V generálce remíza s Dynamem 1:1

sobota, 15. 2. 2014 18:24

Slovácko v posledním přípravném zápase před jarním startem Gambrinus ligy remizovalo s Českými Budějovicemi 1:1.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, když mělo častěji míč na svých kopačkách, ale převaha svěřenců Svatopluka Habance byla platonická a šancím Doška, Kerbra a Petra scházela potřebná přesnost.

Hosté naopak hrozili po rychlých protiútocích a ve 29. minutě po jednom z nich udeřili, když Herzáň přesnou střelou na vzdálenější tyč nedal Hečovi šanci – 0:1.

Hosté se ještě více zatáhli a dobře zformovaným obranným blokem nedovolili Slovácku vážnější šanci. Naopak v poslední minutě prvního poločasu zahrávali Budějovice rohový kop, po kterém zazvonila tyčka.

Ve druhém poločase se Slovácko přeci jen dočkalo vyrovnání. V 53. minutě našel Havlíkův centr přesně hlavu Libora Doška, který nedal Bártovi šanci – 1:1.

Slovácko se snažilo o otočení utkání, ale opět naráželo na dobře bránícího soupeře. Nakonec to mohli být hosté, kteří mohli vedení strhnout na svou stranu, když po skrumáži v pokutovém území odpískal sudí pokutový kop, který však Simon Deli neproměnil, když trefil pouze břevno.

Když pak v poslední minutě hostující gólman sebral míč z kopačky Michala Trávníka, který hledal nabíhajícího Prajzu, bylo jasné, že dnešní utkání vítěze nepozná a oba celky se rozejdou smírně 1:1,

1.FC Slovácko – SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky: 53. Došek – 29. Herzáň

1.FC Slovácko: Heča – Šimko, Rada (69. Mezlík), Košút, Kuncl (69. Daníček) – Kerbr (69. Reinberk), Šumulikoski (69. Bartoš), Havlík (69. Trávník), Petr (69. Valenta), Diviš (69. Prajza) – Došek (69. Holek)

SK Dynamo Č. Budějovice: Bárta – M. Hála, Kalod, Deli, Machovec (75. Novák) – Benát (34.Hála J.), Brunclík, Herzán – Klesa, Linhart, Funda (59. Hanzlík)

pátek, 20. 7. 2018 10:49