U14 se zúčastnila turnaje v Petrohradu

pondělí, 6. 3. 2017 19:20
U14 se zúčastnila turnaje v Petrohradu
U14_Petrohrad_0217.jpg

V poslední únorový víkend se kategorie U14 zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje, který pořádal Zenit Petrohrad. Mezi pozvanými byli zástupci zemí z východní Evropy - Běloruska, Ukrajiny, Lotyšska, Estonska a samozřejmě Ruska.

Týmy byly rozlosovány do tří tříčlenných skupin, když v naší skupině A nám byl soupeřem domácí Zenit Petrohrad a Skonto Riga. Po úvodním ceremoniálu jsme se utkali se Zenitem, který patřil k nejlepším týmům turnaje. Utkání se hrálo ve svižném tempu s šancemi na obou stranách, první branku utkání však vstřelil Zenit a to z penalty. V druhém poločase jsme si vytvořili trvalou převahu, která vyústila ve vyrovnávací gól Řezníka. Z následných šancí již branka nepadla, proto přišly na řadu pokutové kopy, které zvládli lépe naši hráči.

V druhém utkání skupiny jsme se utkali s týmem z hlavního města Lotyšska - Skonto Riga. Povzbuzeni vítěznými penaltami jsme od začátku utkání diktovali tempo hry, čehož byly důsledkem pěkné kombinační akce, které byly okořeněny i gólovým zakončením. Po brankách Řezníka, Měšťánka, Vechety a Obadala jsme dokráčeli k vítězství 4:0 a postupu do další skupiny.

V té jsme narazili na pozdějšího vítěze turnaje moskevskou fotbalovou akademii FC Chertanovo a Nižnij Novgorod. S týmem z Moskvy jsme nezachytili začátek utkání a brzy prohrávali po chybách v rozehrávce, které dokázali velmi dobře technicky i kondičně vybavení hráči trestat. Bohužel ani v dalším průběhu utkání jsme nedokázali na rozdíl od soupeře využít své příležitosti, z čehož plynula jediná prohra v turnaji 0:4. 

Nižnij Novgorod měl ve svém středu velmi dobře technicky vybavené hráče, a tak bylo důležité, držet co nejčastěji míč na svých kopačkách. To se nám díky dobrému pohybu a rychlým kombinacím dařilo, ovšem nedokázali jsme využít naše příležitosti a tak přišel trest v podobě rychlého brejku zakončeného brankou. Ani to však naše hráče nesrazilo a pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Po několika hezkých kombinacích přišel vyrovnávací gól Vechety, další příležitosti však zůstaly nevyužity, proto přišel na řadu penaltový rozstřel. Ten i díky dobrým zákrokům brankáře Velicha opět zvládli lépe naši hráči. Vzhledem k vysoké prohře s pozdějším vítězem FC Chertanovo Moskva nás čekal pouze zápas o páté místo.

V něm jsme se utkali s obhájcem prvenství z loňska Metalistem Charkov. Utkání bylo od začátku v naší režii a po dvou brankách Vechety a jedné Měšťánka jsme zvítězili 3:0 a získali celkové páté místo.

Na turnaji jsme díky svému hernímu projevu zanechali dobrý dojem, o čemž svědčí pozvánka od organizátorů na další ročník bezprostředně po turnaji. Nejlepším hráčem našeho týmu byl zvolen Nikola Absolon, Filip Vecheta se pak stal nejlepším střelcem turnaje. Odměnou hráčům byla prohlídka centra pětimilionového Petrohradu i zázemí stadionu Zenitu Petrohrad.

Naše výsledky

  • 1. FC Slovácko - Zenit Petrohrad 1:1
  • 1. FC Slovácko - Skonto Riga 4:0
  • 1. FC Slovácko - FC Chertanovo 0:4
  • 1. FC Slovácko - Nižnij Novgorod 1:1
  • 1. FC Slovácko - Metalist Charkov 3:0


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 4 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Půllitr Slovácko pískovaný

Půllitr Slovácko pískovaný
390 Kč

Vak na boty Slovácko

Vak na boty Slovácko
250 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Tričko Slovácko modré

Tričko Slovácko modré
390 Kč

Tričko jeden kraj - jeden klub bílé

Tričko jeden kraj - jeden klub bílé
250 a 350 Kč

Šála Slovácké peklo

Šála Slovácké peklo
350 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Slovácko porazilo Kroměříž 4:1 před 7 hodinami
Slovácko porazilo Kroměříž 4:1

Navrátil: Ponorka nehrozí, je tu super parta včera, 13:32
Navrátil: Ponorka nehrozí, je tu super parta

Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala čtvrtek, 17. 1. 2019 12:30
Dobročinná dražba dresu Matouše Trmala

Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka středa, 16. 1. 2019 16:01
Na jarní část soutěže se připravuje i Juniorka

Jaroslav Diviš přichází na hostování středa, 16. 1. 2019 09:34
Jaroslav Diviš přichází na hostování

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace