Tomáš Fryšták: Bylo to opravdu frustrující

středa, 28. 1. 2009 17:00
Tomáš Fryšták: Bylo to opravdu frustrující
frystak.jpg
Všechno to vypadalo tak nadějně. Nominace na světový šampionát hráčů do 20let v Kanadě měl v kapse a mluvilo se o něm jako o jednom z největších talentů českého fotbalu. Ze světového šampionátu si dovezl stříbrnou medaili, ale kromě této radosti i nepříjemné zranění v podobě přetrhaných křížových vazů.
Následovalo osm měsíců léčení a pak postupný návrat do zápasového rytmu. Jenže po pár měsících přišlo utkání s Blanskem a zranění se obnovilo. V listopadu následovala další operace a nyní Tomáš Fryštám musí absolvovat to samé podruhé.
„Zápas s Blanskem jsem normálně dohrál. Cítil jsem sice bolest, ale vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být to samé. Jenomže na druhý den to oteklo a věděl jsem, že to není dobré,“ vrací se zpět k podzimnímu zápasu MSFL odchovanec Slovácka, kterého představa, že něco podobného bude absolvovat ještě jednou, vůbec nepotěšila.
„Je to strašně ubíjející. Dlouhá rehabilitace a pak posilovna, rotoped, plavání a pořád dokola. Představa, že budu absolvovat to samé, co před půl rokem byla opravdu frustrující, ale nedá se nic dělat. Musím to překonat,“ říká odhodlaně vicemistr světa do 21 let, který na šampionát rád vzpomíná, ale žít z toho nehodlá.
„Je příjemné zavzpomínat na šampionát v Kanadě a další zážitky spojené s mládežnickou reprezentací, ale musím se soustředit na další kariéru. Jednou bych chtěl chytat za Slovácko první ligu,“ přeje si Fryšták, který si pochvaluje partu gólmanů na Slovácku.
„Teď je jedničkou Miro Filipko. Myslím, že parta je tady dobrá. Vzájemně se podporujeme a i s trenérem Juřičkou si rozumíme. Pracuje s námi jak individuálně, tak i v týmu,“ pochvaluje si Fryšták, který na otázku, kdo je jeho fotbalový vzor hbitě odpovídá.

„Petr Čech, jednoznačně Petr. Myslím, že je to vzor takřka všech mladých českých gólmanů,“ dodává závěrem rozhovoru Tomáš Fryšták a mizí v posilovně.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 19:31
> všechna videa
FANSHOP
Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Mikina Slovácko šedá

Mikina Slovácko šedá
990 Kč

Peněženka dětská černá

Peněženka dětská černá
150 Kč

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020

Dres replika Puma Electric Blue 2019/2020
790 a 990 Kč

Klíčenka kovová

Klíčenka kovová
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Sadílek: Věřím, že nás poženou diváci sobota, 12. 10. 2019 22:00
Sadílek: Věřím, že nás poženou diváci

V pátek předprodej na ČESKO - SKOTSKO středa, 9. 10. 2019 08:45
V pátek předprodej na ČESKO - SKOTSKO

Šašinka má formu - tři zápasy, tři góly pondělí, 7. 10. 2019 07:17
Šašinka má formu - tři zápasy, tři góly

VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem pátek, 4. 10. 2019 21:41
VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem

Slovácko porazilo Liberec 3:1 pátek, 4. 10. 2019 19:52
Slovácko porazilo Liberec 3:1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace