Tomáš Fryšták: Bylo to opravdu frustrující

středa, 28. 1. 2009 17:00
Tomáš Fryšták: Bylo to opravdu frustrující
frystak.jpg
Všechno to vypadalo tak nadějně. Nominace na světový šampionát hráčů do 20let v Kanadě měl v kapse a mluvilo se o něm jako o jednom z největších talentů českého fotbalu. Ze světového šampionátu si dovezl stříbrnou medaili, ale kromě této radosti i nepříjemné zranění v podobě přetrhaných křížových vazů.
Následovalo osm měsíců léčení a pak postupný návrat do zápasového rytmu. Jenže po pár měsících přišlo utkání s Blanskem a zranění se obnovilo. V listopadu následovala další operace a nyní Tomáš Fryštám musí absolvovat to samé podruhé.
„Zápas s Blanskem jsem normálně dohrál. Cítil jsem sice bolest, ale vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být to samé. Jenomže na druhý den to oteklo a věděl jsem, že to není dobré,“ vrací se zpět k podzimnímu zápasu MSFL odchovanec Slovácka, kterého představa, že něco podobného bude absolvovat ještě jednou, vůbec nepotěšila.
„Je to strašně ubíjející. Dlouhá rehabilitace a pak posilovna, rotoped, plavání a pořád dokola. Představa, že budu absolvovat to samé, co před půl rokem byla opravdu frustrující, ale nedá se nic dělat. Musím to překonat,“ říká odhodlaně vicemistr světa do 21 let, který na šampionát rád vzpomíná, ale žít z toho nehodlá.
„Je příjemné zavzpomínat na šampionát v Kanadě a další zážitky spojené s mládežnickou reprezentací, ale musím se soustředit na další kariéru. Jednou bych chtěl chytat za Slovácko první ligu,“ přeje si Fryšták, který si pochvaluje partu gólmanů na Slovácku.
„Teď je jedničkou Miro Filipko. Myslím, že parta je tady dobrá. Vzájemně se podporujeme a i s trenérem Juřičkou si rozumíme. Pracuje s námi jak individuálně, tak i v týmu,“ pochvaluje si Fryšták, který na otázku, kdo je jeho fotbalový vzor hbitě odpovídá.

Petr Čech, jednoznačně Petr. Myslím, že je to vzor takřka všech mladých českých gólmanů,“ dodává závěrem rozhovoru Tomáš Fryšták a mizí v posilovně.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
neděle, 21. 10. 2018 14:24
> všechna videa
FANSHOP
Batoh Nike černý

Batoh Nike černý
790 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Kšiltovka modrá dětská

Kšiltovka modrá dětská
299 Kč

Tričko Slovácko vavřín

Tričko Slovácko vavřín
390 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní

Tričko Jeden kraj - jeden klub folklórní
290 a 390 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Víkendové výsledky mládežnických celků před 6 hodinami
Víkendové výsledky mládežnických celků

U19 a U17: S Pardubicemi výhra a remíza před 11 hodinami
U19 a U17: S Pardubicemi výhra a remíza

U18 a U16: V Hlučíně výhra a remíza včera, 09:36
U18 a U16: V Hlučíně výhra a remíza

Ohlasy po zápase s Teplicemi včera, 08:05
Ohlasy po zápase s Teplicemi

VIDEO: Tiskovka po zápase s Teplicemi neděle, 21. 10. 2018 08:04
VIDEO: Tiskovka po zápase s Teplicemi

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace