U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra

pondělí, 14. 8. 2017 07:20

Starší dorostenci podlehli Zlínu 0:3, zatímco tým do 17 let si poradil s Ševci 2:0.

U19: FC Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Krajské derby začalo lépe domácí mužstvo, bylo aktivnější, agresivnější a více se tlačilo před branku Slovácka.

V 11. minutě Zlín kopal rohový kop a po nedůrazu hostující obrany dokázal domácí útočník hlavou otevřít skóre.

Slovácko se po brance otřepalo a začalo hrát svou kombinační hrou domácí přehrávat a vytvářet si brankové příležitosti, ve kterých však byli hosté jaloví.

Do druhého poločasu nastoupilo Slovácko s jasným cílem utkání otočit a na hřišti to bylo vidět. Většinu času se hrálo na polovině Zlína, ale stejně jako v 1.poločase tak ve druhém bylo Slovácko v koncovce nepřesné a nedůrazné a proto přišel trest v podobě další branky z rohového kopu a domácí už vedli 2-0.

Slovácko vše vsadilo na útok, což domácí potrestali ještě jednou brankou z brejkové situace a pečetili vítězství na 3-0.

Trenér Stýskal Tomáš: Kromě prvních 20 minut jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si daleko více brankových příležitostí než domácí, ale ti nám ukázali, že fotbal se hraje na branky a proto vyhráli. Mrzí mě, že utkání rozhodly dvě standardní situace v podobě rohových kopů, na které jsme hráče upozorňovali. Nezbývá mi než Zlínu pogratulovat ke třem bodům a naším úkolem bude dobře se připravit na další zápas a bodovat.

Sestava: Kovář – Olšanský, Miklík, Řihák, Jamný – Leskovjan, Chytil (72. Hrabina), Kohút – Pernica, Furmánek (82. Baran), Hajnoš (80. Řehola)

Trenéři: T. Stýskal, J. Palinek, P. Drobisz

POZVÁNKA NA DALŠÍ ZÁPAS: V dalším kole Slovácko přivítá na svém stadionu Širůch Bohemians Praha. Zápas se hraje 19.8.2017 ve 14:00h.

U17: FC Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

V derby se hrál na Vršavě na začátku vyrovnaný zápas. Obě mužstva si dokázala vypracovat šance, ale branku se podařilo vstřelit hostům až v 34. min. když podařený centr Šenkeříka uklidil do domácí branky hlavou hostující Hausknecht.

V druhém poločase se domácí hráči tlačili na soupeřovu polovinu, ale pořádnou šanci si již vytvořit nedokázali.

Byli to naopak hosté, kteří neustále hrozili a v 74 min. Švrček jejich vedení navýšil.

Trenér M. Hlahůlek: Obě mužstva měla v zápase dobré věci, ale i horší. My jsme se snažili hrát hodně kombinačně, Zlín hrál tradičně s obrovským nasazením a přímočarostí. Myslím, že to bylo o první brance, tu jsme vstřelili my a pak už se nám hrálo líp. Musím kluky pochválit, dnes jsme tu nedostali nic zadarmo.

Branky: 34. Hausknecht, 74. Švrček

Sestava: Peka – Suchánek (66. Kaňovský), Žiška, Jaich, Janás (41. Horák) – Polášek, Novotný, Husknecht (77. Vincour) – Škrabal (70. Šimoník), Švrček, Šenkeřík.

Trenéři: M. Hlahůlek, V. Uhlíř

POZVÁNKA NA DALŠÍ ZÁPAS: V dalším kole 19.8.2017 přijede na Širůch Bohemians Praha.