Tomáš Jeleček skočil do Evropy

čtvrtek, 26. 5. 2011 07:49
Tomáš Jeleček skočil do Evropy
Jelec.JPG

Zástupce fotbalové akademie 1.FC Slovácko slaví další úspěch. Tomáš Jeleček se výraznou měrou podílel na vítězství české reprezentace do devatenácti let v kvalifikační skupině o postup na mistrovství Evropy, které se uskuteční v červenci v Rumunsku. Tam bude slovácký zástupce bojovat nejenom o evropský titul, ale také o postup na mistrovství světa. Odchovanec slováckého klubu nastoupil v základní sestavě ve všech třech kvalifikačních utkáních a trenér Jaroslav Hřebík jej za jeho výkony jen chválil.

Tomáši, nejprve gratulace a k velkému úspěchu a pak hned první otázka. Jaké jsou tvé pocity z vítězství v kvalifikační skupině?

Je to výjimečný zážitek, postoupit s klukama na Evropu. Pro mě je asi zatím největší sportovní úspěch. Myslím ale, že jsme si postup zasloužili. Byli jsme výborná parta a hráli jsme také dobrý fotbal. Věřím, že to zvládneme i na Evropě.

Ve skupině jste odehráli tři utkání, které z nich bylo nejtěžší?

První zápas byl důležitý pro dobrý vstup do turnaje. Nejtěžší bylo ale jednoznačně Nizozemsko, které má v týmu výborné hráče a je to fotbalová země. S nimi jsme hráli spíše defenzivně. Naštěstí jsme dali branku a dobře to dopadlo. Těsný výsledek jsme udrželi.

Hodně důležitý byl i poslední zápas s Izraelí. V závěru utkání jste dokonce otáčeli výsledek.

V poločase jsme hráli 0:0 a čekali na výsledek Ruska. Věřili jsme, že je Nizozemci porazí, protože vedli 1:0. Spíše jsme se proto soustředili, abychom vzadu neudělali chyby. Pak nám trenér řekl, že Rusko vyrovnalo, tak jsme museli máknout dopředu, otevřeli jsme hru a oni nám dali góla. To nás ale spíše nakoplo, vzápětí jsme vyrovnali a nakonec vstřelili i vítěznou branku, i když s trochou štěstí. Pak jsme to už udrželi.

Jaroslav Hřebík je vyhlášený svými tvrdými metodami. Jaké je to pod ním trénovat?

Pan Hřebík má obrovskou autoritu a to je velmi důležité. Všichni hráči, kteří v reprezentaci jsou, jsou výborní. Trenér po nás chce tvrdou hru, fyzicky náročnou. Myslím, že to kolektivně splňujeme a že nám i tyto výsledky pomáhají.

Jaký cíl si dáváte pro finálový turnaj v Rumunsku?

Na turnaj se musíme v první řadě připravit. Bude to vrchol této sezóny a jednoznačně tam jedeme překvapit. Nejedeme tam jako outsideři, ale budeme se snažit o co nejlepší výsledky i umístění.

Ve finálovém turnaji je ve hře i postup na mistrovství světa. Tam byste se chtěli určitě probojovat.

V turnaji je osm týmů a šest postupuje na mistrovství světa. Znamená to skončit ve skupině nejhůř třetí. My ale chceme jít z prvního nebo druhého místa do semifinále. To je náš cíl.

Jak moc tě tento úspěch nakopne v tvojí kariéře a jak moc ti pomůže prosadit se ve Slovácku?

Určitě mi to pomohlo hodně. Tímto úspěchem jsem do sebe dostal sebevědomí a pro můj vývoj může být jen prospěšný. Doufám, že jsem vykročil dobrým směrem.

V letošní sezóně končíš dorostenecký věk a čeká tě přechod mezi dospělé. Co bude tvým prvním cílem?

Určitě bych chtěl jít do letní přípravy s A týmem a prosadit se v kabině i mezi kluky. Co nejdříve se také prosadit do základní jedenáctky, ale to bude velice těžké

Na kterém postu v týmu si nejvíce věříš? Je to levý obránce, kterého hraješ i v reprezentaci?

Je mně celkem jedno, jestli budu na levé straně zálohy nebo obrany. Záleží na trenérovi, kam mě postaví. Problém nemám ani s jedním postem. Levého obránce se mi hraje moc dobře, když před sebou mám kluka, se kterým si rozumím.

 


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
čtvrtek, 13. 12. 2018 11:20
> všechna videa
FANSHOP
Tričko se znakem bílé

Tričko se znakem bílé
250 a 350 Kč

Hrnek pruhovaný

Hrnek pruhovaný
190 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
1190 a 1590 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Zapalovač Slovácko

Zapalovač Slovácko
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Magazín před zápasem s Duklou včera, 11:55
VIDEO: Magazín před zápasem s Duklou

Musíme se vrátit k výkonu z prvních dvou zápasů včera, 09:40
Musíme se vrátit k výkonu z prvních dvou zápasů

Info k prodeji vstupenek na Duklu čtvrtek, 13. 12. 2018 09:36
Info k prodeji vstupenek na Duklu

Vyhodnocení roku 2018 v Kině Hvězda středa, 12. 12. 2018 20:41
Vyhodnocení roku 2018 v Kině Hvězda

Juroška: Byla to válka a nepěkný fotbal pondělí, 10. 12. 2018 20:45
Juroška: Byla to válka a nepěkný fotbal

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace