Tomáš Fryšták: Bylo to opravdu frustrující

středa, 28. 1. 2009 17:00
Tomáš Fryšták: Bylo to opravdu frustrující
frystak.jpg
Všechno to vypadalo tak nadějně. Nominace na světový šampionát hráčů do 20let v Kanadě měl v kapse a mluvilo se o něm jako o jednom z největších talentů českého fotbalu. Ze světového šampionátu si dovezl stříbrnou medaili, ale kromě této radosti i nepříjemné zranění v podobě přetrhaných křížových vazů.
Následovalo osm měsíců léčení a pak postupný návrat do zápasového rytmu. Jenže po pár měsících přišlo utkání s Blanskem a zranění se obnovilo. V listopadu následovala další operace a nyní Tomáš Fryštám musí absolvovat to samé podruhé.
„Zápas s Blanskem jsem normálně dohrál. Cítil jsem sice bolest, ale vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být to samé. Jenomže na druhý den to oteklo a věděl jsem, že to není dobré,“ vrací se zpět k podzimnímu zápasu MSFL odchovanec Slovácka, kterého představa, že něco podobného bude absolvovat ještě jednou, vůbec nepotěšila.
„Je to strašně ubíjející. Dlouhá rehabilitace a pak posilovna, rotoped, plavání a pořád dokola. Představa, že budu absolvovat to samé, co před půl rokem byla opravdu frustrující, ale nedá se nic dělat. Musím to překonat,“ říká odhodlaně vicemistr světa do 21 let, který na šampionát rád vzpomíná, ale žít z toho nehodlá.
„Je příjemné zavzpomínat na šampionát v Kanadě a další zážitky spojené s mládežnickou reprezentací, ale musím se soustředit na další kariéru. Jednou bych chtěl chytat za Slovácko první ligu,“ přeje si Fryšták, který si pochvaluje partu gólmanů na Slovácku.
„Teď je jedničkou Miro Filipko. Myslím, že parta je tady dobrá. Vzájemně se podporujeme a i s trenérem Juřičkou si rozumíme. Pracuje s námi jak individuálně, tak i v týmu,“ pochvaluje si Fryšták, který na otázku, kdo je jeho fotbalový vzor hbitě odpovídá.

Petr Čech, jednoznačně Petr. Myslím, že je to vzor takřka všech mladých českých gólmanů,“ dodává závěrem rozhovoru Tomáš Fryšták a mizí v posilovně.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
neděle, 15. 7. 2018 15:24
> všechna videa
FANSHOP
Vak na boty Nike Slovácko

Vak na boty Nike Slovácko
390 Kč

Podložka pod myš

Podložka pod myš
99 Kč

Propiska

Propiska
45 Kč

Dupačky dětské

Dupačky dětské
420 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
A-tým má za sebou oficiální focení úterý, 17. 7. 2018 21:44
A-tým má za sebou oficiální focení

Tiskovka 1.FCS před startem ligy úterý, 17. 7. 2018 13:29
Tiskovka 1.FCS před startem ligy

Filip Vecheta na stáži v Bayernu Mnichov úterý, 17. 7. 2018 06:37
Filip Vecheta na stáži v Bayernu Mnichov

Ligu národů začne repre na Slovácku pondělí, 16. 7. 2018 10:30
Ligu národů začne repre na Slovácku

Slovácko v generálce remizovalo 1:1 sobota, 14. 7. 2018 17:45
Slovácko v generálce remizovalo 1:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace