sobota, 9. 4. 2011 17:19

„U19“ – Slovácko zvítězilo na domácí půdě nad Sigmou Olomouc

21. kolo 1.CDL

1.FC SLOVÁCKO – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

V utkání hraném ve vysokém tempu a s velkým nasazením byli domáci hráči v úvodu slabším týmem. Soupeř dobře kombinoval, kvalitní přihrávkou  a dobrým pohybem se dokázal dostat před pokutové území, kde však nnaštěstí pro domácí chybělo zakončení. Slovácko vycházelo z dobře organizované defenzivy a podnikalo rychlé protiútoky, kterým však scházela přesnost. V 35. minutě dokázali domácí dobře zakombinovat a vynutili si faul na hranici pokutového území. Jeleček poté z přímého volného kopu zajistil vedení.
V druhé půli se hra vyrovnala. Slovácko zpřesnilo kombinaci, zlepšilo pohyb a snažilo se o navýšení vedení. Výsledkem byl faul na Kováře, který se následně z pokutového kopu nemýlil. Utkání směřovalo k poklidnému vítězství Slovácka, ale pět minut před koncem odpískal sudí pokutový kop pro hosty a Rolinc se nemýlil - 2:1. V hektickém závěru se vydali všichni hráči domácích na maximum a tři body si již nenechali vzít. Za předvedený výkon je třeba oběma týmům vyseknout poklonu.

Branky: 35. Jeleček, 59. Kovář.

Sestava: Slovák - Prajza, Mikulica, Křivánek, Malý – Ondica (Zůbek), Kolínek, Svízela (Banasik), Jeleček – Kovář (Dolina), Haša. Trenér: Mgr. Jan Kameník.