U16: Slovácko veze tři body z Olomouce

pondělí, 3. 4. 2017 09:21

Nejmladší dorost si po velmi dobrém výkonu připisuje tři body z Olomouce. Střelecky se dařilo Švrčkovi, který vsítil dvě branky.

U16: Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko 1:4 (0:3)

Úvod utkání byl pro Slovácko jako z říše snů. Ve 3. minutě otevřel skóre Švrček hlavou po rohu Nedorostka 0:1, v 7. minutě opět po rohu Nedorostka si vsítili domácí vlastní branku 0:2. Hosté měli po většinu první půle územní převahu, ale ve 33. minutě měli namále. To zachránil jistému gólu reflexivním zákrokem brankář Trčka. A tak se náskok do půle navýšil dokonce o tři góly. Po levé straně unikl Horák, jeho přetažený centr vyrazil brankář jen před sebe a pro dobíhajícího Jakuba Nedorostka již nebyl problém dopravit míč do sítě – 0:3.

Ve druhém dějství se již hra srovnala a Sigma několikrát vážně zahrozila ze standardních situací. Ani v jednom případě však brankově neudeřila a tak se opět radovali kluci ze Slovácka. V 59. minutě poslal nádherný křižný pas Suchánek na Janáse, ten posunul míč Švrčkovi a pro toho již nebyl problém dopravit míč do sítě 0:4. Od tohoto momentu bylo o osudu utkání rozhodnuto. Sigma ještě korigovala v 70.minutě po standardní situaci Fenclem, který snížil na 1:4. To již však byla poslední branka utkání a tak si hosté odvážejí velmi cenné vítězství.

Branky: 3. a 59.Švrček, 37. Nedorostek, 7. vlastní

Sestava: Trčka - Kaňovský, Žiška, Jaich, Horák - Novotný, Vincour, Nedorostek (51. Velecký) - Springer (60. Suchánek), Švrček, Janás (66. Ševčík)

Trenéři: Z.Botek, S.Vajčner