Trousil: První krok jsme úspěšně zvládli

pondělí, 29. 4. 2013 10:45
Trousil: První krok jsme úspěšně zvládli
trousil290413.jpg

V zápase nastoupil tradičně s kapitánskou páskou a patřil opět k pilířům Mužstva. Jan Trousil po zápase s Českými Budějovicemi vyzdvihl výkon mužstva, převážně pak ve druhém poločase.

„V poločase jsme si něco řekli v kabině, ale rozdíl byl hlavně v tom, že nám začala hrát záloha směrem dopředu a obrana to díky tomu mohla vytáhnout. Z toho pramenilo, že jsme měli vice odražených balonů,“ vysvětluje Trousil, který přiznal, že v první půli mu dvakrát zatrnulo.

„Byla tam jedna situace, kdy prošel balon a hosté šli do zakončení, a pak tam byla půlminutovka, kdy jsem čekal, jestli to tam někdo píchne bodlem. Druhou půlku již Budějovice nebyly tolik ve hře jako v prvním poločase. Přestal jim tolik hrát Benát, který nás v prvním poločase zlobil,“ pokračuje kapitán Slovácka, který přiznal, že na kopačkách týmu byla trochu i nervozita.

„Před zápasem jsme věděli do čeho jdeme, asi jsme z toho byli trochu nervózní, ale na hřišti jsem nad tím nijak nepřemýšlel. Byl to pro nás důležitý zápas a všichni jsme dřeli. Ve druhém poločase se to zlepšilo a hlavně jsme dali gól, což nás uklidnilo,“ říká Trousil, který v dalším zápase nebude moci kvůli kartám nastoupit.

„Mrzí mě to. Nečekal jsem, že mi za to dá kartu, ale to je jedno. Kluci to zvládnou v Hradci i beze mě,“ má jasno obránce Slovácka, který však varuje před přehnanou euforií.

„Někde jsem četl, že když vyhrajeme, tak jsme v pohodě. Nemyslím si to. V Hradci to musíme zvládnout, aby se na nás nedotáhli. Musíme tam podat takový výkon, abychom se za něj nemuseli stydět a pokusit s něco uhrát. Ideální by byla výhra. První krok jsme zvládli, ale čekají nás další kroky,“ varuje Trousil.

„Chtěl bych hlavně poděkovat lidem, kteří navzdory naší špatné sérii přišli. Kotel nás hnal dopředu a atmosféra byla výborná. Hlavně kvůli lidem musíme tu ligu udržet,“ pokračuje Trousil, který pochválil Romana Hašu za svou premiérovou branku.

„Haša mi připomíná Jirku Kowalíka, se kterým jsem tady hrával. Stejný podsaditý typ, stejný zabiják ve vápně. Nepřekvapuje mě co předvádí a až se otrká, tak bude zase nebezpečnější. Na druhou stranu nyní čerpá z toho, že ho neznají. V každém případě dnes gólem pojistil tři body, takže pochvala pro něj, teď ho čeká finanční postih,“ říká s úsměvem kapitán Trousil, který zhodnotil i počínání Veliče Šumulikoskeho.

„Se Šumim se známe dlouho, hráli jsme tu společně již před deseti lety. Je vidět, že je to fotbalista, který nepanikaří, když dostane míč. Vím, že si ten balón vezme, posune ho dál a nebo mi ho vrátí. Hraje v klidu a jsem rád že tady je,“ dodává závěrem Trousil.


Článek je přiřazen k hráči: Jan Trousil.

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
Reklama
TVSlovácko
včera, 15:24
> všechna videa
FANSHOP
Dres originál Nike bílý

Dres originál Nike bílý
990 Kč

Trenýrky Nike tmavě modré

Trenýrky Nike tmavě modré
450 a 550 Kč

Šála graffiti

Šála graffiti
350 Kč

Vak na boty Nike Slovácko

Vak na boty Nike Slovácko
390 Kč

Tričko polo Nike modré

Tričko polo Nike modré
990 Kč

Bermudy tmavě modré

Bermudy tmavě modré
450 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko porazilo Vítkovice 4:0 včera, 12:48
Slovácko porazilo Vítkovice 4:0

Vítkovice, Rapid a pak opět do Turecka čtvrtek, 18. 1. 2018 13:00
Vítkovice, Rapid a pak opět do Turecka

U19 a U17 zítra proti MTK Budapešť středa, 17. 1. 2018 17:52
U19 a U17 zítra proti MTK Budapešť

Ze Zbrojovky Brno přichází Dominik Janošek středa, 17. 1. 2018 16:00
Ze Zbrojovky Brno přichází Dominik Janošek

Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese pondělí, 15. 1. 2018 12:41
Michal Kohút o přípravě a stáži v Udinese

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace