Tomáš Jeleček skočil do Evropy

čtvrtek, 26. 5. 2011 07:49
Tomáš Jeleček skočil do Evropy
Jelec.JPG

Zástupce fotbalové akademie 1.FC Slovácko slaví další úspěch. Tomáš Jeleček se výraznou měrou podílel na vítězství české reprezentace do devatenácti let v kvalifikační skupině o postup na mistrovství Evropy, které se uskuteční v červenci v Rumunsku. Tam bude slovácký zástupce bojovat nejenom o evropský titul, ale také o postup na mistrovství světa. Odchovanec slováckého klubu nastoupil v základní sestavě ve všech třech kvalifikačních utkáních a trenér Jaroslav Hřebík jej za jeho výkony jen chválil.

Tomáši, nejprve gratulace a k velkému úspěchu a pak hned první otázka. Jaké jsou tvé pocity z vítězství v kvalifikační skupině?

Je to výjimečný zážitek, postoupit s klukama na Evropu. Pro mě je asi zatím největší sportovní úspěch. Myslím ale, že jsme si postup zasloužili. Byli jsme výborná parta a hráli jsme také dobrý fotbal. Věřím, že to zvládneme i na Evropě.

Ve skupině jste odehráli tři utkání, které z nich bylo nejtěžší?

První zápas byl důležitý pro dobrý vstup do turnaje. Nejtěžší bylo ale jednoznačně Nizozemsko, které má v týmu výborné hráče a je to fotbalová země. S nimi jsme hráli spíše defenzivně. Naštěstí jsme dali branku a dobře to dopadlo. Těsný výsledek jsme udrželi.

Hodně důležitý byl i poslední zápas s Izraelí. V závěru utkání jste dokonce otáčeli výsledek.

V poločase jsme hráli 0:0 a čekali na výsledek Ruska. Věřili jsme, že je Nizozemci porazí, protože vedli 1:0. Spíše jsme se proto soustředili, abychom vzadu neudělali chyby. Pak nám trenér řekl, že Rusko vyrovnalo, tak jsme museli máknout dopředu, otevřeli jsme hru a oni nám dali góla. To nás ale spíše nakoplo, vzápětí jsme vyrovnali a nakonec vstřelili i vítěznou branku, i když s trochou štěstí. Pak jsme to už udrželi.

Jaroslav Hřebík je vyhlášený svými tvrdými metodami. Jaké je to pod ním trénovat?

Pan Hřebík má obrovskou autoritu a to je velmi důležité. Všichni hráči, kteří v reprezentaci jsou, jsou výborní. Trenér po nás chce tvrdou hru, fyzicky náročnou. Myslím, že to kolektivně splňujeme a že nám i tyto výsledky pomáhají.

Jaký cíl si dáváte pro finálový turnaj v Rumunsku?

Na turnaj se musíme v první řadě připravit. Bude to vrchol této sezóny a jednoznačně tam jedeme překvapit. Nejedeme tam jako outsideři, ale budeme se snažit o co nejlepší výsledky i umístění.

Ve finálovém turnaji je ve hře i postup na mistrovství světa. Tam byste se chtěli určitě probojovat.

V turnaji je osm týmů a šest postupuje na mistrovství světa. Znamená to skončit ve skupině nejhůř třetí. My ale chceme jít z prvního nebo druhého místa do semifinále. To je náš cíl.

Jak moc tě tento úspěch nakopne v tvojí kariéře a jak moc ti pomůže prosadit se ve Slovácku?

Určitě mi to pomohlo hodně. Tímto úspěchem jsem do sebe dostal sebevědomí a pro můj vývoj může být jen prospěšný. Doufám, že jsem vykročil dobrým směrem.

V letošní sezóně končíš dorostenecký věk a čeká tě přechod mezi dospělé. Co bude tvým prvním cílem?

Určitě bych chtěl jít do letní přípravy s A týmem a prosadit se v kabině i mezi kluky. Co nejdříve se také prosadit do základní jedenáctky, ale to bude velice těžké

Na kterém postu v týmu si nejvíce věříš? Je to levý obránce, kterého hraješ i v reprezentaci?

Je mně celkem jedno, jestli budu na levé straně zálohy nebo obrany. Záleží na trenérovi, kam mě postaví. Problém nemám ani s jedním postem. Levého obránce se mi hraje moc dobře, když před sebou mám kluka, se kterým si rozumím.

 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před hodinou
> všechna videa
FANSHOP
Minidres

Minidres
180 Kč

Klíčenka na krk FCS

Klíčenka na krk FCS
99 Kč

Body dětské

Body dětské
350 Kč

Půllitr Slovácko pískovaný

Půllitr Slovácko pískovaný
390 Kč

Přívěšek - fotbalista

Přívěšek - fotbalista
79 Kč

Minišála

Minišála
99 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko zvítězilo nad Sarajevem 2:0 včera, 20:27
Slovácko zvítězilo nad Sarajevem 2:0

Pavel Dvořák posílil 1.FC Slovácko úterý, 25. 6. 2019 16:00
Pavel Dvořák posílil 1.FC Slovácko

Slovácko odcestovalo na soustředění pondělí, 24. 6. 2019 12:05
Slovácko odcestovalo na soustředění

VIDEO: Sestřih utkání se Skalicí + ohlasy neděle, 23. 6. 2019 08:45
VIDEO: Sestřih utkání se Skalicí + ohlasy

Slovácko porazilo Skalicu 1:0 sobota, 22. 6. 2019 12:41
Slovácko porazilo Skalicu 1:0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace