Pohár ME U21 dnes v Uh.Hradišti

středa, 15. 4. 2015 09:45

Dnes od 16:00 budou mít fotbaloví příznivci na Slovácku možnost se seznámit s fotbalovou trofejí pro vítěze ME U21, které se bude konat v České republice.

„Je pro nás samozřejmě velkou radostí, že můžeme trofej pro vítěze Mistrovství Evropy představit i v Uherském Hradišti. Je to samozřejmě jedinečná možnost jak pohár vidět a udělat si s ním fotografii, protože finálové utkání se odehrají v Praze. Co by pořadatelské město, jsme ale možnost pohár do Uherského Hradiště přivést získali. Jsme velmi rádi, že tak trofej můžeme na Slovácku představit.“ řekl pro klubový web tiskový mluvčí klubu František Uhříček.

„Pohár bude na uherskohradišťském Masarykově náměstí vystaven od 16 hodin a mimo jiné se lidé mohou těšit na soutěž o vstupenky na šampionát, exhibici ve footbagu, či autogramiádu Zdeňka Grygery, který v roce 2002 tuhle trofej získal společně se jmény jako Lukáš Zelenka, Radoslav Kováč, Petr Čech a další..  Příznivci 1.FC Slovácko se mohou těšit na hráče Luboše Kaloudu a Jiřího Valentu, kteří byli součástí velmi úspěšného mládežnického celku U20, který vybojoval titul Vícemistrů světa v Kanadě v roce 2007.„ přiblížil program Uhříček.

Trofej pro vítěze turnaje

Současná trofej pro mistry Evropy ve fotbale do 21 let je v „oběhu“ od roku 1998 a poprvé ji třímali v rukou hráči Španělska po závěrečném turnaji v Rumunsku, kde ve finále zdolali Řecko. Pohár vytvořili umělečtí skláři v proslulých dílnách v italském Muranu nedaleko Benátek – měří 60 centimetrů a váží šest kilogramů. Tělo trofeje je vytvořeno ze skla, při tvorbě dalších kompo- nentů byly využity také mosaz, nikl a 24 karátové zlato.

Originál poháru je v trvalém držení UEFA, která ME ve fotbale do 21 let pořádá. Vítězná asociace pak získá pro své potřeby repliku stejné velikosti. To byl také případ České republiky při jejím triumfu ve Švýcarsku v roce 2002.

úterý, 17. 10. 2017 13:28