Tomáš Jeleček jede na Mistrovství Evropy

středa, 13. 7. 2011 10:00
Tomáš Jeleček jede na Mistrovství Evropy
jelecek_12072011.jpg

Obránce Slovácka a odchovanec fotbalové akademie, Tomáš Jeleček, je nyní na roztrhání. Od prvního dne tréninku se připravuje společně s prvním mužstvem, za které odehrál i několik přípravných zápasů, ve kterých se rozhodně neztratil. V úterý rovněž odcestoval na herní soustředění do Rakouska. Tam však odehraje pouze jedno utkání. Mladého reprezentanta totiž čeká Mistrovství Evropy v Rumunsku, kde bude hájit barvy české reprezentace do devatenácti let..

Tome přípravu jsi začal s A-mužstvem. Jaký je rozdíl v přípravě mezi dorosteneckou a dospělou kategorií?
Přpravy jsou víceméně stejné. Ze začátku se nabírá fyzická kondice, hodně se běhá a postupně se to přesouvá na hřiště, hrají se přátelské zápasy a pracuje se více s míčem. Největším rozdílem je určitě počet tréninků. Zatím co v dorostu jsme měli jeden až dva tréninky, tak v mužích se trénuje dvoufázově až třífázově.

V závěru sezóny jsi nastoupil v ligovém zápase v Teplicích. Je velký rozdíl mezi dorosteneckou ligou a Gambrinus ligou?
Rozdíl tam samozřejmě je. Nejvíce v taktice, herní kvalitě a hlavně jsou ti hráči zkušenější. První zápas jsem si odbyl v Teplicích. Den před tím jsem hrál ještě za dorost v Opavě. Odkud jsem jel s asistentem do Teplic a na posledních dvacet minut jsem nastoupil poprvé v lize. Uhráli jsme tam dobrý výsledek a pro mě to byla velká zkušenost.

Byls nervózní?
V tom zápase se loučil s kariérou Pavel Verbíř a přišlo na utkání celkem dost diváků. Popravdě řečeno jsem nervózní nebyl. Až jsem se tomu sám divil.

Nyní tě čeká Mistrovství Evropy hráčů do 19ti let. Nemrzí tě, že tak vypadneš z přípravy na ligu?
Mistrovství Evropy můžu zažít třeba jenom jednou, navíc to pro mě bude další velká zkušenost s možností konfrontace s jinými evropskými hráči, takže mě to nemrzí. každopádně po návratu udělám všechno proto, abych zůstal u prvního týmu.

Dříve jsi nastupoval jako záložník, ale poslední dobou se ocitáš v obraně. Kde se ti hraje lépe?
Celkem je mi to jedno jestli hraji levého obránce nebo zálohu. Baví mě hodně útočit, což se ze záložní řady dělá líp, ale ani s postem levého obránce nemám žádný problém. Pokud mám navíc před sebou hráče se kterým si rozumím a vzájemně se doplňujeme, tak je to radost.

Hraješ v reprezentaci a ve Slovácku na stejném postu?
V reprezentaci hraji na postu levého beka. v dorostu jsem někdy hrával i na postu záložníka, ale v reprezentaci hraji na bekovi stejně jako nyní v mužích.

Kdy jsi vlastně poprvé nakoukl do reprezentace?
Do reprezentace jsem nakoukl již v šestnácti letech. Tehdy jsem nastupoval ve výběru U16 a v každé kategorii, tedy i U17 i U18 mám připsané nějaké reprezentační starty.

Na které utkání v reprezentaci máš nejlepší vzpomínky?
Je to určitě utkání proti Bělorusku v první fázi kvalifikace na Mistrovství Evropy, kdy jsme hráli v Sarajevu poslední zápas a už jsme neměli velkou šanci postoupit. Druhé místo bylo daleko a cesta byla pouze přes výhru 3:0, abychom postoupili jako jeden ze dvou nejlepších celků ze třetího místa. Tehdy jsem nastoupil jako náhradník a šel jsem do zápasu za stavu 0:0 na začátku druhého poločasu. Dali jsme tehdy tři branky a tu třetí postupovou jsem vsítil v devadesáté minutě právě já.

Jak vidíš mistrovství Evropy. Jaké jsou reálné možnosti české devatenáctky?
Jedeme tam určitě uspět. Máme přijatelnou skupinu v podobě domácích Rumunů, kteří byli nasazení, pak tam máme Řeky a Severní Iry. Nejdůležitější bude vstup do turnaje. Máme právě domácí Rumuny, takže to bude určitě vyhecované. Důležité bude postoupit ze skupiny a pak už je to o štěstí.

A jaké jsou tvé ambice? Očekáváš, že budeš nastupovat v základní sestavě?
poslední zápasy v reprezentaci a to jak kvalifikační ve druhé fázi kvalifikace, tak i přípravné jsem nastupoval v základní jedenáctce, takže věřím, že mám důvěru trenéra Hřebíka, a že budu nastupovat v základní jedenáctce.

A tvé ambice ve Slovácku?
Chci se hlavně udržet v prvním mužstvu a do roku bych se chtěl prosadit do základní sestavy.

Máš nějaký oblíbený tým v cizině, kde bys chtěl hrávat?
Od malička fandím Arsenalu. Líbí se mi jejich styl a vše kolem Arsenalu, takže Arsenal.


Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Jeleček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
včera, 11:24
> všechna videa
FANSHOP
Mikina FC Slovácko

Mikina FC Slovácko
790 a 990 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Placatka

Placatka
290 Kč

Hrnek pruhovaný

Hrnek pruhovaný
190 Kč

Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Statistiky a zajímavosti zápasů s Dynamem před 41 minutami
Statistiky a zajímavosti zápasů s Dynamem

Kalabiška: Výhru na Spartě musíme potvrdit včera, 10:30
Kalabiška: Výhru na Spartě musíme potvrdit

Ve středu a v pátek na permanentky středa, 17. 7. 2019 10:30
Ve středu a v pátek na permanentky

Petržela: Je to krásný start do soutěže pondělí, 15. 7. 2019 11:31
Petržela: Je to krásný start do soutěže

VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě neděle, 14. 7. 2019 22:08
VIDEO: Tiskovka po zápase na Spartě

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace