U17 a U16 přivezla výhry z Karviné

pondělí, 20. 3. 2017 10:44

V prvním venkovním jarním kole zajížděli hráči Slovácka na horkou půdu do Karviné. Dal se očekávat těžký zápas plný osobních soubojů, což samotný zápas potvrdil.

U17: MFK Karviná – 1.FC SLOVÁCKO 0:1 (0:0)

V prvním poločase bylo  Slovácko více na míči, mělo optickou převahu, ale do šancí se dostávalo díky organizované a důrazné hře domácích velmi těžko. Do vyložené střelecké příležitosti se dostal po přihrávce Řeholy Hajnoš, ale míč napálil jen do vyběhnuvšího brankáře. Karviná hrozila dlouhými míči za obranu, a po jednom závaru před brankou hostů skončil míč na břevně hostující branky.

V druhém poločase  se hrálo vyrovnané, bojovné utkaní , bez větších šancí na obou stranách.

Výjimkou byla 62 min. kdy dobře hrající Řehola přihrál Šenkeříkovi a ten ve své šanci nezaváhal. V závěru utkání Karviná vše vsadila na dlouhé míče do vápna Slovácka, hráči hostů však zbytek utkání zvládli bez větších potíží.

Branka: 62 .min Šenkeřík

Sestava: Kovář- Jahoda, Janík, Jurák, Kočiš-  Polášek, Baran , Dvořáček (41 Novotný) - Šenkeřík, Řehola, Hajnoš

Trenéři: Hlahůlek, Uhlíř

U16: MFK Karviná – 1.FC SLOVÁCKO 1:2 (1:2)

Šestnáctka Slovácka zajížděla ke svému druhému mistrovskému utkání do daleké Karviné, odkud si na podzim po velkém boji přivezla tři body za výhru 3:2. I tentokrát byli úspěšnější hosté a rozdílovým gólem Veleckého zvítězili v poměru 2:1.

Úvod utkání byl pro kluky ze Slovácka z říše snů. Domácí funkcionáři ještě ani nestačili spustit světelnou tabuli a Slovácko šlo do vedení. To zahrával z pravé strany rohový kop Nedorostek a domácí obránce si srazil míč do vlastní sítě – 0:1. Hostům narostla po vstřelené brance křídla a v této fázi na hřišti dominovali. Vyústěním této pasáže byla branka Veleckého ze 14. minuty, který napřáhl z dvaceti metrů a ranou do šibenice nedal domácímu brankáři šanci – 0:2.

Od této chvíle však jakoby hosté sundali nohu z plynu a hra se vyrovnala. Karvinští hrozili především po rychlých akcích po ztrátách v držení míče Slovácka a po jednom takovém přišlo také snížení. Centr z levé strany vyboxoval Fröhlich za roh malého vápna, odkud jej však dobíhající útočník vrátil do brány 1:2.

Ve druhé půli se hra odehrávala především uprostřed hřiště. Hostě měli největší šanci Veleckým, jehož lob brankář vyrazil těsně vedle levé tyčky, domácí se zase snažili vyrovnat po rychlých protiútocích a ze standardních situací. Jelikož však už žádná z akcí gólem neskončila, odváží si Slovácko po dobrém výkonu z Karviné zasloužené vítězství.

V neděli 26.3.2017 přivítají mladší dorostenci na Širůchu mužstvo Vítkovic.

Branky: 2.vlastní, 14. Velecký.

Sestava: Fröhlich - Kaňovský, Žiška, Jaich, Ševčík - Nedorostek, Vincour, Velecký (57.Novotný) – Reňák, Švrček, Springer (67.Suchánek).

Trenéři: Z.Botek, S.Vajčner.