Tomáš Fryšták: Bylo to opravdu frustrující

středa, 28. 1. 2009 17:00
Tomáš Fryšták: Bylo to opravdu frustrující
frystak.jpg
Všechno to vypadalo tak nadějně. Nominace na světový šampionát hráčů do 20let v Kanadě měl v kapse a mluvilo se o něm jako o jednom z největších talentů českého fotbalu. Ze světového šampionátu si dovezl stříbrnou medaili, ale kromě této radosti i nepříjemné zranění v podobě přetrhaných křížových vazů.
Následovalo osm měsíců léčení a pak postupný návrat do zápasového rytmu. Jenže po pár měsících přišlo utkání s Blanskem a zranění se obnovilo. V listopadu následovala další operace a nyní Tomáš Fryštám musí absolvovat to samé podruhé.
„Zápas s Blanskem jsem normálně dohrál. Cítil jsem sice bolest, ale vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být to samé. Jenomže na druhý den to oteklo a věděl jsem, že to není dobré,“ vrací se zpět k podzimnímu zápasu MSFL odchovanec Slovácka, kterého představa, že něco podobného bude absolvovat ještě jednou, vůbec nepotěšila.
„Je to strašně ubíjející. Dlouhá rehabilitace a pak posilovna, rotoped, plavání a pořád dokola. Představa, že budu absolvovat to samé, co před půl rokem byla opravdu frustrující, ale nedá se nic dělat. Musím to překonat,“ říká odhodlaně vicemistr světa do 21 let, který na šampionát rád vzpomíná, ale žít z toho nehodlá.
„Je příjemné zavzpomínat na šampionát v Kanadě a další zážitky spojené s mládežnickou reprezentací, ale musím se soustředit na další kariéru. Jednou bych chtěl chytat za Slovácko první ligu,“ přeje si Fryšták, který si pochvaluje partu gólmanů na Slovácku.
„Teď je jedničkou Miro Filipko. Myslím, že parta je tady dobrá. Vzájemně se podporujeme a i s trenérem Juřičkou si rozumíme. Pracuje s námi jak individuálně, tak i v týmu,“ pochvaluje si Fryšták, který na otázku, kdo je jeho fotbalový vzor hbitě odpovídá.

„Petr Čech, jednoznačně Petr. Myslím, že je to vzor takřka všech mladých českých gólmanů,“ dodává závěrem rozhovoru Tomáš Fryšták a mizí v posilovně.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
sobota, 22. 6. 2019 14:51
> všechna videa
FANSHOP
Podsedák

Podsedák
330 Kč

Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Otvírák

Otvírák
40 Kč

Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Propiska

Propiska
45 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Pavel Dvořák posílil 1.FC Slovácko před 2 hodinami
Pavel Dvořák posílil 1.FC Slovácko

Slovácko odcestovalo na soustředění včera, 12:05
Slovácko odcestovalo na soustředění

VIDEO: Sestřih utkání se Skalicí + ohlasy neděle, 23. 6. 2019 08:45
VIDEO: Sestřih utkání se Skalicí + ohlasy

Slovácko porazilo Skalicu 1:0 sobota, 22. 6. 2019 12:41
Slovácko porazilo Skalicu 1:0

LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu středa, 19. 6. 2019 12:50
LOS 2019/2020: Na úvod pojedeme na Spartu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace