středa, 11. 1. 2012 15:20

Slovácko ve druhém zápase Zimní ligy podlehlo Jihlavě 1:0. O osudu utkáni rozhodla 89. minuta, kdy jihlavský Tecl proměnil rychlý brejk.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a po celý první poločas měli hráči územní převahu, ale nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Jak Volešák, tak i Ondřejka s Valentou nedokázali překonat jihlavského gólmana.

Největší příležitost prvního poločasu měl, po hlavičce Košúta, Libor Došek, ke kterému se dostal odražený míč, ale za záda Uvarenka ho nepropasoval.

I ve druhém poločase pokračovala územní převaha Slovácka. Paradoxně po největší příležitosti druhé půle, do které se dostal Filip Hlúpik, Slovácko inkasovalo.

Filip šel z boku sám na gólmana, který ho však vychytal. Z následného rohového kopu přišel brejk a přečíslení Vysočiny, na jejímž konci byla jediná branka utkání.

„Po většinu zápasu jsme měli herní převahu, ale na to se nehraje. Dokázali jsme si vytvořit i brankové příležitosti, ale nedokázali jsme je proměnit. Nikdo na sebe nedokázal vzít zodpovědnost v koncovce a snažili jsme se jít s míčem, jak se říká, až do kuchyně,“ mrzelo po zápase trenéra Slovácka, Miroslava Soukup.

FC Vysočina Jihlava – 1.FC Slovácko 1:0 (0:0)
branka: 89. Tecl

Sestava 1.FCS: Filipko (46. Matalyha) - Kubáň, Košút (46. Daníček), Trousil, Reinberk – Valenta, Kordula, Volešák, Pavelka (65. Jeleček) – Došek (60. Kerb), Ondřejka (60. Hlúpik)

Níže si ve videu můžete poslechnout rozhovor s trenérem Slovácka a prohlédnout si některé šance zápasu.