Tomáš Jeleček jede na Mistrovství Evropy

středa, 13. 7. 2011 10:00
Tomáš Jeleček jede na Mistrovství Evropy
jelecek_12072011.jpg

Obránce Slovácka a odchovanec fotbalové akademie, Tomáš Jeleček, je nyní na roztrhání. Od prvního dne tréninku se připravuje společně s prvním mužstvem, za které odehrál i několik přípravných zápasů, ve kterých se rozhodně neztratil. V úterý rovněž odcestoval na herní soustředění do Rakouska. Tam však odehraje pouze jedno utkání. Mladého reprezentanta totiž čeká Mistrovství Evropy v Rumunsku, kde bude hájit barvy české reprezentace do devatenácti let..

Tome přípravu jsi začal s A-mužstvem. Jaký je rozdíl v přípravě mezi dorosteneckou a dospělou kategorií?
Přpravy jsou víceméně stejné. Ze začátku se nabírá fyzická kondice, hodně se běhá a postupně se to přesouvá na hřiště, hrají se přátelské zápasy a pracuje se více s míčem. Největším rozdílem je určitě počet tréninků. Zatím co v dorostu jsme měli jeden až dva tréninky, tak v mužích se trénuje dvoufázově až třífázově.

V závěru sezóny jsi nastoupil v ligovém zápase v Teplicích. Je velký rozdíl mezi dorosteneckou ligou a Gambrinus ligou?
Rozdíl tam samozřejmě je. Nejvíce v taktice, herní kvalitě a hlavně jsou ti hráči zkušenější. První zápas jsem si odbyl v Teplicích. Den před tím jsem hrál ještě za dorost v Opavě. Odkud jsem jel s asistentem do Teplic a na posledních dvacet minut jsem nastoupil poprvé v lize. Uhráli jsme tam dobrý výsledek a pro mě to byla velká zkušenost.

Byls nervózní?
V tom zápase se loučil s kariérou Pavel Verbíř a přišlo na utkání celkem dost diváků. Popravdě řečeno jsem nervózní nebyl. Až jsem se tomu sám divil.

Nyní tě čeká Mistrovství Evropy hráčů do 19ti let. Nemrzí tě, že tak vypadneš z přípravy na ligu?
Mistrovství Evropy můžu zažít třeba jenom jednou, navíc to pro mě bude další velká zkušenost s možností konfrontace s jinými evropskými hráči, takže mě to nemrzí. každopádně po návratu udělám všechno proto, abych zůstal u prvního týmu.

Dříve jsi nastupoval jako záložník, ale poslední dobou se ocitáš v obraně. Kde se ti hraje lépe?
Celkem je mi to jedno jestli hraji levého obránce nebo zálohu. Baví mě hodně útočit, což se ze záložní řady dělá líp, ale ani s postem levého obránce nemám žádný problém. Pokud mám navíc před sebou hráče se kterým si rozumím a vzájemně se doplňujeme, tak je to radost.

Hraješ v reprezentaci a ve Slovácku na stejném postu?
V reprezentaci hraji na postu levého beka. v dorostu jsem někdy hrával i na postu záložníka, ale v reprezentaci hraji na bekovi stejně jako nyní v mužích.

Kdy jsi vlastně poprvé nakoukl do reprezentace?
Do reprezentace jsem nakoukl již v šestnácti letech. Tehdy jsem nastupoval ve výběru U16 a v každé kategorii, tedy i U17 i U18 mám připsané nějaké reprezentační starty.

Na které utkání v reprezentaci máš nejlepší vzpomínky?
Je to určitě utkání proti Bělorusku v první fázi kvalifikace na Mistrovství Evropy, kdy jsme hráli v Sarajevu poslední zápas a už jsme neměli velkou šanci postoupit. Druhé místo bylo daleko a cesta byla pouze přes výhru 3:0, abychom postoupili jako jeden ze dvou nejlepších celků ze třetího místa. Tehdy jsem nastoupil jako náhradník a šel jsem do zápasu za stavu 0:0 na začátku druhého poločasu. Dali jsme tehdy tři branky a tu třetí postupovou jsem vsítil v devadesáté minutě právě já.

Jak vidíš mistrovství Evropy. Jaké jsou reálné možnosti české devatenáctky?
Jedeme tam určitě uspět. Máme přijatelnou skupinu v podobě domácích Rumunů, kteří byli nasazení, pak tam máme Řeky a Severní Iry. Nejdůležitější bude vstup do turnaje. Máme právě domácí Rumuny, takže to bude určitě vyhecované. Důležité bude postoupit ze skupiny a pak už je to o štěstí.

A jaké jsou tvé ambice? Očekáváš, že budeš nastupovat v základní sestavě?
poslední zápasy v reprezentaci a to jak kvalifikační ve druhé fázi kvalifikace, tak i přípravné jsem nastupoval v základní jedenáctce, takže věřím, že mám důvěru trenéra Hřebíka, a že budu nastupovat v základní jedenáctce.

A tvé ambice ve Slovácku?
Chci se hlavně udržet v prvním mužstvu a do roku bych se chtěl prosadit do základní sestavy.

Máš nějaký oblíbený tým v cizině, kde bys chtěl hrávat?
Od malička fandím Arsenalu. Líbí se mi jejich styl a vše kolem Arsenalu, takže Arsenal.


Článek je přiřazen k hráči: Tomáš Jeleček.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
pátek, 4. 1. 2019 11:08
> všechna videa
FANSHOP
Vlajka 1.FCS

Vlajka 1.FCS
190 Kč

Magnetka

Magnetka
20 Kč

Šála Jsem modrobílý

Šála Jsem modrobílý
350 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

Kšiltovka Nike modrá

Kšiltovka Nike modrá
490 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka včera, 16:01
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka

Jaroslav Diviš přichází na hostování včera, 09:34
Jaroslav Diviš přichází na hostování

Haris Harba trénuje s ligovým týmem úterý, 15. 1. 2019 14:00
Haris Harba trénuje s ligovým týmem

Kordula: Pokračujeme v klubové koncepci úterý, 15. 1. 2019 10:27
Kordula: Pokračujeme v klubové koncepci

Šmarda: Kluci se vydali na sto procent pondělí, 14. 1. 2019 13:22
Šmarda: Kluci se vydali na sto procent

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace