U19: Slovácko zdolalo Slavii Praha 4:1

středa, 4. 4. 2012 17:50
Roman Haša se raduje z hattricku

Starší dorost Slovácka dnes v předehrávce 1. Dorostenecké ligy zdolalo doma Slavii Praha 4:1 po poločase 2:0.

Hosté z Prahy vstoupili do utkání aktivně a v první půlhodině měli její hráči herně navrch. Slovácko však postupem času převzalo iniciativu z čehož pramenily šance.

Ve 36. minutě dostal míč ideálně za obranu Roman Haša a nechytatelnou dělovkou otevřel skóre utkání, 1:0.

Ještě do Poločasu se Haša prosadil podruhé, když byl ve 45. minutě faulován v pokutovém území a sám na sebe vzal zodpovědnost při zahrávání pokutového kopu, 2:0.

Slovácku vyšel i vstup do druhého poločasu a po krásné kombinační akci se v pádu prosadil Fojtášek, kterého před bránou našel Haša, 3:0.

Hostům se podařilo snížit v 73. minutě a rázem jich bylo plné hřiště. Poslední slovo však měl znovu Roman Haša, který v 82. minutě svou druhou proměněnou penaltou v zápase dovršil hattrick. Slovácko tak porazilo Slavii Praha 4:1.

„Prvních třicet minut byla Slavia lepší, fotbalovější a lépe kombinovala. Od třicáté minuty se naše hra zlepšili a výsledkem byly dvě branky do poločasu. Do druhé půlky jsme chtěli vletět tak, abychom se nemuseli bát o výsledek a naopak jsme chtěli další branku vstřelili, což se povedlo. Pak jsme přenechali iniciativu Slavii, která snížila a vytvářela si další šance. Nicméně se nám podařilo vstřelit z pokutového kopu čtvrtou branku, což rozhodlo utkání,“ řekl po zápase trenér U19, Jan Kameník.

1.FC Slovácko U19 – SK Slavia Praha U19 4:1 (2:0)