U19: Slovácko v penaltovém rozstřelu zdolalo Plzeň

středa, 5. 4. 2017 23:13

Dorostenci Slovácka remizovali s plzeňskou Viktorií 1:1 a v penaltovém rozstřelu byli šťastnější i díky gólmanovi Trmalovi, který byl třikrát úspěšný.

U19: 1.FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň U19 1:1 (0:1)

Domácí mužstvo přijela prověřit velmi silná Viktorie Plzeň, což také hosté v první půli ukázali, že nejsou náhodou na 2. místě tabulky. V prvním poločase se hrál velmi svižný otevřený fotbal.  Hosté byli aktivnější, přesnější v kombinaci a i více nebezpeční, i když ani jedno mužstvo si tutovou šanci nevytvořilo. Domácí především hrozili ze standartních situací. Ve 43. minutě hosté výborně zahráli signál ze standardní situace a šli do vedení 0:1.

Do druhé půle Slovácko nastoupilo odhodlané zápas otočit a na hře to bylo vidět. Ve druhé půli domácí hosty zmáčkli na vlastní polovině, výborným pohybem a přesnou kombinací se dostávali do šancí a vyrovnání viselo ve vzduchu. Nejprve své šance postupně spálili Krejčík, Janša, hosté také přežili několik závarů a standardních situací.

Domácí se dočkali v 77.minutě, kdy se dokázal prosadit domácí kanonýr Marek Janša a vyrovnal 1:1. Slovácko branka ještě více nabudila a šli za třemi body, ale své šance už nedokázali proměnit. O tom, kdo si do tabulky připíše 2 body rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých byli domácí šťastnějším týmem hlavně díky brankáři Matějovi Trmalovi, který chytil 3 pokutové kopy.

Trenér Tomáš Stýskal: Kluky musím pochválit hlavně za přístup, s takovým nasazením a odhodláním bychom měli hrát každý zápas. Dnes jsme měli i potřebnou kvalitu na míči, hlavně druhý poločas se nám dařila rychlá kombinační hra se spousty míči do pokutového území. Škoda jen, že jsme zápas nedotáhli do vítězství za 3 body, protože si myslím, že dnes jsme si zasloužili vyhrát.

Branka: Janša

Sestava 1.FCS: Trmal – Olšanský, Miklík, Tkáč, Čajka – Řihák, Krejčík (65. Leskovjan), Chytil – Kohút (81. Pernica), Janša, Obdržálek (50. Hani)

neděle, 13. 8. 2017 17:35

Daníček: Byli jsme dobře připravení včera, 20:00

U18 a U16: Ve Znojmě úspěšní napůl pondělí, 14. 8. 2017 07:23
U18 a U16: Ve Znojmě úspěšní napůl

U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra pondělí, 14. 8. 2017 07:20
U19 a U17: Se Zlínem jedna výhra a jedna prohra