U16 zvítězila v Hlučíně díky druhému poločasu

čtvrtek, 29. 9. 2016 09:26

U16 po vylepšeném výkonu ve druhém poločase veze 3 body z Hlučína

U16: FC Hlučín – 1. FC Slovácko  0:2 (0:0)

První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl. Hosté se sice snažili o rozehrávku, ale v ní často chybovali, přestože byli lepší na míči, jejich kombinace byly nepřesné a pomalé tudíž nevedly k ohrožení soupeřovy branky. Až na pár výjimek, střel z dálky, se k zakončení prakticky ani jeden z týmů nedostal a do kabin se šlo za stavu 0:0

Do druhého poločasu udělali hosté dvě změny a ty se společně se zvýšenou aktivitou ukázaly jako rozhodující. Od prvních minut se pevně usadili na soupeřově polovině a začali ohrožovat branku, hlavně po křídelních kombinacích. Po jedné z nich běžel sám na brankáře Matej Reňák, ale svou příležitost neproměnil.

Když se stejná šance neúspěšně opakovala na straně domácích, hosté ještě zvýraznili svůj  tlak. Ve dvou šancích se objevil po krásných akcích Kovalčík, ale neproměnil.

V 65. minutě se konečně hosté dočkali když svůj výborný výkon korunoval právě Kovalčík. Když se po skvělé přihrávce Šenkeříka v sólovém nájezdu kličkou na brankáře nemýlil Ryšánek bylo o výsledku rozhodnuto.

Sestava: Hájek - Kaňovský, Horák, Vincour, Janás - Nedorostek, Otáhal, Velecký – Reňák, Springer, Šenkeřík.

Dále nastoupili: Ryšánek, Kovalčík

Trenéři: Z. Botek, R.Blaško