Trenér Habanec nejen o startu do jara

čtvrtek, 13.03.2014 19:17
Habanec hodnotí jarní vstup
habanec030413.jpg

Slovácko má za sebou v jarní části Gambrinus ligy tři soutěžní zápasy, ve kterých svěřenci trenéra Svatopluka Habance uhráli šest bodů za dvě domácí výhry 1:0 nad Jabloncem a Bohemians 1905. Trenér Slovácka tak vstup do soutěže hodnotí kladně.

"Budu trochu neskromný. Myslím, že je to i trochu nad ten rámec, který jsem si přál, protože na úvod nás čekal velice těžký Jablonec, byť se ukázalo, že se potýká s neformou. Ale i veledůležitý zápas s Bohemians nebyl vnímán jako snadný. Zvládli jsme ho hlavně výsledkově, ale vzhledem k šancím, co jsme měli, tak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. V Mladé Boleslavi jsme asi na výhru pomýšlet nemohli, ale herně to nebylo špatné. Takže z hlediska těch tří utkání je to lehce nadstandardní vstup do soutěže," hodnotí trenér Habanec, který kromě výsledků rozebral i herní stránku.

"Nejlepší výkon jsme herně předvedli s Jabloncem. Bohužel se to z určitých důvodů nedařilo v Boleslavi, kde nás limitovala kvalita soupeře. A v zápase s Bohemians předčily ligové body samotnou fotbalovost. Nemůžu si však odepřít to, že jsme měli o osmdesát přihrávek více jak soupeř a minimálně o čtyři šance víc, takže převahu jsme měli celkem znatelnou, i když samotné utkání mělo spíše parametry bojovnosti," pokračuje Habanec, jehož mužstvo staví systém hry na zvýšeném počtu přihrávek.

"Některé pohledy náročného slováckého fanouška mohou být rozpačité, ale my si touto, nazvu to výstavbou hry, potřebujeme připravit herní pozice mnohdy i přes brankáře nebo stopera. Přihrávek vzadu okatě přibývá, na druhou stranu dát míč dopředu je velké riziko a my se toho rizika chceme postupně zbavovat i za cenu toho, že některé ty momenty nebudou úplně taková ta jízda nahoru, dolů. Do šancí se můžeme dostat jen tím, že nebudeme kazit a budeme si vytvářet lepší pozici právě touto fotbalovostí," vysvětluje slovácký trenér, který do jarní části soutěže přišel se třemi změnami v sestavě. Jednou z nich je i Milan Heča, který mezi tyčemi nahradil zraněného Dušana Melichárka.

"Milan má za sebou fantastickou přípravu, kde odchytal velice slušné zápasy. Někdy je ten osud takový, že někomu nadělí negativum v podobě zranění a využije toho jiný hráč, který je připravený, a Milan připravený byl. Jsem velice rád za výkony, jaké zatím podává a jsem zvědavý, jak si bude vést v bloku řekněme pěti zápasů. Pokud to zvládne, tak se může ukázat jako právoplatný brankář číslo jedna. Jsem hlavně rád, jak se toho zhostil, protože Milan je v tomto směru profík a ukazuje se jako velice silný gólman," chválí odchovance Slovácka Habanec.

Jedinou zimní změnou směrem do Slovácka byl příchod Jaroslava Diviše, který zatím naplňuje očekávání rychlostního hráče.

"Měli jsme velký problém právě s rychlostními typy v podobě křídel, takže Jarda Diviš byl naše velikánské přání. Ukazuje se, že po zranění Hlúpika a Biolka to byla veliká pomoc týmu, protože zrovna na těchto postech není momentálně tak odpovídající náhrada, aby někdo mohl naskočit přímo do základní sestavy. Jsem rád, že tady je a zatím za ty tři zápasy je to náš lehký nadprůměr a budu rád, když těchto nadprůměrných zápasů bude podávat co nejvíce," říká Habanec na adresu Diviše.

Zkušenost mezi obranu a zálohu přinesl i záložník Veliče Šumulikoski, který podle statistik Gambrinus ligy patří k nejvíce běhavým hráčům.

"Veliče je zkušený hráč, který rok laboroval s tím co bude, kde bude, jak bude. Dospěli jsme k názoru, že chceme, aby byl hráč tohoto typu spojením mezi obrannou a útočnou hrou. Tento typ hráčů je ve všech týmech absolutně nejvíc na míči a to, že naběhá takový počet kilometrů, je v jeho věku relativně obdivuhodné. Na druhou stranu, on je vyloženě vytrvalostním typem hráče než rychlostním a ukazuje se, že momentálně je nedílnou součástí našeho týmu," říká na adresu makedonského reprezentanta Habanec.

Slovácko v neděli čeká utkání s Viktorií Plzeň, která má nabitý program. Po těžkém zápasu na Spartě, kde navíc vinou vyloučení přišla o dva hráče základní sestavy, čeká dnes Viktorii utkání Evropské ligy v Lyonu.

"Určitě to není veliká výhoda, ale výhoda to je, protože Hořava s Ďurišem patří k jedenácti hráčům základní sestavy. Vnímáme i jejich náročný program, ale na druhou stranu Plzeň má velmi široký kádr, kterým je schopná je nahradit, ať je to Kovařík, Rezek, Bakoš nebo Hrošovský. To jsou hráči, kteří v Plzni sedí na lavičce, ale u nás by nejspíš hráli,“ poukazuje na kvalitu Plzně slovácký trenér, který však již z Plzně body dovezl, když v minulé sezoně uhrál na půdě Viktorie cennou remízu 1:1.

"Pamatuji si na to remízové utkání v Plzni samozřejmě moc dobře. Hráli jsme tam velmi disciplinovaně a dokonce jsme za stavu 1:1 nastřelili tyčku Jirkou Valentou. I Pavel Vrba to tehdy komentoval slovy, že jsme zaslouženě remizovali, byť jsme měli i štěstí, ale to k fotbalu neodmyslitelně patří, a já bych byl rád, kdybychom si ten remízový zápase připomněli," dodává Habanec.


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
neděle, 18.04.2021 21:31
> všechna videa
FANSHOP
Placatka Slovácko

Placatka Slovácko
290 Kč

Tréninkové triko Puma černo-modré

Tréninkové triko Puma černo-modré
790 Kč

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko

Silikonové kousátko s chrastítkem Slovácko
450 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Dres originál Puma White 2019/2020

Dres originál Puma White 2019/2020
1990 Kč

Tričko Nike bílé

Tričko Nike bílé
490 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Jan Kliment: Brnu máme co vracet před 2 hodinami
Jan Kliment: Brnu máme co vracet

VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě neděle, 18.04.2021 22:16
VIDEO: Martin Svědík po zápase na Spartě

Slovácko podlehlo Spartě 0:1 neděle, 18.04.2021 20:28
Slovácko podlehlo Spartě 0:1

Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou neděle, 18.04.2021 08:07
Statistiky a zajímavosti zápasů se Spartou

Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko sobota, 17.04.2021 14:15
Nedělní zápas žen živě na TV Slovácko

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace