Trmal ovládl Datart e:LIGA challenge

středa, 29.04.2020 22:24

Matouš Trmal má za sebou finálový den DATART e:LIGA challenge který nakonec celý ovládl, když v dramatickém finále porazil Lukáše Železníka z Opavy 2:1 na zápasy...

Cesta do finále vedla přes semifinálový souboj s plzeňským Kopicem, kterého zdolal 3:0 a ve druhém zápase 4:2.

Finálový zápas se nesl v držení míče Matouše Trmala, ale Lukáš Železník byl velmi nebezpečný v rychlých brejcích. První utkání vyhrál Trmal 2:1, ale další dva zápasy rozhodoval až zlatý gól.

Ve druhém utkání se fanoušci změny skóre nedočkali a rozhodující branka utkání přišla v 26. minutě prodloužení z kopaček hráčů Lukáše Železníka. Na zápasy to tak bylo 1:1 a před oběma hráči byl rozhodující třetí duel...

Třetí zápas byl nakonec na góly nejproduktivnější. Po základní hrací době skončilo utkání 2:2 a zatímco v předchozím prodloužením se ze zlatého gólu radoval Železník, tak tentokrát mohla vypuknout radost ve tváři Trmala a fanoušků Slovácka, kteří zápas sledovali. Matouš Trmal se tak stal vítězem celého turnaje.

"Já jsem to hlavně před startem turnaje vůbec nečekal. Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohl vyhrát," hlásil po zápase Trmal, který se se Železníkem potkal již v základní skupině.

"Finále bylo o něčem jiném. Zápasy ve skupině byly spíš poznávací. První zápas jsem zvítězil 5:1 a v odvetě už mi o nic nešlo, protože jsem měl jasný postup. Myslel jsem si, že to bude pohodička a nekoncentroval jsem se tak, jak v předchozích zápasech a rázem jsem prohrával 7:3," vrací se k úvodu soutěže Trmal

"Myslím, že to bylo kvalitní finále. Držel jsem míč a snažil jsem se kombinovat, ale Lukáš pozorně bránil. Nakonec to mé vítězství bylo asi zasloužené," dodává Trmal.