U14 se zúčastnila turnaje v Petrohradu

pondělí, 06.03.2017 19:20
U14 se zúčastnila turnaje v Petrohradu
U14_Petrohrad_0217.jpg

V poslední únorový víkend se kategorie U14 zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje, který pořádal Zenit Petrohrad. Mezi pozvanými byli zástupci zemí z východní Evropy - Běloruska, Ukrajiny, Lotyšska, Estonska a samozřejmě Ruska.

Týmy byly rozlosovány do tří tříčlenných skupin, když v naší skupině A nám byl soupeřem domácí Zenit Petrohrad a Skonto Riga. Po úvodním ceremoniálu jsme se utkali se Zenitem, který patřil k nejlepším týmům turnaje. Utkání se hrálo ve svižném tempu s šancemi na obou stranách, první branku utkání však vstřelil Zenit a to z penalty. V druhém poločase jsme si vytvořili trvalou převahu, která vyústila ve vyrovnávací gól Řezníka. Z následných šancí již branka nepadla, proto přišly na řadu pokutové kopy, které zvládli lépe naši hráči.

V druhém utkání skupiny jsme se utkali s týmem z hlavního města Lotyšska - Skonto Riga. Povzbuzeni vítěznými penaltami jsme od začátku utkání diktovali tempo hry, čehož byly důsledkem pěkné kombinační akce, které byly okořeněny i gólovým zakončením. Po brankách Řezníka, Měšťánka, Vechety a Obadala jsme dokráčeli k vítězství 4:0 a postupu do další skupiny.

V té jsme narazili na pozdějšího vítěze turnaje moskevskou fotbalovou akademii FC Chertanovo a Nižnij Novgorod. S týmem z Moskvy jsme nezachytili začátek utkání a brzy prohrávali po chybách v rozehrávce, které dokázali velmi dobře technicky i kondičně vybavení hráči trestat. Bohužel ani v dalším průběhu utkání jsme nedokázali na rozdíl od soupeře využít své příležitosti, z čehož plynula jediná prohra v turnaji 0:4. 

Nižnij Novgorod měl ve svém středu velmi dobře technicky vybavené hráče, a tak bylo důležité, držet co nejčastěji míč na svých kopačkách. To se nám díky dobrému pohybu a rychlým kombinacím dařilo, ovšem nedokázali jsme využít naše příležitosti a tak přišel trest v podobě rychlého brejku zakončeného brankou. Ani to však naše hráče nesrazilo a pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Po několika hezkých kombinacích přišel vyrovnávací gól Vechety, další příležitosti však zůstaly nevyužity, proto přišel na řadu penaltový rozstřel. Ten i díky dobrým zákrokům brankáře Velicha opět zvládli lépe naši hráči. Vzhledem k vysoké prohře s pozdějším vítězem FC Chertanovo Moskva nás čekal pouze zápas o páté místo.

V něm jsme se utkali s obhájcem prvenství z loňska Metalistem Charkov. Utkání bylo od začátku v naší režii a po dvou brankách Vechety a jedné Měšťánka jsme zvítězili 3:0 a získali celkové páté místo.

Na turnaji jsme díky svému hernímu projevu zanechali dobrý dojem, o čemž svědčí pozvánka od organizátorů na další ročník bezprostředně po turnaji. Nejlepším hráčem našeho týmu byl zvolen Nikola Absolon, Filip Vecheta se pak stal nejlepším střelcem turnaje. Odměnou hráčům byla prohlídka centra pětimilionového Petrohradu i zázemí stadionu Zenitu Petrohrad.

Naše výsledky

  • 1. FC Slovácko - Zenit Petrohrad 1:1
  • 1. FC Slovácko - Skonto Riga 4:0
  • 1. FC Slovácko - FC Chertanovo 0:4
  • 1. FC Slovácko - Nižnij Novgorod 1:1
  • 1. FC Slovácko - Metalist Charkov 3:0


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google+ Send email Print article
TVSlovácko
před 5 hodinami
> všechna videa
FANSHOP
Hrnek Slovácko logo

Hrnek Slovácko logo
190 Kč

Láhev na pití

Láhev na pití
195 Kč

Placka Slovácko modrá

Placka Slovácko modrá
30 Kč

Štamprle Slovácko

Štamprle Slovácko
60 Kč

Hrnek jeden kraj - jeden klub

Hrnek jeden kraj - jeden klub
150 Kč

Náramek modrý

Náramek modrý
40 Kč

předchozí další
> další suvenýry
Články
Milan Petržela po zápase v Jablonci před 5 hodinami
Milan Petržela po zápase v Jablonci

VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci včera, 17:55
VIDEO: Tiskovka po zápase v Jablonci

Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici včera, 15:47
Slovácko vyloupilo jabloneckou Střelnici

Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky úterý, 23.02.2021 10:04
Jurečka vyhlíží soupeře z první čtyřky

Semkli jsme se a ukázali sílu mužstva pondělí, 22.02.2021 07:00
Semkli jsme se a ukázali sílu mužstva

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace