Trmal: Při výhře je nula takový bonus

středa, 14.08.2019 14:04
Trmal: Při výhře je nula takový bonus
trmal291018.jpg

Slovácko v nedělním zápase na půdě Viktorie zvítězilo 2:0. Třetí nulu v sezoně si připsal gólman Matouš Trmal, který minulou sezonu odchytal první ligový zápas právě v Plzni.

„Bylo příjemné vrátit se na místo, kde jsem poprvé v lize nastoupil. Uvědomil jsem si, že jsem od té doby ušel kus cesty a určitě nula vzadu je skvělá pro celý tým a hlavně samozřejmě tři body,“ říká Matouš Trmal.

Minulou sezonu na půdě plzeňské Viktorky v lize debutoval a i když Slovácko prohrálo 1:2, tak zanechal v očích fanoušků dobrý dojem. Napodruhé to již vyšlo a Slovácko nejenom že zvítězilo, navíc Matouš vychytal čisté konto.   

„Minulý rok jsme měli snad šest porážek v řadě, takže jsme byli pod dekou. Teď jsme tam jeli uvolnění s tím, že nemáme co ztratit. Užili jsme si to, zahráli jsme dobrý fotbal a vyhráli,“ pokračuje mládežnický reprezentant, který v letošní sezoně vychytal již tři čistá konta. Celkově v lize nastoupil do 28 utkání, ve kterých vychytal 13 čistých kont. 

„Důležitější jsou určitě body. Raději vyhrajme 4:3, než aby to bylo 0:0. Při výhře je ta nula takový bonus. Jinak se to odvíjí od práce celého týmu a bez toho by to nešlo. Kluci teď v zápase na Spartě i s Plzní skvěle bránili, takže tam nebylo tolik práce,“ vyzdvihl své spoluhráče. 

I když si v sezoně připsal dvě čistá konta na horké půdě pražské Sparty a plzeňské Viktorie, tak naopak v Jablonci lovil míč ze sítě hned šestkrát.

„Jeli jsme tam s tím, že bychom tam mohli něco uhrát, byli po Evropské lize a mysleli jsme si, že by to mohlo jít. Místo toho jsme dostali tvrdou facku a po zápase jsme na sebe všichni koukali a ani já osobně nepamatuji, kdy jsme dostal šest branek. Možná ani v dorostu. Dva dny mě to vrtalo hlavou, navíc když se podíváte na tabulku a máte nejvíce obdržených branek, tak to taky není dobrá vizitka,“ vysvětluje Trmal.

Slovácko v pěti ligových zápasech třikrát vyhrálo a dvakrát prohrálo. Zatím platí, že všechny body bere ten, kdo se v zápase střelecky prosadí. 

„Už mi to pár lidí říkalo, že když nedostaneme gól, tak vždycky vyhrajeme. Je pravda, že když udržíme nulu, tak nemůžeme prohrát,“ pokračuje gólman Slovácka, který věří, že se v sobotu v zápase s Příbramí nebude opakovat domácí selhání s Českými Budějovicemi, které přišlo po výhře na Spartě. 

„Po Spartě jsme si mysleli, že Budějovice sfoukneme. Už před zápasem jsme si mysleli, že budeme mít po dvou kolech šest bodů a jaká to bude paráda a najednou jsme ve dvacáté minutě prohrávali a nevěděli jsme si rady s hrou Budějovic, které se zatáhly do bloku a my jsme museli tvořit. Myslím si, že jsme se z toho poučili a s Příbramí to bude úplně něco jiného,“ dodává Trmal. 

Utkání 6. ligového kola mezi Slováckem a Příbramí se odehraje v sobotu 17. srpna od 17:00 hod.


Článek je přiřazen k hráči: Matouš Trmal.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 6 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

Náramek modrobílý

Náramek modrobílý
40 Kč

Šortky Puma bílé

Šortky Puma bílé
490 a 590 Kč

Šála tkaná

Šála tkaná
350 Kč

Čelenka Slovácko

Čelenka Slovácko
99 Kč

Mikina Nike tmavě modrá

Mikina Nike tmavě modrá
990 a 1290 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem včera, 22:39
VIDEO: Tiskovka po zápase s Libercem

Slovácko překonalo bodové maximum včera, 20:28
Slovácko překonalo bodové maximum

Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem včera, 11:38
Statistiky a zajímavosti zápasů s Libercem

VIDEO: Lukáš Sadílek před Libercem pátek, 09.04.2021 17:45
VIDEO: Lukáš Sadílek před Libercem

Petržela: Pohled na tabulku je příjemný středa, 07.04.2021 16:53
Petržela: Pohled na tabulku je příjemný

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace