U16 na Memoriálu O.Voříška čtvrtá

pondělí, 24. 7. 2017 08:54

Na čtvrtém místě se umístili svěřenci trenéra Miloše Hlaváčka na třináctem ročníku Memoriálu Ondřeje Voříška v Ratiškovicích.

Tradičního turnaje se opět zúčastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Pořádající 1.FC Slovácko ve skupině po dvou remízách se Szombathely a Žilinou porazilo vysokým rozdílem Vítkovice a zajistilo si tak cestu do nedělního semifinále. V něm narazilo na nejlepší tým ze skupiny B – Hradec Králové. I když byli naši kluci po většinu zápasu lepším týmem, branku se jim vsítit nepodařilo. To se naopak povedlo osm minut před koncem hradeckému útočníkovi Nguyenovi a tak na Slovácko zbyl pouze boj o třetí místo. V něm došlo na souboj s „přespolním“ rivalem AS Trenčín. Po dvou hrubkách v rozehrávce prohrávalo Slovácko na začátku druhé půle 0:2 a i když Tomáš Kirschner ještě stačil snížit hlavou na rozdíl jediné branky, na více než čtvrté místo to tentokrát nestačilo.

Ve finále se utkaly týmy Hradce Králové a úřadujícího slovenského mistra této věkové kategorie MŠK Žilina. Po vyrovnaném průběhu skončilo utkání v normální hrací době remízou 1:1 a o celkovém vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V něm byli úspěšnější Východočeši pod vedením bývalého ligového hráče Adriana Rolka a na rok si tak přivlastnili původní putovní pohár.