neděle, 4. 9. 2011 19:58

„U19“ – Slovácko zvítězilo na půdě Viktorie Plzeň

5. kolo 1.CDL

Viktorie Plzeň - 1.FC SLOVÁCKO 1:2 (0:0)

Do utkání vstoupili hráči Slovácka odhodlaně a v prvních patnácti minutách si dokázali vytvořit územní převahu. Drželi míč na svých kopačkách a kombinovali. Scházela ale přesná finální přihrávka. Poté se dostali do hry domácí hráči. Zvýšili pohyb a začali se tlačit před branku hostí. Obrana Slovácka ale pracovala velmi dobře a nepustila domácí do vyložené brankové příležitosti až na situaci v poslední minutě první půle, kdy Plzeň nastřelila břevno. Poločasové skóre tak bylo 0:0.

Na začátku druhé půle to byli opět hosté, kteří dokázali soupeře přehrávat a vytvořili si trvalý tlak, který ale nevedl k vyložené brankové příležitostí. Domácí naopak využili zaváhání obrany Slovácka a vstřelili v 60. minutě úvodní branku utkání – 1:0. Nepříznivý stav vyburcoval hráče Slovácka k ještě větší aktivitě. Postupně se začali více tlačit před branku domácí Plzně z čehož v 75. minutě vznikl faul v pokutovém území na Trávníka. Pokutový kop proměnil Křivánek -1:1. O pět minut později zahrával standardní situaci z křídelního prostoru Bartoš. Na jeho centrovaný míč si naběhnul Pilka a hlavou vstřelil vítěznou branku Slovácka – 1:2. Plzeň na nepříznivý stav již nedokázala zareagovat.

Branky: Křivánek, Pilka

Sestava: Urbánek – Foltýn, Křivánek, Pilka, Břečka – Kübl (Pochylý), Banasik Trávník, Bartoš, Zůbek – Hanák (Tesař)(Lipoti)

Trenéři: Jan Kameník, Stanislav Vajčner

V následujícím kole přivítají hráči Slovácka na domácím hřišti České Budějovice. Hraje se v sobotu na Širůchu ve 13. hodin.

neděle, 14. 7. 2019 22:03