sobota, 12.09.2020 21:17

Slovácko zvítězilo Na Stínadlech 2:0 a připsalo si tak výhru v Teplicích po dlouhých osmi zápasech. Mezi střelce se zapsal Michal Kohút a v závěru pečetil výhru Jan Kliment.

Martin Svědík (trenér Slovácka): "V prvním poločase jsme podle mého soudu byli aktivnější, ale neproměnili jsme žádnou šanci. Teplice se dostaly k naší brance pouze po našich prohraných soubojích. Vstup do druhého poločasu nám nevyšel, ale přežili jsme šanci Mareše a to bylo pro další vývoj důležité. Po našem gólu jsme si už vítězství uhlídali, proto si myslím, že je zasloužené. Utkání rozhodla branka Kohúta, který hrál v této sezoně poprvé v základní sestavě. Na jaře zde šanci neproměnil a dnes v úvodu opět. I proto jsem rád, že se mu nakonec podařilo skórovat. Vstup do sezony nám vyšel, je za tím spousta tvrdé práce celého týmu. Snad se nám podaří na dnešní výhru navázat i v dalších kolech."

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Soupeř dokázal lépe proměnit své šance, a proto vyhrál. Ale my už ani nezačali dobře, Slovácko se mi zdálo silnější na míči. Zápas se nakonec lámal po hodině hry. My velkou šanci neproměnili a pak jsme udělali několik chyb, které vedly ke gólu soupeře. Nedokázali jsme udržet míč v útoku, trápí nás forma některých hráčů. Po rychlém střídání dnes nevyšel ani vstup Radostovi. Čekám od naší hry více, po výhře v Příbrami jsme rozjeli sezonu dobře, ale teď jsme dvěma prohrami pohrdli posunout se výše. Uvažujeme ještě o příchodu některých nových hráčů, ale pokud někdo přijde, tak pouze hráč, o kterém budeme stoprocentně přesvědčeni, že nám pomůže."