sobota, 29.08.2020 21:03

Slovácko po výhře ve Zlíně hostilo ambiciózní Jablonec. Vedení však svěřenci trenéra Martina Svědíka neudrželi a utkání skončilo remízou 1:1 - „Je to pro nás ztráta dvou bodů,“ smutnil na pozápasové tiskové konferenci trenér Slovácka.

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Přijde mi, že s Jabloncem hrajeme zápasy jak přes kopírák. V prvním poločase jsme byli lepší s výjimkou posledních 10 minut, ale bohužel jsme byli i nepřesní ve finální fázi. Náš výkon měl celkem slušné parametry, dobře jsme napadali. Některé věci jsme nedořešili do zdárného konce. V druhém poločase naše aktivita vyústila ve vedoucí gól, myslím, že zasloužený. Pak jsme se ale nepochopitelně zatáhli. Jablonec získával územní převahu a my jsme mu sami svými chybami dovolili vyrovnat. Branka jde asi i na stranu gólmana. Jako by se nám odchodem Daníčka narušila kompaktnost týmu. Remíza je vzhledem k vývoji málo, je to ztráta dvou bodů."

Petr Rada (trenér Jablonce): "Čekali jsme těžké utkání, Slovácko hraje prakticky dva roky pohromadě. Vstoupili jsme do toho dobře, ale jen tři čtyři minuty. Pak jsme neudrželi míč, málo pohybu. V polovině první půle se to zase trochu vyrovnalo, dohráli jsme to do poločasu. Prvních pět minut druhé půle jsme čekali, lítalo nám to tam. Uděláme zbytečný roh, pak standardka a pak po centru dostaneme gól. Jako bychom na to čekali. Od 50. minuty nás najednou bylo plné hřiště, začali jsme hrát. Takhle aktivní bychom měli být. Dali jsme do hry Ladru, Chramostu s Jovovičem. Už jsme hráli vzadu na tři, už nám nic jiného nezbývalo. Vyrovnali jsme Chramostou, on ty standardky umí kopnout. Domácí měli v nastavení velkou šanci a tam nás podržel Vlasta Hrubý. Je to pro nás nesmírně cenný bod ze Slovácka jako každý rok. Tady se body vozit nebudou, takže my si ho ceníme. Máme ze dvou zápasů čtyři body, bereme je, ale chceme vyhrávat."

čtvrtek, 08.10.2020 10:36