vyplynulo, že těch změn v kádru nebylo příliš,“ vysvětluje Krejčí.

„Máme pocit, že je v týmu dostatek kvalitních hráčů, kteří mají potenciál svého rozvoje ještě před sebou. Proto jsme se rozhodli, že žádné dramatické změny nebudeme realizovat a jsme přesvědčeni, že to bude přínosem jak pro kvalitu předváděné hry, tak i pro výsledky,“ pokračuje Vladimír Krejčí, který by rád viděl Slovácko v první polovině tabulky.

„Cíl vyplývá ze stávajícího stavu. To znamená, že bychom rádi skončili v první polovině ligové tabulky, což momentálně potvrzujeme svým osmým místem, které bychom rádi udrželi, a pokud by se nám ho podařilo vylepšit, tak by to bylo jenom do plusu,“ přeje si ředitel slováckého klubu, který věří, že se Slovácku podaří zatraktivnit herní pojetí.

„Dalším cílem je zvýšit maximálně atraktivitu hry na domácím hřišti a tuto atraktivitu potvrdit i výsledky. Cítíme, že v tomto jsou mezery pro celkově lepší výsledek. Hrajeme především pro diváky a chceme, aby to lidi bavilo. Takovým mým veřejným přáním je, aby diváci k fotbalu přistupovali tak, že je to zábava, a aby se na stadion chodili bavit. Já jsem přesvědčený, že hráči jim za to budou odvádět kvalitní výkony,“ dodává Krejčí.

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec se při tiskové konferenci vrátil k zimní přípravě, která dle jeho slov proběhla tak, jak měla.

„Příprava měla tři bloky. Tím prvním byla příprava v domácích podmínkách, kde jsme odehráli i některá utkání, ale hlavně jsme měli větší objemy v trénincích a v této fázi se připravoval širší kádr mužstva včetně hráčů z juniorské kategorie, kteří mají směr k A-mužstvu,“ říká Habanec.

„Druhý blok byl v Turecku, kam jsme jeli za lepším terénem v duchu, že ubereme od objemu a budeme se věnovat technicko-taktickým záležitostem spojených se třemi utkáními, která jsme tam sehráli s kvalitními soupeři,“ vrací se Habanec zpět k soustředění v Turecku.

„Třetí, závěrečný blok, jsme absolvovali opět v domácích podmínkách a nesl se v duchu přípravy na premiéru s Jabloncem. Odehráli jsme generálku s Českými Budějovicemi, a i když toto utkání nepatřilo k těm povedenějším, tak nemá cenu z toho dělat úplný závěr, protože jsem viděl několik generálek, které byly obdobné,“ dodává k přípravě Habanec, který si je vědom, že až liga skutečně ukáže, jak na tom jeho svěřenci jsou.

„Všechny ty fráze, že jsme dobře připravení, jsou řekl bych nucené, protože jsme prakticky všichni spokojení, ale až první zápas ukáže, jak jsme na soutěž připravení. Z posledních osmi nebo desíti půlroků se snad povedly dva zápasy, které se vyhrály a já bych byl rád, kdybychom tuto bilanci úspěšně rozšířili a mohli už tím prvním zápasem ukázat ten směr, že nehrajeme o záchranu,“ přeje si trenér Slovácka, který se v závěru vrátil ke změnám v kádru.

„Jak již zaznělo, tak jsme chtěli tým především stabilizovat. Posilou se stal Jaroslav Diviš, který splňuje naše požadavky na rychlostní typ hráče, který má za sebou nějakou historii ve slovenské lize. Očekávám však od něj ještě přeřazení jednoho rychlostního stupně, co se týče výkonnosti. Na druhou stranu Jarda se tady s tím naším systémem srovnává a pevně věřím, že to, co předvedl v některých zápasech přípravy, jako například v zápase s ruskou Volhou, tak bude předvádět i v lize, protože tak si asi představujeme jeho herní pojetí, které nám bude ku prospěchu.“ dodává Svatopluk Habanec.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 4 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Tričko polo Nike černo-modré

Tričko polo Nike černo-modré
790 Kč

Šála bílomodrá

Šála bílomodrá
350 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

Multifunkční šátek

Multifunkční šátek
190 Kč

Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem včera, 22:39
VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem

Slovácko překonalo bodové maximum včera, 20:28
Slovácko překonalo bodové maximum

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem včera, 11:38
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

VIDEO: Lukáš Sadílek před Libercem pátek, 09.04.2021 17:45
VIDEO: Lukáš Sadílek před Libercem

Petržela: Pohled na tabulku je příjemný středa, 07.04.2021 16:53
Petržela: Pohled na tabulku je příjemný

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace