U19: Slovácko porazilo Olomouckou Sigmu 3:0

neděle, 12. 3. 2017 10:52
siruch_umelka290113.JPG

Dorostenci Slovácka ve 20. kole dorostenecké ligy zdolali v moravském derby olomouckou Sigmu 3:0. Za Slovácko se trefil Pospíšil, Kohút a Kubala.

Hráči Slovácka měli výborný vstup do utkání, v 1. min. se uvolnil na levé křídle Kohút a přesnou přihrávkou našel ve vápně Pospíšila, který poslal Slovácko do vedení. I nadále měli domácí hráči více ze hry a podnikali nebezpečné útoky.

Ve 20 min. si oba hráči vyměnili role, Pospíšil se prohnal po pravé straně a před bránou našel Kohúta, pro kterého nebyl problém zvýšit vedení na 2-0.

Do konce poločasu se hrál velmi rychlý fotbal a i Sigma dokázala být nebezpečná. Těsně před poločas dokonce kopali hosté pokutový kop, ale Trmal v klíčovém okamžiku tým podržel.

Ve druhém poločase se Sigma tlačila před branku Slovácka, domácí obrana proto musela být pořád ve střehu. Rozhodující okamžik utkání přišel v 67. min., kdy hostující hráč po tvrdém zákroku na domácího hráče uviděl červenou kartu.

Slovácko začalo mít utkání opět pod kontrolou. V 82. min byl sražen v pokutovém území Kubala, navíc byl po odpískání zbytečně sražen hráčem Olomouce, který uviděl také červenou kartu. Pokutového kopu se ujal sám Kubala a brankou na 3-0 potvrdil zasloužené vítězství Slovácka.

U19: 1.FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 3:0
Branky: 1. Pospíšil, 21. Kohút, 82. Kubala (pen.)

1.FC Slovácko: Trmal (C) – Miklík, Olšanský, Tkáč, Tischler, Pospíšil, Čajka, Kubala, Rezek, Kohút, Řihák

SK Sigma Olomouc: Gröger – Juráš, Neuer (C), Zima, Brázdil, Voleský, Zifčák, Kiška, Sláma, Baďura, Hrabovský